Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 108 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben evde bakım aylıklarını ilk sayfada asgari ücrete göre hesaplamıştım. Fakat o sırada torba tasarı meclis gündemine gelmişti. tasarıya göre evde bakım aylıkları da memur katsayısı ve gösterge sayısına göre hesaplanacaktı. o zaman hesap yapmışım ama hesabı kaydetmemişim. hangi gösterge sayısına göre yaptım bilmiorum:http://www.engelliler.biz/forum/evde...ml#post1382898
    burada o hesaba yuzde beş ek ödeme de ekleyip 769 lirayı bulmuşum.
    neye göre hesap yaptığımı bulmam niye önemli? çünkü o torba tasarı sanırım Şubatta kanunlaştı. ve şimdi yürürlükte. kanun ek 7. maddesine baktım. memur katsayısı ve gösterge sayısına göre hesap yaptım sonuç şu çıktı: 769,98 lira.

bu şu anlama geliyor: 31 aralık tarihine kadar bu miktarda alacaksınız evde bakım aylıklarını.

fakat o ocakta yaptıgım hesapla bu hesap farklı. buna ek ödeme katmadan 769,98 lira çıkıyor. acaba tasarı halindeyken gösterge sayısı mı farklıydı diye tasarı metnini bulmam lazım.

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım soruma bı cvp verın lutfen

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

ÖNEMLİ: evde bakım aylıklarında zam yok. ilk altı ayda nasıl ödendiyse o kadar alacaksınız arkadaşlar

769,98 lira yani...

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kalem hanım sızden rıca edıyorum ya lutfen dıyorum ıstıhdam ıcın rapor aldım işe gırmeden 2022 maası kesılırmı ıstıhdam ıcın rapor alınması maasın kesılmesını engellermı lutfennnnnnnnnnnnnn

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

İlk sayfada daha kanun değişikliği olmadığı için asgari ücrete göre hesap yapmıştım. fakat o sırada torba tasarı da meclis gündemindeydi. yasalaşırsa diye nolur nolmaz memur katsayısına göre de hesap yapmıştım. yüzde beş ek ödeme ekleyerek tabi. ama her iki hesap da tutmuştu. daha sonra tasarı metnindeki gösterge sayısı değiştirilmiş ve 10.000 olarak yasalaşmış.
    yani yürüürlükte olan 2828 sayılı kanun ek 7. maddeye göre artık gösterge rakamı 10. 000

ben de hesabı kanun yasalaşınca yenilemeyi unutmuşum aylık miktarında değişiklik yok aslında. ama zam olacak diye beklentiye sebep oldum. özür dilerim asgari ücrete göre belirlediğim hesapları silmeliydim yani...

durumu fark edince tekrar hesap yaptım. gösterge sayısıyla çarpınca memur katsayısını 769,98 lira çıkıyor. bu şu anlama geliyor: 2014 ikinci altı ay için de bu miktarda alacaksınız evde bakım aylıklarını. zam yok.

ilk sayfadaki ikinci altı ay kısmı silinsin lütfen. yöneticiler orayı yeniden düzenlerse memnun olurum...

Şu şekilde düzenlensin:

Evde bakım aylıkları;

2014 yılı 1 Ocak- 31 Aralık itibariyle evde bakım aylıkları: 769, 98 TL

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

özelden yazcam

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

akinaton, istihdam için rapor almanız 2022 aylığına engel değildir. Ancak:

1. rapor oranınız % 40 altına düşmüşse maaşınız kesilir.

2. ya da rapor oranınız % 70 üstü iken şimdiki aldığınız oran % 40 - % 69 ise bu durumda 2022 aylığı miktarınız düşer.

rapor oranınızda bir değişme varsa yazın. yoksa sorun yok. işte çalışmadığınız sürece ve yukarıda saydığım değişiklikler olmadığı sürece istihdam için aldığınız rapordan dolayı maaşınız kesilmez.

Üye
    __akinaton__ Avatarı

Gerçek Adı
    ENES
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    LA BIZE HER YER ANGARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

oh be tesekkurler işe gırmedım maasım 850 ıdı suankı raporum 45

Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar engellı maası aylık olcakmı boyle bır soyletı duydum acaba dogrumu

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

2022 aylıkları 3 aylık şeklinde ödeniyor bu şekilde devam decek. sonra düzenleme yapılır mı bilemem.

Yöneticiler lütfen ilk sayfaya şurada kırmızı renkle yazdığım gibi değiştirebilir mi ilk mesajdaki evde bakım aylığı ücretleri kısmını:http://www.engelliler.biz/forum/evde...ml#post1454061

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

kalem apla evde bakım aylıklarına senede birmi zam gelecek bilgi verirmisiniz

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

ablam bu memur katsayısının ne kadar sürelik belirlenmesine baglı. daha önce memur katsayıları 6 aylık düzenleniyordu bu da altı ayda bir maaşların yükselmesine yol açıyordu (evde bakım aylıklarının memur katsayısına göre düzenlenemsi şubatta çıkan yasa değişikliğiyle oldu. daha önce asgari ücrete göre belirleniyordu. asgari ücret de altı ayda bir değişiyor biliyorsun).
    ama bu sene sendikalar tam unuttum hangi sendikaysa memur katsayısının bir senelik belirlenmesine yol açtı. baştan alınacak 175 lira mı ne o kadarcık miktar için yaptılardı bunu da.
    gösterge sayısı da bu sene için geçerli. böyle olunca maaşlarınız 1 sene aynı olacak maalesef.
    gösterge sayısını da hemen her sene değiştirmiyolar hemen. Bütçe kanununda görüşülür ve ne zaman değişir ona baglı bu da. 2022 aylıkları için gösterge sayısı 3 sene aynı olabilior mesela.
    Özetle, 1 Ocak 2015'e kadar evde bakım aylıklarını aynı alacaksınız. 1 Ocak 2015 itibariyle miktar değişecek.
    2015 evde bakım aylıkları için 2014 aralık sonu ve 2015 ocak ayında bunları yeniden değerlendirriz. belirlenecek olan memur katsayısına göre hesaplarız yeniden.

Üye
    hülyacemre Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    03.05-2015
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi geceler kalem hanım.Annem şu anda 65 yaşında 3 yıldır alzaymır hastası. Raporda % 90 ve ağır engelli.2013 Aralık ayı sonu gibi bakım ücreti için başvurumuzu yaptık.Bakım parasını alacak olan babam memur emeklisi( maaşı 1600 küsür).bir şu anda kendi oturdukları ev var,birde abimlerin oturduğu ev var noterden kira almadığına dair belgemizde var.Sosyal hizmetlerden gelen kişiler evde anneme bakmayada geldiler.Evde şu anda annem ,babam ve 41 yaşında bekar erkek kardeşim yaşıyor.1 ay kadar önce sosyal hizmetlerden "ekonomik durum iyi olduğu için alamayacaklarını " belirten kağıt geldi.Kalem hanım size sorularım şunlar : 1-Babamın maaşından dolayımı alamadılar bakım parasını
    2- Kardeşim başvuru işlemleri yapıldığında işsizdi şuanda 1 aydır çalışıyor sigortası var (maaşı 750 lira) kardeşime bakım alabilirmiyiz
    3- soyadı aynı olan fakat ayrı evde yaşayan gelinimiz bakım parası alabilir mi?
    4- gelin ve 14 yaşındaki kızını babamlara ikametkahta kaydettirip aynı evde yaşıyor gösterebilirmiyiz?
    Gerçekten bu soruların cevapları benim için çok önemli çok teşekkürler.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

İyi geceler
    1. hayır. kişi başına düşen aylık gelir yüksek çıktığı için bakım aylığı baglanmadı.
    2.kardeşinizin aylığının düşük olması bakıcı olmasına etki etmez. bakım aylığının baglanması için hanede kişi başına düşen aylık gelirin 540,47 lirayı geçmemesi gerekir. hanede 3 kişiler ve bu duurmda kişi başına düşen aylık gelir sınırı geçiyor. o yüzden evde bakım aylığı baglanmaz dolayısıyla kardeşinizin bakıcı olması bir şey ifade etmez.
    3. gelin abinizin eşi ise ve resmi olarak boşanmamışlarsa tabi ki bakıcı olabilir. ama sorun bakıcıda değil gelirde.
    4. gelin ve kızı ikametini aldırır ve o hanede yaşarlarsa babanızla, evet, gelir hesabına dahil edilir. ve bu durumda geliriniz de uygun çıkar sınırın altında kalır. bu hesabı yaparken babanızın emekli maaşını ve kardeşinizin maaşını da hesapladım ve beş kişiye böldüm. kişi başına düşen aylık gelir 540,47 lirayı aşmadığından geliriniz uygun görünüyor. tekrardan aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne başvurun. tabi gelin ve kızını ikametinize aldırdıktan sonra başvurun. ikamet aldırmaları yetmez orada da yaşıyor olmaları gerek.

Üye
    karli19 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan karlı
    Son Giriş
    25.06-2016
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    o zaman tekrar yazmışsın abla gerek yok ilk altı ay diyerek yazmana. hem 1 ocak 31 aralık demişsin amenna ama ilk 6 ay sonraki 6 ay demene gerek kalmadı hatırlatmak istedim...

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon