Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba. Arkadaşlar benim abim 1 sene önce 3.kattan düştü. 2 ayağından diz kapağından ve omur iliğinden ameliyat oldu.Yürüyemiyor ayaklarından dolayı. Biz abim için evde bakım aylığı almak istiyoruz ama abim hastaneye gidip ağır özürlü raporu ve heyete girilmesi gerektiğini söyleyince ben hastaneye gitmem diyor. Abim şizofreni ve 2022 maaşı alıyor. Birazda piskolojik nedenlerden kaynaklanıyor gelmek istememesi. Bu yüzden abime evde bakım aylığı bağlatamıyoruz. Amcam abim için ağır özürlü raporu verirler mi dediğimde kesin alırsınız diyor o da 2022 maaşı alıyor.

Sizce ne yapmamız gerekiyor. Abim günde 2 paket sigara içen birisi babam eve gelmiyor 8 senedir. Ben ve abimin 2022 maaşları ile geçiniyoruz. Eğer bu evde bakım aylığı alırsak birazda olsa rahat nefes alacağımızı umuyorum. Siz değerli insanlardan bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum.

Amcama ve yakın çevreme açtığım bu konu hakkında bana kaymakamlığa başvur abim gelmek istemiyor de onlar bir yol gösterir diyorlar. Ama sen gitme annen gitsin diyor amcam senin bakacağına inanmazlar diyor. Neyse sizce bu konuda ne yapmam gerekiyor? Beni aydınlatmanız için sizden yardım ve öneriler bekliyorum teşekkürler iyi günler...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Loris, bu konuda bir gelişme var mı ablam?Eğer sorun devam ediyorsa bu konuda alo 183'ten danışmanlık hizmeti alın bir uzmandan. Alo 183 sizi bir uzmana yönlendirir ve bu konuda neler yapabileceğiniz hakkında size alternatiler sunulabilir. Bu konuda destek isteyin.

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem;

cevap yazdığın için çok teşekkür ederim. Gelişme maalesef yok. Kaymakamlığa gittim bana ne deseler beğenirsiniz "Bizim yapabileceğimiz birşey yok, mutlaka kendisini ikna etmeniz gerekiyor" dediler. Belkide haklılar. Birde 183'ü arayıp durumumu arzedeceğim.

Tekrardan teşekkür ederim..

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Kalem;

183'ü aradım onlar bana 144'ü arayın dediler ve onlarda aynı kaymakamlığın dediğini söylediler ikna olması gerekiyor muş. Bizim yapabileceğimiz birşey yok diyorlar. Sizce ne yapmam gerekir ikna olması için. Ne yapılmalı?

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

loris öncelikle geçmiş olsun elinizde daha önceden alınan bir rapor varsa aslı gibidir damgasını hastahaneden yaptırabilirsiniz geçerli olur hastahanenin arşivinden çıkartıpta onaylatabilirsiniz abinize kırmayın kolay kolay bende hastahaneye gitmem insanı aşağılayan hor gören bakışları siz fark edemezsiniz

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ağır özürlü raporu isteniyor o yüzden de doktorların abimi görmesi gerekiyor.

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH yardımcınız olsun sercan abinizi farklı birşey için hastahaneye gitmek gerektiğini falan söylesenz yada nabzına göre şerbet vermeyi deneseniz ilaki bi ikna olabileceği şekil vardır takip edin o anı yakalamaya çalışın yani hangi şekilde ikna olabileceğini nasıl neye kanarak hastahaneye zorluk çıkartmadan gelir başka yol yok zor bi hastalık ALLAH yardımcınız olsun

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim abim 3.kattan düştü ve ayağında ve diz kapaklarında kırık var ve belinde platin var. Ayrıyeten şizotipal bozukluk var. Biz sadece engelli maaşı alıyoruz ama evde bakım aylığı almıyoruz. Çünkü ikna edemiyoruz. Çok sinirli. Dediğimizi tutmuyor. Ne yapmamız lazım? Lütfen cevaplarınızı bekliyorum iyi günler..

Üye
    murat2854 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    22.03-2014
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ağır engelli raporu almanız lazım

Üye
    akin007 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş zor durum benim 2 kardeşimde ağır özürlü zihinsel bizde hastaneye götürene kadar canımız çıktı... ama hallettik şimdi evde bakım maaşı alıyoruz çok şükür... ona bence alacağınız 765 tl den bahsedin .. bu paranın ona yarar sağlayacağını ve gerekçeleriniziden bahsedin... 1 -2 gün sıkıntı çekecek ama sonra allahın izniyle rahata kavuşacak... ömür boyu ssk olacak... maaş alacak... sosyal imkanlardan yararlanacak... hastanede ne durumda ki insanların o raporu almak için uğraştığını görünce bence kendiliğinden ikna olacak... özel bir psiyatri doktorundan yardım isteyebilirsiniz... belediyenin özel evde bakım hizmeti veren doktorlarından yardım isteyin... sosyal hizmetlere gidin... bu işin peşini bırakmayın.... biraz sabır... herşey halledebilirsiniz....

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

akin007

Neler demedimki. Hatta maaş bağlanırsa ilk maaşı sana verelim dedim yok dinlemedi. Belediyenin evde bakım ambulansları varmış. Onlar ise yatalak olması şartı ile geliyormuş Yeşilyurt Devlet Hastanesindeki Evde Bakım Bürasındaki Bayan bana bunu dedi ek olarak da Eğer kimi kimsesi var ise ikna olması şartı var dedi. Eğer kimi kimsesi yok ise bu kez polis eşliğinde evde bakım aylığı için götürürüz dedi. Arkadaşlar durum gerçekten çok ciddi. Bir kere annemi çok üzüyor annem hergün ağlıyor ben evde olmadığımda annemi eve bile sokmuyor. Daha bir sürü şeyler var ama burda anlatamam.

Ne yapmalıyım arkadaşlar. Nereye ne yazmam lazım email falan telefon vs.. Şu konuyu bir çözebilsem çünkü gerçekten benim aldığım üç aydan üç aya 800 tl engelli maaşı ve abim içn aldığımız üç aydan üç aya 1100 tl engelli maaşından başka hiçbir gelirimiz yok. Babam 8 senedir eve uğramıyor.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

bir de alo 184 sabim hattını ara. oradan da yardımcı olmazlarsa size düşüyor iş ablam maalesef. ama baya ısrarcı ol. burada anlattıklarını onlara da anlat sana yol gostersinler.

184 ALO SABİM için bkz:Belge Göster

bir de abin vesayet altında mı?

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

vesayet derken acaba şöyle birşey var Engelli maaşı olarak annem vasi kararı var ve sürekli.. Alo 184'ü arayacağım teşekkür ederim.

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:31
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

loris tanıdığım bazı kişiler ellerindeki önceden alınmış raporla bakım maaşı bağlattılar elinizde uygun rapor varsa aslı gibidir onaylatıp kuruma bildirin raporda ağır özürlü ve süreklidir yazıyorsa kurumun kabul etmesi lazım elinizde rapor yoksa hastahane arşivinden alabilirsiniz umarım sorununuz en kısa sürede düzelir

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rapor var ama ağır özürlü ibaresi yok. Eski rapor var ve sürekli. Kaymakamlıktan üstüne basa basa ağır özürlü raporu almanız şart diyorlar.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon