Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cazador Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yüzde 95 özürlü kzım var bakım aylığım var eşimden boşanıyorum..nafak yazıldı ama almıyorum..babamdan emkli maaşı üvey annemle paylaşmayı düşünüyorum...kızımın maaşına yansırmı acaba......

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html

Hanedeki gelire dahil edilecek kişilerin tüm gelirleri toplanıp, dahil edilen kişilerin sayısına bölündüğünde 467 TL'den azsa, yetim maaşı doğrudan engel değil almanıza. Ancak gelir değişikliğini bildirmelisiniz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müdürlüklerine..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cazador, boşanma olayı sanırım evde bakım aylığından sonra gerçekleşmiş. Bu durumda almasanız da alacagınız nafaka hesaba katılır. mahkeme tarafından belirlenmiş bir nafaka söz konusu çünkü. Ayrıca velayet sizde mi olacak? hanede kişi sayısı değişikliği gundeme gelmiştyir boşanma sebebiyle.
    Ayrıca bir yetim aylığından da bahsediorsunuz.

Dolayısıyla hem gelir değişikliklerinin, hem boşanma işinin, hem varsa adres değişikliği gibi birçok durumun yeniden degerlendirilmesi gerekecek. Sizin de adres, kişi ve gelir değişikliklerini vaktinde Kurum'a bildirmeniz şart.

O yüzden evde bakım aylığı aldıgınız Kurum'a gidin ve bu gelişmelerden haberdar edin. Durumunuz yeniden degerlendirilir ve şşartlarıız uygun bulunursa aylığınız devam eder.

Kızınızla tek mi kalacaksınız ailenizle mi kalacaksınız bilmiorum. Ama yeni hanenizdeki bakmakla yukumlu bireyleirn gelirleri araştırılacak. O yüzden bakmakla yukumlu bireyler ve gelir hesabı için şurayı dikkatle inceleyin:http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html

Gelir kriterleirnizde sorun yoksa kuruma derhal gidip gelişmeler hakkında bilgi verip bildirim yükümlülüğünüzü yerine getirin.