Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jesabel Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    08:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Merhaba,
    Ben aranıza yeni katıldım ve annem için aradığımız bir ürün hakında size danışmak istiyorum.
    Annem ALS'ye çok benzeyen bir hastalığa sahip. Şu anda yardımla zorlukla ayağa kalkabiliyor. Kollarında da ciddi şekilde güç kaybı var. Tek kişinin yardımı artık yetersiz kalmaya başladı.
    Annemin koltuktan tekerlekli sandalyeye, tekerlekli sandalyeden tuvalete naklini kolaylaştıracak bir ürün arıyoruz. StrapStand gibi ürünler işimizi görmüyor çünkü bunlar kişinin kendi kol kuvvettinin de yardımını gerektiriyor ki annemde bu mümkün değil.
    Yurt dışı sitelerde "sit to stand lift" adı ile satılan ürünler buldum. Google'da arama yaparsanız çok sayıda sonuç çıkıyor. Örnek :Ergolet

Türkiye'de benzer bir ürün bulamadım. Benzeri bir ürün bileniniz varsa yönlendirebilirseniz çok müteşekkir olurum.

Türkiye'de bulamam durumunda bu ürünü yurtdışı internet sitesinden satın alsam ne kadar gümrük vergisi ödemem gerekir, nasıl hesaplarım?
    Teşekkürler

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasta taşima liftleri bu verdiginiz linkdeki ürünlerden çok daha iyidir.yatakdan aldıgı giib aynı zamanda yerdeki vatandaşida kaldırıp yataga getirir.
    hasta taşima lifti işinizi görecekdir. geçmiş olsun.

Üye
    jesabel Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Yerinde görmedim ancak internetten baktığım kadarı ile hasta taşıma liftleri standart ölçülerde bir ev için boyut olarak büyük görünüyor. İnternetteki ölçülerine göre standart bir daire içi kapıdan geçemeyecek kadar geniş.
    Bir de liftler için kullanılan sling isimli mekanizmayı, hastayı yerinden kaldırmadan nasıl yerleştiriyorsunuz? Tuvalet slingini hastayı yerinden kaldırmadan yerleştirmek çok mümkün görünmedi bana?
    Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Özgür Bedenler'i incelediniz mi: Engelli Asansrleri
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jesabel Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    evet inceledim ancak asansörler bizim ihtiyacımıza hitap etmiyor. Hasta liftlerinden almak durumunda kalacağız sanırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Özgür Bedenler'de yanlış bağlantı vermişim, pardon: Özgür Bedenler - Hasta Transfer Sistemleri
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jesabel Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Özgür bedenlerin sitesini tamamen inceledim, hatta kendileri ile de irtibata geçtim. Ne yazık ki onlarda standart hasta taşıma liftleri dışında seçenek yok. Bize hastayı ayağa kaldırmaya yardımcı bir ürün lazım, liftler ne yazık ki sadece transfer yapıyor.

Bu durumda bize iki seçenek kalıyor, ya yurt dışından satın alacağız ya da lift kullanacağız. Litflerin kullanışlı olmayacağını düşünüyorum, bir kere ev için çok büyükler. Bu ölçüde bir liftin geçebileceği kapı genişliği kaç kişinin evinde var ki! Hele bu ölçüler ile köşe dönen bir koridoru dönmek mümkün değil. Bir de benim annem, onu hareket etirmek istediğimizde bize hiç yardımcı olamıyor, had safhada güç ve koordinasyon kaybı var, kendini azıcık olsun oturduğu yerden kaldıramaz. Bu durumda sling denen mekanizmayı nasıl yerleştireceğiz ki? Kısacası bizim durumumuz için lift hiç kullanışlı görünmüyor.

İnternet vasıtasıyla yurt dışından "sit to stand" sistemlerden satın alsam ne kadar vergi ödemem gerekir acaba? ya da bu konuda kimden / nererden bilgi alabilirim?

Türkiye'de engelli ve engelli yakını olmak ne kadar zor , Allah hepinize kolaylık versin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Deniz taşımacılığı ile getirtirseniz hem daha uygun bir fiyst olur hem de herhangi bir vergi ödemek zorunda kalmazsınız (gerçi, kargoyla geldiğinde de bir vergi ödemezsiniz. Gümrüğe sağlık raporuyla gidildiğinde, tek bir ürün için mızmızlık yapacaklarını sanmıyorum)

Üye
    jesabel Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba,
    Bu konuda bazı ilerlemeler kaydettim, belki konuyu takip edenler vardır diye buraya da yazmak istedim.
    Türkiye'de 3 tane satıcı buldum, üçü de Liko marka sit-to-stand lift getiriyor, hepsine mail gönderdim, fiyat ve demo imkanı sordum. Bulabildiğim satıcı firmalar :
    1- Unimed. Golvo ve Sabrina modelleri : Mobil Liftler - Unimed - UNIVERSAL MEDIKAL
    2- Hakerman: HAKERMAN
    3- EMO : Hasta Taşıma Lifleri - Sabina Lifter - Hasta Taşıma Lifleri - Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon - Bedensel Engelli Malzemeleri - GÖRME ENGELLİLER İÇİN HAYATI KOLAYLAŞTIRAN ÇÖZÜMLER BURADA

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Takipteyim,verdiğiniz bilgiler için tşk.
    Fiyatlarıda buraya aktarın inş...

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Jasebel paylaşımınız ve araştırmalarınız için çok teşekkürler, fiyat bilgilerini edindiğinde onları da paylaşırsanız seviniriz.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Mobil Liftler - Unimed - UNIVERSAL MEDIKAL ile görüştüm Liko Uno 200 Hasta Lifti ürün için 2750 dolar +KDV (%8) ücret isteniyor ve taksit yok.

Tavan lifti içinde 4000 euro+KDV ,Nasıl çok ucuz dimi

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sudan bile ucuzmuş ya karakaya Dolar ve euro zaten cok düşük bu aralar. Taksite filan bölüp bi kolaylık sağlamalarına hiç gerek yok. Hiç zorlanmadan alırız biz bunları

Üye
    jesabel Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese Merhaba,
    Ayağa Kaldıran liftler ile ilgili olarak UniversalMedikal ve Hakerman'dan fiyat aldım, EMOdan ise geri dönüş olmadı
    Liko Sabrina Modeline Universal Medikal 4000€ diyor Hakerman ise aynı lifte 9000€ istiyor.

Uygun fiyatlı olarak bir de aşağıdakine rastladım
    http://www.engelsizurunler.com/Akulu...P-,PR-527.html

Ben araştırmalarım sonucunda standart hasta taşıma lifti almaya karar verdim. Dün universalmedikal'e uğradım, sağolsunlar standart liftin (Liko Uno 200) kullanımını gösterdiler. Aşağıda linkini verdiğim tipte bir askı (sling) ile kullanımının yeterince kolay olduğunu düşünüyorum. Hatta bu askı ve bir de walker yardımı ile (tutunmak için gerekli), annem ayağa kalkabilir gibi görünüyor. İki işe birden yarayacak sanırım.

http://www.ozgurbedenler.com/tekerle...mp;/hasta-bezi
    ya da aşağıdaki linkteki hijyen askısı isimli ürün
    http://www.universalmedikal.com.tr/p...un.aspx?id=139

Benim gibi tuvalet konusunda tereddüt edenler için aşağıdaki linkteki video standart liftlerin tuvalet askısı ile kullanımını çok güzel gösteriyor
    http://www.liko.com/int/international/Videos/Video-Archive/Lifting-tofrom-the-toilet/HygieneSling-with-SafetyBelt1/

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    jesabel,
    kaç tl,hangi modeli,hangi firmadan almaya karar verdiniz?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Başlığın Etiketleri