Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zafer_1981tr Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer TOPÇUOĞLU
    Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Melek abla ben %98 engelliyim eşimde %60 engelli evde her işi aklınıza ne gelirse her işi eşim yapıyor benim her ihtiyacımı eşim karşılıyor Allahrazıolsun bugün başvurduk."Sen kocana bakamazsın kendin engellisin kocana nasıl bakacaksın size maaş bağlanması mümkün değil zaaten bağlanmazda"dedi.Ben bu konuda ne yapabilirim.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu bimer e taşıyarak işe başlaya bilirsin eşi engelli olan ve eşine bakan birçok engelli var bakım aylığı alan

Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valiliğe şikayet et eşinin çalışamaz raporu yok

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Zafer, sana bunu başvuru sırasında mı dediler? Yoksa başvurundan sonra evine Bakım Hizmetleri Değerlendirme heyeti geldi de heyet mi dedi?
    Eşi engelli olup da eşi için evde bakım aylığı alan üyeler var. BU konuda bir uye de sormuştu ve ona baglandı. Burada belirleyici olan eşinin senin 7 gün 24 saatlik bakımını üstelenebilmesi ve bakım hizmetini verebilmesi.
    Dediğine göre zaten bakımını eşin üsteniyormuş.
    O yüzden tekrar evde bakım aylığı için Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvurun.
    Başvuru sırasında tüm bakım hizmetini zaten eşinin sağladığını belirtin. Heyet gelip durumu degerlendirebilir ve bu konuda karar zaten heyete aittir deyin.
    İstersen bu arada gitmeden önce ALO 183 ile de görüş. Telefonda benim dedikerimi onlara da de.
    Başvurunu senin almak zorundalar yani. Eşinin bakım hizmeti verip veremeyeceğinin degerlendirilmesi ve kararı Bakım Hizmetleri Değerlendirme Heyetine aittir. Bunu unutma.
    Heyet gelecek hanende durumu inceleyecek ve kararını verecek.
    Heyet olumlu kanaat bildirirse aylığınız baglanır, aksi takdirde baglanmaz.
    Zaten eşin tüm bakım hizmetini sağlıyorsa heyet bu konuda kararını olumlu verceektir.

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de eşime bakıyorum .benim raporum %80 eşim %92 .. eşimde epilepsi olduğu için hiç yanından ayrılmamam gerekiyor ...yalnızca epilepsden değil ,diyaliz hastası olduğu için rapor yüksek .

Üye
    zafer_1981tr Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer TOPÇUOĞLU
    Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli Melek ablam bunu başvuru sırasında dediler heyet gelmeden önce.Bize gereken evrakların listesini verdi bunları hazırlayın evinize ben gelcem dedi.Ama o sözleri bizi yıprattı "sen zaaten engellisin kocana nasıl bakacaksın,kendine zor bakıyosun zaaten,kocanı nasıl kaldırıp kucaklayacaksın,hiçbir engelli engelliye bakamaz.Ben olsam size bu maşı bağlamam ki zaaten bağlanması mümkün değil" dedi.Bizde tamam olur deyip o bozuk moralle eve döndük.Ama ben görevli Duygu hanımın eşime karşı sarfettiği sözleri hakaret sayıp ertesi gün bulunduğu bölümün Müdürüyle görüştüm şikayetimi rahatsızlığımı dile getirdim ve ekledim. "Ben Bulgaristan'dan geldiğimizde 1989'dan 1996 yılına kadar İzmir-Karşıyaka Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda yaşadım,yaşadığım bu süre zarfında akla gelmedik işkenceler çektim her öğün dayak yedik psikolojik baskılar hakaretler gördüm.Size bunları kanıtlamam biraz zor ama sonuçta yaşadım,kayıtlardada orda yaşadığım görünür." Size bunları anlattım olayın ciddiyetini kavrayın varolan tehlikeyi bilin.Ben yuvadan ayrıldıktan sonra hep intikam duygusuyla büyüdüm 33 yaşıma kadar.Değerli Müdürümde beni anlayışla karşılayıp kendisinin bizzat ilgileneceğini söyledi.Bana kendi Özel iletişim bilgilerinide verdi takip etmem açısından.Ama sonuçta morallerimiz bozuldu ve devletimize olan inancımız güvenimiz sarsıldı.

Üye
    zafer_1981tr Avatarı

Gerçek Adı
    Zafer TOPÇUOĞLU
    Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen/duyar;

hiçde
    Değerli sen/duyar Selahattin arkadaşım ozaman demekki sizinle bizim aramızda farklılık var.Sizin her ikinizin rapor oranları yüksek ama senin ağır özürlü değil ozaman ki bize zorluk çıkarıyolar senin %80 ama ağır özürlü değil demekki

Üye
    ağa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    eşinizin bakamayacak durumda olduğuna, yani onun da bakıma ihtiyacı olduğunu düşünmüş olabilirler. Zira yaygın kanaat bakıcı kişinin sağlıklı olması gerektiği yönünde.