Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    trfeg Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyir D
    Son Giriş
    21.04-2014
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben kendim %100 ağır özürlü bakım maaşı alan biriyim. Yaşım 34 annemle birlikte yaşıyoruz annem de %93 ağır özürlü raporu olan kendisine bakamayan birisi. benim bakıcım görümcem bakım maaşı almakta. görümcemi ve abimi herhangi bir geliri yok. biz başka bir ilde ikamet ederken bakım maaşı alırken maaşımızı durdurup başka bir ile taşındık. yeniden maaş başvurusunda bulunduk eve gelen heyet incelemesi sonucu asgari ücretim 2/3 nü aştığımız yazısı elimize ulaştı. toplam gelirimiz 1518 lira evde 6 kişi yaşıyoruz (engelli, engelli annesi, bakıcı (görümce), abisi, 2 kişi yeğen ikiside çocuk) şifaen müdürlüğe sorduğumuzda başka bir ilde alırken geliri aşmıyorken durumumuzda değişiklik (gelir) olmamasına rağmen hatta aileye bir de çocuk katılmışken böyle bir sonuca vardık. ilk müdürlüğünden aldığımız cevap kardeşiniz enggelli olduğu için annesi bakmakla yükümlü buna göre 1518 lira aylık geliriniz 2 kişiye bölünerek bu sorunca varıldı. (bakacak olan kişinin herhangi bir geliri yok ) hanede ki 6 kişi dikkate alınmadı. Annemin ağır özürlü raporu olmasından dolayı bana bakacak durumda olmadığı sizce ortada değil mi. (ben %100 annem yani müdürlüğün bana bakacak dediği kişi %93 engelli) asıl sormak istediğimiz buradaki gelirin 2'ye mi yoksa evde yaşayan kişi sayısı olan 6'ya mı bölünmesi gerekli. Daha önceki yapılan gelir hesaplamasının yanlış olduğunu kurum idda etti. Eve gelen heyet gelirlerimizin 1518 lira olduğuna karar verdi. Bir kez talepte bulunduk ve eve olumsuz cevap geldi. Müdürlüğe bu gelirin nasıl hesaplandığını soran bir dilekçe yazdık. Bu parayı alabilmem için ne yapmamız gerekli nasıl bir yol izlemeliyiz. şimdiden teşekkür ediyorum.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 inci derecede olan kişilerle aynı evde yaşıyorsanız anne baba kardeş olarak hane geliri dikkate alınıyor evde 6 kişi yaşamanız birşey değiştirmiyor

Üye
    trfeg Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyir D
    Son Giriş
    21.04-2014
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annem ve engellinin 1518 lira geliri var benim ve diğerlerinin hrhangi bir geliri yok. bu durumda gelir kaça bölünür ? müdürlük 2 ye bölünür dedi. engelli ve annesi olarak.

Üye
    NAKLOV0636 Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    31.12-2015
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    KARS
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yeni yasa cikiyo bu gunlerde 1 den sonraki engelliler 2 kisi sayilacakmis diye bilginiz olsun