Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karli19 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan karlı
    Son Giriş
    25.06-2016
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba lütfen bana bir konuda yardımcı olurmusunuz! ben yatalak hastaya bakıyorum ve bakım maaşı alıyorum.
    çalışmıyorum fakat hesaplamalarıma göre asgari ücretle işe girip çalışmış olsam kişi başına gelir kriterini gene geçmiyor gelirim.

sorum işe girip çalışsam sorun olur mu?

bu konuda lütfen bana bilgi veriniz. teşekkür ederim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

karlı19,
    alacagınız maaş, evet, kişi başına düşen aylık gelir 510,45 liraya eşit ya da üstünde değilse gelir kriterleri açısından sorun yok

ama siz bakıcısınız ve size 7 gün 24 saat bakım hizmetinizin karşılığı olarak bakıcı aylığı ödeniyor. çalışmaya başladığınız takdirde bunu aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne en geç 1 ay içinde bildirmek zorundasınız.
    bakım hizmetleri degerlendirme heyeti baktıgınız hastaya bakacak kimse yoksa ve siz çalışırken de bakım hizmetini aksatmayacagınız yönünde ikna olur ve olumlu kanaat bildirirse aylıgoınız devam eder. aksi takdirde aylığınız kesilir.
    Bunun kararı tamamen heyetin inisiyatifindedir. ayrıca heyet gelir açısından da inceleme yapar.
    Bu durumu aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne danışmadan ve olabilirliği hakkında bir fikir almadan çalışmayın.
    Çalışmaya başlayacaksanız da başka bakıcı olsun.
    Bu durumda yani bakıcı değişikliği oldugunda aylıgınız kesilir. ve diğer bakıcının bakıcılığı il müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonraki 1 aylık bakım hizmetini takip eden aydan itibaren deme başlar. bu arada odenmeyen aylıkların ödemesi yapılmaz.
    karar sizin.
    Uyarı: Çalışmaya başladıktan sonra en geç 1 ay içinde aile bakanlığı il müdürlüğüne çalıştıgınızı bildirmek zorundasınız. Aksi takdirde hakkınızda hukuki işlem yapılır. bilginize.

Üye
    karli19 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan karlı
    Son Giriş
    25.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim gayet net açıklama yapışsınız. bu arada 2022 maaşları ile ilgili farklar doğrumu? yani ocak ve subat farkları herkes için marttamı alınacak

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Evet, doğru
    Aralık ayı döönem maaşını peşin almıştınız ve içinde Ocak ve şubat ayları da vardı. oysa 1 ocak itibariyle 2022 aylıkları değişti. dolayısıyla o 2 ayın farkını mart'ta alacaksınız. miktarları da o sordugunuz yerde yazılı

Üye
    karli19 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan karlı
    Son Giriş
    25.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    biraz karışıkmış gene teşekkür ederim size iyiki varsınız iyikide burdayım...