Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ufuk7529 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın kalem ev kırası artısından dolayı daha uygun bır eve cıkmayı düsünüyorum sosyal hızmetlere kacgun sonra adres deyısıklıgını bıldırmem gerekıyo bırde masım kesılırmı vercenız cevaplar ıcın sımdıden tesekkürler

Üye
    dua20 Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    dinar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ufuk adres degişikligi yüzünden herkesin başı agrıyore ilk önce sydv danış adres degşikligi yapıcam diye çünkü bölge bölge degşiyor malulen emeklilerin degişikligi bazı şehirlerde sorın çıkartıyorlar benim bile Isparta 6 beklersin dediler afyona geldim hemen onaylandı bilgine

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Ufuk, evde bakım aylığı için soruyorsun. Buna göre cevaplayım.
    Sen adresini değiştirdikten sonra yeni ikametgah adresini 15 gün içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne bildirmekle yükümlüsün. Adres değişikliğini bildirirken aylığın kesilmesini gerektirecek kişi ve gelir değişikliği olmadığını da beyan et.

Aynı il içinde adres değişikliklerinde aylığın kesilmesini gerektirecek değişiklikler olmadıkça aylık kesilmiyor. Sadece adres değişitirecekseniz, gelir ve kişi değişikliği yoksa ve bunu adres değişikliğini bildirirken beyan etmişseniz evde bakım aylığını durdurmazlar.

Ek bilgi: İlgili Yönetmelik 11. Maddesi adres değişikliği için şöyle der:
    "(3) (Değişik:RG-21/10/2010-27736) Bakım ücreti il müdürlüğünce ödenen ve ikametgâhında bakılan bakıma muhtaç özürlünün ikametgâh adresinin değişmesi hâlinde, yeni ikametgâh adresinin bakımını üstlenen bakım merkezi veya akrabası tarafından en geç onbeş gün içinde il müdürlüğüne bildirilmesi zorunludur. Aksi takdirde sorumlular hakkında hukuki veya idari işlem yapılır."

Üye
    ufuk7529 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ist da yasıyorum Eyüp ten Beyoğlu ilçesine tasıncam evde üç kisiyiz sadece emeklı maaşımda ufak bir fark oldu bakım parası başlandığında 830 teleydi simdi 930 oldu üç senede fark

Üye
    ufuk7529 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın kalem ben ıstanbulda yasıyorum bakım parası ıcın bacılardakı sosyal hızmetlere basvurmustum adres deyısıklınıdemı oraya bıldırcez Aile ve Sosyal Politikalar nerde aynı yermı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    327
    Verilen Beğeniler
    89

Aynı yerdedir galiba. Çünkü shcek kurumları oldugu gibi Aile ve sosyal politikalar bakanlıgına devredildi.
    Yine de şuradan bilgi alabilirsin telefonla: http://www.istanbulshcek.gov.tr/?Sayfa=Iletisim

Verdiğim linkten sen telefonla ara, adresini bildir ve evde bakım aylığı için nereye başvuracagını öğren.
    Doğrudan il müdürlüğüne de gidebilirsin. BUnu da sor tam bilmiorum bu pratik bilgileri.

Emekli aylığındaki fark hanedeki kişi başına düşen aylık sınırı geçmior. Gelir değişikliği sayılmaz o. Yine de gittiğinde soylersin kuruma.
    Kişi değişikliği ve gelir değişikliği olmadıgını soyle. Maaşının farkını söyle. Aylığını durdurmazlar senin. sadece adres değiştirdiğini ve incelemeye geldiklerinde bu beyanın doğrulugunu goreceklerini soylersin aylık durdurmaya gerek görmezler.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

adres değişikliğini nüfus müdürlüğüne 15 gün içinde bidirmeniz lazım.15 gün içinde bildirmezseniz cezası 420 tl.dir.yanlış adres beyanında bulunursanız bunun da cezası 840 tl.dir.

Üye
    ufuk7529 Avatarı

Gerçek Adı
    ufuk
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    haziranda tasıncam henüz tasınmadım tasındımda elbette bildircem benım sordumfarklı seydı cevabını aldım hepinize tesekkür ederim verdiniz bilgiler icin