Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bugün eve bir bayan bir erkek iki kişi geldi ve erkek olan evi dolasmak istedi fakat oylebir dolaştıki korktuk buzdolabına baktı elbise dolabinı karistirdidi sanki arama yapiyor cocuklar korktu normalmi birde sanki art niyet var gibi geldi bize giderken
    bu arada evde 6 kisiyiz ve babam icin bas vurduk annem bakkicisi ben ve iki cocugum beraber kaliyoruz ikametimiz bir benim bir dairem daha var bunu soyledigimde gorevli sen ikametini oraya al dedi beklicem decisenin almani ben mecburmuyum buna cunku alirsam gelir tutmaz bunu odabiliyor ve kasitli yapti bence
    gelen kisinin art niyetli oldugunu dusunuyorsak cevaplarini genede bekliyimmi yoksa baska bir yolmu deniyim
    bize heyete girecek dediler ama belli olumsuz verecek tum kiriterlerimiz uyuyor ne bulacak merak ediyorum red olursa birdahami bas vurayim mahkemeyemi gideyim bimer sikayeti yapacagim zaten

simdiden cevaplariniz icin tesekurler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

ikametgah bilgi,leriniz onları ilgilendirir. nerede oturup oturamayacagınız onların haddine değil.
    oncelikle sonucu bekleyin. red cevabı alırsanız aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne itiraz edersiniz 30 gün içinde. size başka bir heyet gonderilir.

lakin gelen gorevlileri aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne şikayet edin.

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eve gelen kisileri il mudurlugune giderek dilekce verdim. Il mudurunun sekreteri onlarin mudurune gonderdi ve durumu ilettim. Eve gelen kisiyi telefonla aradi ve durumu ona sordu. Oda ben 3 kisi hesapladim bana orda oturmuyoruz dediler diye yalan soyledi mudurune. Biz mudur beye boyle birsey yok biz boyle birsey demedik diye soyledik. Mudur bey bize ve yanindaki yardimcisina gidin muhtara cami imamina sorun nerede oturuyorlar mis diye talimat verdi hersey az once oldu ve size yaziyorum. Daha red gelmedi islemler devam ediyor ben gelin sorun dedim fakat icimdende benim yattigim kalktigim yeri kim bilebilir diye dusun meden edemedim komsuya sorsalar komsum ayri yasiyor dese bende re cevabi gelirse sonuna kadar gidip mahkemeye vericegim. Yanliz red cevabi gelirse itiraz edip bir red dahami gelirse bas vurayim mahkemeye yoksa direk mahkemeyemi gideyim. Benim ve ailemin biz burda ikamet ediyoruz dememize ragmen yasal olarakda boyleyse yok siz oturmuyonuz mahallenin imami boyle dedi ahmet boyle mehmet boyle demeye haklari varmi acele cevap lutfen

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

babanlarla kalıyorsanız ayrı yerde yaşamıorsanız rahat olun bu tespit edilir. bunu ogrenmek zor değil.
    o yuzden bu konuda sorun çıkmaz. şartlarınız uygunsa da aylık baglanır.

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayri yasamiyorumda benim evimin icini kim bilir ben o sebeple soyledim malum artik komsular birbirini dogru tanimiyor birde kol krilsa yen icin de kalir derler kalkip biri oturmuyor derse oturuyor diyenleri yirtar evrakini atar yada 1 kisi oturuyor 2 kisi oturmuyor derse kim dogru soyluyor . Bu isler niye boyle zor herkezin ne olursa olsun bence bu hakkidir sart koymamak lazim birde hangi mahkemeye basvuracagim ve bilgi edinme yasasi geregi hakkimizda olumlu yada olumsuz kim ne demis ifade tutanaklarini isteye bilirmiyiz red gelirse.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

hayır mahkeme olmaz. oncelikle red gelecek. sonra da siz karara itiraz edeceksiniz il müdürlüğüne. il müdürlüğü de başka heyet gonderecek. o heyetin kararı belirleyecek.o da red gelirse mahkemeye gidilir.

fakat bunlara gerek kalacagını sanmıyorum. birincisi, ikametgahınız babaanızın evinde. ikincisi, babanızla yaşadıgınız kolaylıkla anlaşılır. oyle o dedi bu dediyle yapılacak iş değil bunlar. dediğim gibi sizin babanızla yaşadığınızı öğrenmenin yolları çok.
    heyetin yalan soylemesi hoşuma gitmedi. 3 kişi hesaplamışsa bakım raporunu ona gore duzenlemişlerdir. fakat il müdürlüğüne gitmeniz de iyi olmuş. şimdi o heyet aracılığıyla değil de başkaları aracılığıyla durum belirlenmeye çalışılır.
    ayrıca sizin il mudurluğune gitmeniz hukuki haklarınızın takipçisi olacağınız yonunde de fikir vermiştir il müdürlüğüne.
    il müdürlüğü bilir ki ikametgah belgesi esas alınır. hele bir de evde yaşadıgınızı soylemişseniz işi ciddiye alır.
    çünkü mahkemeden döner bu iş yoksa ve kuruma masrafa yol açar bunu göze alamazlar.
    o açıdan rahat olun. eger babanızla yaşıyorsanız ve ikametgahınız ordaysa gelir hesabına dahil edilirsiniz.
    oldu mu şimdi
    aksi takdirde hak arayışınaa devam. Buna gerek kalacagını ve bunu goze alacaklarını da sanmıorum.

NOT: evinizde kaldığınızı anlamaları zor değil. boş evle yaşanan evi ayırt etmek zor değil. gelen elektriki, su,tel vs faturalarından bu anlaşılır. diyelim ki siz evinizde kalıorsunuz. bunu anlamak zor değil yani.
    babanızla kalıyorsanız ve daireni,zde kalmıorsanız boş evde faturalardan anlaşılır bu.

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar tesekur ediyorum melek hanim basta olmak uzere herkeze yillardir bu site sayesin de haklari i ogrendim. Basimdan gecen herseyi yazacagim ve konun takipcisi olacagim.

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar az once mahalleye bir sosyal hizmet arabasi geldi arabada 1 erkek sofor ve iki bayan yakalarinda kartlari ellerinde evrak evlere girip bizi sorusturdu annem ve esim bu duruma cok uzuldu cunku benim inancimda bir elin verdigini bir el bilmez. Bizi ve ailemizi bu sekilde rencide edecek sekilde ev ev gezip tahkikat yapma haklari varmi bilen ve bu konuda yardimci olacak varsa yazarsa sevinirim. Komsusu olan herkez bilirki mahallede seven var sevmiyen var ceken var cekemeyen var bizi muna dayanarak nasil yargilar bir sosyal hizmet memuruda karar verir. Ben bu isguzar gorevlileri mahkemeye vermek istiyorum cunku bizden basvuru yapafken zorunlu olarak tabu vergidairesi gibi yerlerden hakkimizda arastirmayappmak icin yazili kagit aliniyor. Vermezsek zaten bas vuramiyoruz peki bu verdigimiz izin ev ev gezip bizi sorusturup evde bakim maasina basvurdugumuzu herkeze reklam etme hakki varmi acele bilgi istiyorum duruma gore il mudurlugune sikayet ederek mahkemeye verecegim gelen ve gonderenleri cevap yazan herkeze tesekurler.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

maalesef bu konularda çevreden sosyal inceleme yapılıyor. bu da onur kırıcı ve insanı rencide edici boyutta dediğiniz gibi. ALO 150 BİMER hattını kullanarak bundan şikayetçi olunuz.

ayrıca aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğü engelli ve yaşlı hizmetleri genel müdürlüğünü arayarak bu şikayetinizi telefonla belirtiniz:Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü |
    özellikle Aylin Çiftçi'ye ulaşarak bunlardan bahsediniz.
    ayrıca şuradan da görüş ve önerinizi belirtin:Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü |
    yaşadığınız durumu medyayı kullanarak kamuoyu da oluşturabilir soruna dikkat çekebilirsiniz.
    mahkeme işini en son düşünün. mahkeme hem uzun sürer hem de pek sonuç alamazsınız. ama kurumların üstüne giderek sonuç alabilirsiniz.
    once kurumları arayın topa tutun.

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi edinme yasasi geregi kim ne demis hakkimizda ogrenme hakkimiz varmidir yazili muracatta bulunursak. Birde bu incelemede soylenenler yazili tutanak altina alinirmi herkez soylediginin altina imzasini atmak zorunda degilmidir yani gorevli soylen memis bir sozu soylendi diyebilirmi hakkimizda. Bunun icin muracatta bulunmak istiyorum verirlermi bilgileri.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

siz yöntemden şikayetçi olacaksınız memurlardan değil. sonuçta memurlar denileni yapıyor. mevzuat onlara bu hakkı veriyor çünkü.
    bu mevzuatı da hazırlayan bakanlık. asıl bu konuda suçlu onlardır.

o yüzden Aylin Çiftçi ile görüşün diyorum. bu yöntemin rencide edici oldugunu soyleyin diyorum.

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Az once sosyal hizmetleri aradim ve evde bakim maasi basvuru sonucumu sordum. Basvuru tarihim 1 ayi gecti ve gorevli memu bana 1 veya iki ay sonra sonuclanir dedi kendisine kamu hizmet standartlari geregi hizmet suresini sordum bana boyle bir sure olmadigini sonuclanmasi icin 2 ay daha beklememi soyledi bildigim kadariyla hizmet suresi 1 ay dir. Simdi yarin mudurluge gidip sikayet dilekcesi vermek istiyorum bana bir dilekce ornegi verebilecek varmi hizmet suresi asiminda verebilecegim ve dogrumu biliyorum hizmeet suresi evde bakim maasi sonuclanmasi 1 aymidir izmit kocaelide.

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Az once red edildigini sebebinin aylik siniri astigimiz cevabi verildi itiraz etmeye gidiyorum. Birde bilgi isteyecegim nasil hesapladiniz diye bilgi edinme yasasi geregi bakalim ne diyecekler.

Üye
    ferdi4141 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferdi
    Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Itiraz ettigime dair dilekceyi verdim yaninda bilgi edinme basvurumuda yaptim yuz ifadelerini gormenizi isterdim ne bilgisi istiyorsun gectigini soyleyen yaziyi vermisiz zaten dedi acikcasi hic beklemiyorlardi buradan tum engelli arkadaslara seslenmek istiyorum haklarimizi ve kanun yonetmelikleri takip edelim engellilerin cahil olmadigini gosterelim . Hak istenmez alinir unutmayin .

Üye
    bertan35 Avatarı

Gerçek Adı
    bertan
    Son Giriş
    02.08-2017
    Saat
    05:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hasta evinde ikamet edenlerin tüm aylık geliri toplanıp kişi sayısına bölünüyor kişi başına 510,44 TL yi 1 kuruş geçse dahi red veriliyor. ikamet adresinde 6 kişiyiz demişsiniz buna göre 3,062,64 tl üzeri gelir görünmüşki red verilmiş.Asıl soru hane halkının toplam geliri 3,062,64 yi geçiyormu

Sayfa 1 / 3 123 SonSon