Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 40 mesajın 31-40 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    necoist Avatarı

Gerçek Adı
    Necdet
    Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    K.Çekmece İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende kullanmaya başladım,yüzük sayesinde eldivenden kurtuldum...

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de 13 yaşındaki oğluma mesane yıkamak için kulanmaya başladım bu kendinden jelli sondaları. My-cath benimkiler. Medikalcimiz Hi-slip'in sgk tarafından sadece TAK yapanlara verildiğini benim oğlumun TAK raporu olmadığı için ödemeyeceğini söyledi. Benim kullandıklarımda da mavi yüzük var. Hastanedeki hemşireler öğretirken de bu yüzük nedeniyle eldiven kullanmama, kendinden jelli olduğu için de Katejel kullanmama gerek olmayacağını söylediler. 13 yıldır diğer sondalarla çok zorlanıyorduk, mesaneye girerken. Bu yıl kullanmaya başladığım bu sondalarla biz çok memnunuz. Oğlum kendi başına artık sonda takabiliyor, mesane yıkama yaptığımız için yine ben yardım ediyorum, ben de çok memnunum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Havva hanım, nasıl yani, sonda paralarını sgk'dan alamıyor musunuz?!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim medikalci vekaletle hallediyor, bana, devletin TAK raporu olmayanlara hi-slip (poşetli ve kitli galiba bir kez gördüm) vermediğini, ama my-cath (günde bir tane kullanması gerekiyor diye raporu var) veriyor dediler, zaten raporla alabildiğimizi bile yeni öğrendik, ilk parti alımı 2 ay önce yaptık, şimdi ikinci partiyi alıcaz.

Üye
    mingilli Avatarı

Gerçek Adı
    Serdal
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 4 yıldır hi-slip plus kullanıyordum çok memnundum ta ki bu , El değmesin diye tutacak plastik halka koydukları modeller den kullanmaya başladım tahrişler , kanamalar başladı, neden kaynaklandığını bilmiyorum

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl alıştınsa öyle devam et öyleyse. bir sorun olacağını sanmıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Geçmiş olsun Serdal. Yok, ürünün özünde bir değişiklik olmadığı için, sende kanamaya neden olan şey bu "mavi yüzük" değişikliği olamaz.

Acaba ürünün saklanma koşulları iyi değil ve kateterin üzerindeki kayganlaştırıcı tabaka TAK esnasında aşınıyor olabilir mi? Ya da enfeksiyon vardır ve şansa aynı döneme denk gelmiştir ortaya çıkması?

Kanama nasıl gösteriyor kendini? Gerekirse birkaç günlüğüne sabit sonda kullan istersen. O arada üretra dinlenmiş olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Serdal, son durum nedir kardeşim?

Üye
    shifty Avatarı

Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben hastanede yatarken tak yapma konusunda çok zorlanıyordum. Eldiven takmak, ayrı kayganlaştırıcı krem kullanmak, uygulamak ve dökmek bu işi katlanılmaz yapıyordu. Taburcu olmama yakın Hi-Slip'ten iki kişi benimle iletişime geçti ve denemem için ürün verdi. Mavi yüzük çok iyi düşünülmüş ama esas beni kayganlığı memnun etti. Bir de kit setinden aldım. Aynı kaygınlığa sahip olduğu için onda da rahat ediyorum. Mavi yüzüğü çoğu zaman ben de kullanmıyorum ancak bazı zamanlar gerekli olabiliyor ve kurtarıcı olduğu da bir gerçek.

Üye
    K.Altun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sondanın sertliği ve kayganlığı iyi olduğundan ben sondanın başından tutup işimi görüyorum haliyle genellikle yüzüğü kullanmıyorum. Ama eldiven kullanan, girişte zorluk yaşayan ve sondayı kavramada zorluk yaşayanlar için güzel bir aparat olmuş.

Sondanın kullanım konforunu arttırmak için atılmış iyi bir adım Qasis'i tebrik etmek lazım.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123