Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çok güzel anlattınız anladım sosyal inceleme yapacaklar nasıl yapacaklar ama bu sosyal incelemeyi neye göre yapacaklar muuamma

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nufus müdürlüğüne gittim bakıcı olan annemi tekrar kendi adresime almak için nufus memuru işlemi yapmaya çalıştı sistem kabul etmedi en az 20 gün geçmesi lazım dediii bende şaşırdım bu aşamada maaşım umarım kesilmezzz

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Azad ablam. sen bu durumu yine evde bakım aylığı aldığın ilgili Kurum'a ilet. 20 gun de olsa adres değişikliği söz konusu çunku.
    Unutma vaktinde bildirdiğin için sorun yaşamazsın. 1 ay dolmadı nasılsa.
    Annenin bakım hizmetini aksatmadıgını hep yanında oldugunu soyle. Gelir açıısndan da değişiklik yok de. sonuçta sınırı geçmiorsunuz annenin geliri hane dışına çıkıor çunku.

Onlar sana yardımcı olurlar. Bakım hizmeti konusunda aksama yoksa gelir konusunda aksama yoksa ustelik kişi sayısı değişikliğini vaktinde bildirmişsen sorun yaşatmazlar. Danışmanlık da iste ayrıca.

Hatta alo 183'ü ara bilgi de alabilirsin tüm sorunların için.

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bakıma muhtaç kişi adres değiştirmemiş bakıcıyı sadece aynı sitede bitişik bılokta göstermişimm?

Üye
    london78 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kimseye bildirme azat rahat ol o personeller öyle bişey yapmaz bence çok rahat ol telaş yok soğukkanlı ol bırak su yolunda gitsin hiçkimseye bişey bildirme MAAŞIN KESİLİRSE birkaç ayda rayına oturturursun ÖNÜMÜZDE 1 SEÇİM 1 ANAYASA REFARANDUMU VAR SAYIN ERDOĞAN başkan olmak istiyor O seçilene kadar rahat ol. SEÇİME KADAR KİMSE SENİN AYLIĞINI KESMEYE CÜRET EDEMEZ.HELE Bİ SEÇİME KADAR BEKLE sakın a kurumlara bildirme otur oturduğun yerde .kesilince çaresine bakarsın sorun olmaz.

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu sabah nufus müdürlüğüne gidip bakıcı olan annemi tekrar kendi adresime aldım ordan sosyal hizmetlere gitim durumu detaylı bir şekilde açıkladım ordaki memur sıkıntı olmaz dedi inşalahhh mart ayındaki evde bakım maaşımda bir problem çıkmazzzz?

Üye
    azad21 Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben bakım maaşı ve 2022 den maaş alıyorum ve eşim130 tl okul için çocuk parası alıyor? yaşlı bir annem yanımda kalıyor? bakıcı maaşı annemin adına? evliyim daha önce bakım maaşı eşimin adınaydı eşim evden küsünce yaşlı annemin adına aldık bakım maaşını annem 830 tl emekli maaşı alıyor? 2022 muhtaçlık sınırını geçiyor? toplam şuan 5 kişiyiz alo 144 ü aradığımda benim aile tablom çıkıyor? 4 kişi görünüyoruz hanede ben bizzat kendim geçenlerde sydv ye giitim? tc kimlik numaramı sorguladım ordaki memur senin maaşında bir sıkıntı yok burda hanede 4 kişi görünüyorsunuz dedi ben eşim ve 2 çouğum dedi?i sanırım o memurun yeni yönetmelikte haberi yoktu? aynı apartmanda annemin adresini bizim yöneticinin evinde göstereceğim 2022 maaşım kesilmesin diye? annem bakım maaşı alıyor? bir sıkıntı olurmu?

cevab verecek kimse yokmu?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ablam, annen bakıcı ise olmaz. ev dışında göstersen bile 7 gün 24 saatlik bakım hizmeti yaptığı düşünüleceği için hane dışında bile olsa hanenizde yaşadığı düşünülür ve gelire dahil edilir. bence sen evde bakım aylığını eşinin üstüne yaptır ve anneni oyle başka haneye aldır. ve herkes annenin sizde kalmadığını bilmeli. ki sosyal incelemede annenin ayrı hanede kaldığı tespit edilsin.
    böyle olunca 4 kişinin geliri sınırın altında olur. evde bakım aylığı + 130 lira toplam gelir olur.
    annenin emekli aylığı işi bozuyor.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12