Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    2canparem Avatarı

Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar 2.elde yaşadığımz mağduriyettn sonra borçlanp 0 araç aldık,aylık için müracaatımzda 2004 hundai aracımızı bildirmiştk onu satıp ufak tefek birikimlerimizde koyp 15 000 tl kredi çekp 42 ooo tl yeni aracımzı aldık,1400 motor benzinli,bakım aylığımz için problem teşkil edermi? 2. eldeki binbir türlü hile güven bunalımı bunu bize mecbur etti... cevaplr için şimdidn teşekkürler,herkese saygılr...

Üye
    kral60 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    01:55
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesilmezz

Üye
    murathan Avatarı

Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    21:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

siz böyle yazın bakalım, biri sıfır araba almış, ötekinin bankada parası varmış, tabi ki bunların hepsi olabilir, servet düşmanı değiliz ama benim bildiğim gerçek ihtiyaç sahiplerinin bu haktan yararlanması gerekiyor, yakında yeşil kartlılar gibi sizleride tekrar bir değerlendirmeye tabi tutarlar

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Sizin kuruma bunu bildirmeniz şart, bildirimi yaptıktan sonrada gerisi şansınıza kalmış... Kesilende var kesilmeyende, her ilde farklı uygulamalar olabiliyor... Ama siz bildirmezseniz ve kurum kendisi farkederse başınız daha çok ağrır...

Üye
    2canparem Avatarı

Son Giriş
    11.07-2017
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,5 senedir çocuğumu özel eğitime götürüyorm,yakın köylerden de gelen veliler var öyle alavereler çeviriyorlarki aklınız şaşar... bizde arabamızı satmış,15000 de krediyle borçlanmış olarak yeni bi araç aldık diye paramızı kesecekse o kurumu derhal dava ederim,yaşını başını almış insanlar olarak tabiki cebimizde 7-8 bin liramız da vardı onu da koyduk,Eşim memur emeklisi,çalışıpda işsizim deyip başka paralar alıp kandırma sı söz konusu olamaz,devlet hakkını gitsin kendini dolandıranlardan arasın... herkese selmlar...

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

2canparem;

aynen katılıyorum engelliyiz diye hiiç üç beş kuruşumuz olmasınmı olunca üşkakıtcımı oluyoz

Üye
    wepster5 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan duman
    Son Giriş
    17.01-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mal beyanında bulunun kesilir veya kesilmez bilinmez araç degerine göre hareket edilir

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende %92 raporla ÖTV siz araç almayı düşünüyorum..fakat ben de bu durumda 2022 maaşımın kesilmesi endişesiyle araç alımı başvurusu yapmadım..burda ve başka sitelerde de maaş kesilir diyen var,kesilmez diyende var..Kesin 1 bilgi sahibi olan yok....Öyle ki 2 gün önce görüştüğümüz SYDV müdürü bile net cevap veremiyor..Size '' kesilmez deyip de sonra kesilirse vebal altına girmek istemem, yönetmelik karışık ''dedi. O bile net 1 şey diyemedi..Danışmamız için bir avukatın tel.u verdi.. yarın avukatla görüşeceğim..Sonucu yarın burda paylaşacağım.........

Üye
    aslanfatih Avatarı

Son Giriş
    18.11-2013
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonucu merakla bekliyoruz

Üye
    EROLLL Avatarı

Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonucu paylaşırsanız sevinirim.aynı sekılde ablam adına sıfır arac almak ıstıyoruz alacagımız arabanın degerı 45 bın bıze 32 bıne gelıyor ..evde bakım parası ıcın muracat etcez bu araba sıkıntı olustururmu bıze?

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Araç var diye aylık kesilmez. Benim sıfır aracım var ve Emekliyim. Evde bakım alıyorum. Olay şöyle, eğer 2 araban varsa birinle gelirl elde ebebilirsin. İkinci evin varsa kiraya verebilirsin, Arsan varsa ekip kazanabilirsin. Bu tür sebeplerden maaşın %100 kesilir. Fakat tek araba için maaşın falan kesilmez. Rahat ol

Üye
    murat89f Avatarı

Gerçek Adı
    murat maral
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

arkadaşlar ben samsunluyum kurum konturole geldi zaman direk benle muhattap olurlar ben evmize giren bütün geliri fazlasıyla ilettim köyde otrdumuz için ufak tfek yer ve hayvanlarımız var bunlarıda bildrdim ruhsatı kardeşimin üzerine olan 2003 model bir aracım var onuda bildrdim ruhsatı kardeşimin üzerine ama kendmin kullanımında oldunuda ilettim gelen kişlerin bana verdi cevap aynen şu bizi ilgilendiren araba köy yerlernde yerin br degeri olmadını hayvanın zaruri ihtyaç oldunu söyledler eve giren aylık para miktarını çarptılar böldüler oda hesapta eksik geldi için keslmedi ama şehirlerde durum degişiyomuş arsa felan ev vs ama raç durumu aynı galiba araçta sorun olmuyomuş onların dedigi aynen bu

Üye
    EROLLL Avatarı

Son Giriş
    12.07-2016
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir tane arabamız var köyde yasıyoruz fakat arac doblo hçbir tıcarette kullanımı soz konusu degil...yenı arabamızı otv ındırımlı alırsak satcaz..sonucta bu ötv sız aracı almadan satamıyoruzzz..doblo babamın uzerıne ötv sız alacagımız engellı ablam uzerıne olcak..

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eveeett..Az önce Avukat hanımla görüştüm..1,5 iyi 1 de kötü haberim var..Önce kötüden başlayalım..

Avukat,2022 özürlü maaşı alanların ÖTV siz araç aldıklarında maaşların kesin kesileceğini söyledi.

Yukarıda KKELEBEKK (kısmet) hanımın dediği gibi araç alımında SYDV na bildirmek zorunluluğunun olmadığını,maaşın otomatikman kesileceğini söyledi.
    Yani benim gibi 2022 maaşı alanlar araç alımında maaşlara elveda diyecek...

Birde şu var; 20022 maaşı alanlar yeni çıkan yönetmelikle belirlenen hanede kişi başına düşen gelir 243 TL lik muhtaçlık sınırı geçiyor ve siz bu durumu SYDV na bildirmiyorsanız,bu durum tespit edildiğinde ödenen maaşlar yasal faiziyle birlikte geri alınacağını söyledi..Bunun Ağustos
    ayından sonra ödenen aylıklar için geçerli olduğunu ve ağustos ayından öncekilerin affedildiğini söyledi.

Şimdi 1,5 iyi habere gelelim.

Bakım maaşı alanlar ÖTV siz araç alımında bakım maaşları kesilmeyecek..Bu arada Bakım maaşı da almak isteyenler için de, hanede kişi başına düşen gelir asgari ücretin 3 te 2 sini geçmeyecek.
    Yani bakım maaşı alanlar EROLLL --2canparem ve diğerleri rahat olsunlar.

Şimdi de 1,5 luk iyi haberin 0,5 lik bölümüne geldi sıııra.. Avukat hanıma engelliler sitesine üye olduğumu,bu konuda veya başka konularda sorunları olan arkadaşlara danışmaları için Telefon numarasını verip veremeyeceği mi sordum..İsteyen herkese TEL. no.sunu verebileceğimi söyledi..isteyen arkadaşlara özelden Avukat hanımın tel.nu verebilirim..Kendisi SYDV bağlı çalışan bir avukat..

Üye
    murat2854 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    22.03-2014
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben burda hiç iyi haber görmedim 1 -2 ay önce bende bu konuyla alakalı vakıflar genel müdürlüğünü aradım ve konuyu ilettim bana verdiği cevap aynen şöyle biz muhtaç kişilere maaş veriyoruz araç alanların maaşını otomotik olarak sistemden kesiyoruz dedi yani araç alacaksan zenginsin maaşa ihtiyacın yok demek istedi ben anlamıyorum hem bazı kısıtlamalar var hemde maaşınızı keseriz diyorlar maaşı keseceksen niye kısıtlama getiriyorsun mesela silindir hacmi kısıtlaması 5 yıl satamama yani rehin alma maaşı keseceksen bu kısıtlamaları niye yapıyosun kendi sitelerindede araç gelir getirmiyorsa maaş kesilmez yazıyor o zaman bu yazıyı niye siteden kaldırmıyorsun resmen tavşan kaç tazı tut misali

Sayfa 1 / 2 12 SonSon