Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    miyokard Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba

ben %92 engeli olan bir vatandaşım yaklaşık 920tl maaşla çalışıyorum. evde bakım ücretinden de yararlanmak istiyorum fakat şöyle bir durumum var.
    annem babam sağ fakat benim ihtiyaçlarımı giderecek güçte değiller ve bu yüzden bende abim ve ailesi ile yaşıyorum annem babam dan ayrıldım
    durum böyleyken anne ve babam sağken bu aylıktan yararlanabiliyormuyum a
    bimin aylık geliri 1500tl ve benim de 920tl başka bir gelirimiz yok benimle birlikte abim ve ailesi toplam 5 kişi oluyoruz evde bakım aylığından yararlanma imkanım var mı anne babam sağken ve boşanmamışken yararlanamazsın demişlerdi bana bu yüzden sormak istedim ben abim ve ailesi ile yaşarken anne ve babam da başka yerde yaşarken bu aylıktan yararlanabiliyormuyum cvp verirseniz çok tşkr ederim

Üye
    muhaberat Avatarı

Son Giriş
    14.03-2014
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yararlanabilirsin arkadaşım zaten abin kanunen bakmakla yükümlü kişilerden biri gelir durumunda tutuyor sen bulunduğun yerdeki, aile ve sosyal politikalar bakanlığına başvur gerisi onlara kalmış ama benim görüşüm bu konuya tamamen hakim biri değilim yanlış bişey söylemek istemem

Üye
    miyokard Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende öyle düşünmüştüm ama annen baban boşanmamışken yararlanamazsın demişlerdi o yüzden sormak istedim babamın üzerindeki ticari taksi ve evler abimle birlikte oturmamdaki şartları etkiler mi diyede merak ettim yani ben abimin yanındayım babamla hiç alakam yok bu yüzden merak ettim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

18 yaşından buyukseniz babanızın geliri etkilemez. fakat abiniz ve ailesi gelir hesabına dahil edilmez. sizin geliriniz de 510,45 lira ustunde. bu durmda kişi başına düşen aylık gelir olan 510,45 lirayı aşıyorsunuz.
    ancak durumunuz 2. kısımda değerlendirilirse gelir uygun çıkıyor. http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html
    aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne gidin başvurunuzu yapın, şansınızı deneyin. anne ve babanızın size bakamayacak durumda olduğundan dolayı abinizle kaldığınızı soyleyin.

şartlara uygun bulunursanız baglanır aksi takdirde baglanmaz. gelişmelerden haberdar edin lütfen.

Üye
    miyokard Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

p.tesi gerekli işlemleri başlatacağım inş sonuca göre bilgilendirme yaparım

Üye
    miyokard Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalem hanım evde bakım aylığı için müracatımı geçen hafta yaptım dün yetkili bir bayan geldi çeşitli sorular sordu şuan için ben çalışmıyorum abimde işten çıkarıldı abim yengem 2 çocuğu ve ben evde 5 kişi yaşıyoruz ve gelir sadece benim 6 aydır aldığım işsizlik maaşı başka hiçbir gelir yok oturduğumuz ev abimin birde benim üzerime bir araba var hepsi bu yetkili bayan dün geldiğinde çeşitli sorular sordu geliri gideri nasıl geçindiğmizi bizde anlattık bayan giderken yengeme ziraat bankasına bir hesap açtırmasını ve açtırdığı hesabın hesap cüzdanı ve fotokopsi ile bağlı olduğumuz sosyal hizmetler binasına bu perşembe günü gelmesini söyledi sizce aylık bağlanma ihtimali yüksekmidir yoksa hesap açtırtsalar bile aylık çıkmama ihtimali olabiliyor mu birde aylık bağlanırsa banka kartı ilede çekilebiliyormu yoksa banka cüzdanı ile mi çekiliyor başka bir sorumda evde bakım aylığı bağlanırsa ardından 2022 engelli maaşına başvursa sorun olurmu engelli maaşı çıkarsa bildirim yapmam gerekirmi raporumda engel durumu %92 ağır ve sürekli olarak geçiyor engelli maaşı şuan için ne kadar bilginiz varsa şimdiden tşkrler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Hesap açtırın dedilerse bağlanır. Hayırlı olsun şimdiden. Ama 2 ay sonra alırsınız maaşı, çünkü 1 ay bakmış olacak bakıcınız size. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü olmalı muhattabınız artık sosyal hizmetler yok. Banka kartı ile alabilirsiniz. Evde bakım maaşı bağlandıktan sonra 2022'ye başvuracağınız da, evde bakım aylığı dahil tüm gelirlerin kişi sayısına bölündüğünde kişi başına düşen gelir 270,23 TL'yi geçmezse bağlanır. Ve bunu Evde bakım için Aile ve sosyal pol. Bak.'na bildirmelisiniz gelir değişikliği olacağı için.

2014 yılı 1 Ocak- 31 Aralık itibariyle evde bakım aylıkları: 769, 98 T
    2022 Bakıma Muhtaç Özürlü (% 70 ve üstü) Aylığı: 1.274,08 TL (1 aylık miktar: 424,69 TL)

Üye
    miyokard Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KELEBEK hanım şuan için işsizlik maaşı alıyorum 850tl 31.05.2014 tarihinde işten çıkarıldım 31.03.2015 tarihine kadar işsizlik maaşı alacağım 10 ay sonunda kesilecek abimin ailesi ile ben toplam 5 kişi oluyoruz evde bakım aylıkları 770tl ise 850tl işsizlik maaşı =1620tl ediyor bunu hanedeki 5 kişiye bölersek=324 tl ediyor bu durumda engelli maaşına başvursam bağlanma durumu olur mu yada işsizlik maaşı kesildikten sonra mı başvurmalıyım

Üye
    Polly Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    0

Kesilmesini beklemenize gerek yok geçmiyorsunuz başvurun.

Üye
    miyokard Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkrler polly

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

miyokard işsizlik maaşı alırken 2022 aylığı baglanmaz. 10 ay işsizlik maaşı alacakmışsınız. maaşınız kesildikten sonra 2022 aylığına başvurmalısınız.

2022 aylığı baglandıktan sonra da il müdürlüğüne bunu bildirmek zorundasınız. kişi başına düşen aylık gelir sınırı geçmiyorsa evde bakım devam eder.
    ama şu şartlarda size 2022 aylığı baglanmaz.

Üye
    miyokard Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşkrler Kalem hanım dün itibariyle evde bakım aylığım bağlandı işsizlik maaşım bitti gün 2022 engelli maaşına başvuracağımileriki dönemde abimde taksi şöförlüğüne başlayacak yapılacak sözleşme gereği aylık kazancı sgari ücreten ve30 gün üzerinden 17gün çalışıyor olacak yani gelir hesaplanırken asgri ücret 30 güne bölünüp 17 ile çarpıldığında 1050/30=35 tlx17 gün= 595tl civarı yapıyor birde benim evde bakım aylığını eklersek 850tl galiba yanılmıyorsam aylıklar 595+850=1445 tl bunuda ailemizdeki kişi sayısı 5 olduğu için 1445\5= 289tl yapıyor sizce 2022 engelli maaşı bu kriterlrde bağlanırmı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

miyokard ablası işsizlik maaşının bittikten sonra başvuracaksın 2022 aylığına. dolayısıyla başvurun 2015 yılı içinde olacak.
    2022 aylıkları miktarları ve muhtaçlık sınırı 1 Ocak 2015 itibariyle yeniden belirlenecek. yani diyeceğim şu ki 2022 aylığına başvururken yeniden hesap yaparız ve o zaman kesin konuşurum
    bu haliyle mümkün görünüyor ama tahminle iş yapmayı sevmem. bekleyelim o zaman yeniden hesap yaparız ablası.

Üye
    miyokard Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgilendirdiğin için çok tşkr ederim Melek abla sağolasın

Üye
    miyokard Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar önemli bir gelişme oldu evde bakım aylığına müracat etmiştim yetkili kişi geldi sorular sordu uygun görüp ziraat bankasına hesap açtırdı ocak ayının 15 i ile 20 si arasında bankaya bakın maaşınız yatar demişti fakat bugün aile ve sosyal politikalar dan yetkili bir bayan aradı ve bakıcım olan yengem abim ve benle görüştü sorun şu abimle yengeme sorulduğunda ilk müracatınız mı diye evt demişlerdi ki onların ik müracatıydı fakat daha önce babam mürcat etmişti yaklaşık 1,5 sene önce kriterlere uygun görülmemiş ve kabul edilmemişti bu müracattan abimle yengemin haberi olmadığından onlara sorulduğunda ilk mi diye onlarda doğal olarak ilk demişler bu gün araya kadın 2. müracatınız gözüküyor aile ve sosyal politikalara gelip dilekçe vermeniz gerekiyor dedier bugün dileke verecek abim ve yengem ben bundan sonraki yaşamımı abim ve yengemle sürdürmeye devam edicem annebabam memlekette ve benim bakımımı karşılayacak fiziki kuvvette değiller sizce bundan sonraki süreç ne olur merak ettim ne benim ne abimin nede yengemin şu için hçbir yerden geliri yok evde 5 kişiyiz sadece benim işsizlik maaşım var oda martta son bulacak kadın bundan sonraki süreçte işleleriniz ilk dosyanızdan yürüyece dedi bana telefonda iptal olma gibi bir durum söz konusu olabilir mi bilgisi olan yadımcı olursa sevinirim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon