Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dilsel Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhaba,
    Bir konuda yardımınızı istiyorum.Ben öğretmenim.Eşim,iki çocuğum ve şizofren hastası kayınvalidemle birlikte yaşıyorum.Kayınvalidem resmi olarak evli ama kayınpederimle ayrı olduğu için uzun yıllardır(20 yıl) bizimle yaşıyor.Kayınvalidemin bakımından dolayı eşim çalışamıyor.Yasal yollarla kayınvalideme maaş bağlatmak istiyoruz ama evli olduğu için resmi işlemlerde kayınpederimin mi vasi olması gerekiyor?Ya da evde bakım hizmetini eşim üzerine alabilir mi?Vasisi olabilir mi?Bunun için mahkeme kararı gerekli midir?Bu konuda ne gibi sorunlar yaşayabiliriz?Ayrıca benim maaşımın olması sorun yaratır mı?

Henüz herhangi bir sağlık raporu almadık.Neler yapmamız gerekiyor?
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evde bakım alabilmeniz için evde yaşayan hane halkının sınır parası şu an 467 lirayı geçmemiş olması lazım ama evli olduğu için eğer kayınpederiniz çalışıyorsa (evli olduğu için)evde yaşamasa bile oda hane halkı sayılacağı için farzedelim kayınpederin ve sen çalışmış gözülürsün 2 nizin kazancını 6 ya böl 467 den fazla gözüküyorsa maaş bağlanmaz eğer altında olursa bağlanır birde ağır özürlü evet raporu çıkartmanız lazım

Üye
    dilsel Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cevap için teşekkür ederim bilgeadam. Kayınpederim maaşının hane gelirinden sayılması durumunda ki resmi olarak sayıldığı kesin, bu kriterin üstünde kalıyoruz demektir. Tekrar teşekkürler.