Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende kullanmaya başladım yüzüğü eldiven derdinden kurtulacağız inşallah bu yolla ..

Üye
    Ayşe Yerlikaya Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Yerlikaya
    Son Giriş
    23.05-2011
    Saat
    09:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında yüzük daha çok erkek kullanıcılar düşünülerek geliştirildi. Kısa kateterde katetere dokunmadan üretraya takmak daha kolay, asıl erkekler için katetere dokunmadan katerizasyon daha önemli. Bu nedenle de bu proje bir süre sadece Nelaton 40 cm kateterlere yüzük koyarak devam etti, sonrasında Avrupa'dan gelen talep doğrultusunda Female kateterlere de koymaya başladık.

Yeni ambalajda hemen hemen dediğiniz tarzda olacak. Ancak bu süreçte daha önce de belirtmiş olduğum gibi tersten paketi biraz sallayarak yüzüğün konnektör tarafına çıkması sağlanabilir. İlave bir iş ama maalesef her istediğimizi hemen yapamıyoruz. Paketleme makinesi için yeni bir kalıp demek onun Almanya'dan en az 4 ayda teslimi demek. Eh birde çizimler vs ile geçen zamanı düşününce süre daha da uzuyor. Ama Mayıs sonu yeni kalıp geliyor ve sanırım Haziran gibi yüzüğün yukarda kalıp düşmediği paketleri pazara sunmuş oluruz.

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kullanıyorum mavi yüzüğü ve memnunum ... mavi yüzük yokken ambalajı iki tarafından makasla kesip el değmeden tak yapıyodum ... ama bu mavi yüzük bence işi biraz daha kolaylaştırdı ..
    bi de 15 saniye steril suyla temas da hızlandırmış ... gerçi daha denemedim 15 saniyeyi hala 30 saniye temas ettiriyorum ...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Ayşe hanım anladığım kadarı ile Tunç bey ile calışıyorsunuz? Ben seneler kendisine soylemistim kitlerde de aynısının yapılması lazım.. Siz bu uretimleri yapmadan, fiyatları kırmadan önce biliyorsunuz yurtdısından ithal malzelerıde sgk oduyor ve bızler kullanıyorduk.. Fakat sızden sonra ıthal ımkansız oldu, o malzemelerı alamaz bulamaz kullanamaz olduk.. Neyse ozetle benım demek ıstedıgım "lofric" diye bir markanın kiti ve uzerinde paketi acarken sondanın ucunu 2 yerden koparıyorsunuz ve o kucuk hareketli parca ile gene el degmeden kıtı kullanıyorsunuz.. Tunç beyde zamanında kullanmıstır...
    Bırde son zamanlarda medıkalcım 14" bulamadı,yerıne yolladı.. Fakat 12" kıtlerde sorun var, su torbasını patlatıyorsunuz ama cogundan dısarı sızıyor, ev dısında kullanmadan once kontrol etmek gerekiyor.. Yoksa kıyafetınız ve sız kırlenıp rezıl olabılıyorsunuz..
    ıyı calısmalar..

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bu yüzür çok iyi oldu hem daha rahat hemde enfeksiyon riskini azaltıyor bir de bu yeni sondalar daha çabuk kayganlaşıyor ve de poşetine yapışmıyor

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ne yüzüğe ne de eldivene ihtiyaç var.Sondayı iyice ıslatıp kaygan hale getirin sonra en tepeden iki parmağınızla tutun penisin içine doğru yavaş yavaş itin zaten içeri doğru giriyor.Yardımmcı bir şeye gerek yok.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

yüzükten ziyade tahliye deliğini biraz daha uç kısımdan yaparlarsa meshanede boşaltım tam olabilir diye düşünüyorum.sondayı çıkartırken uç kısımda kalan idrar çok sorun oluyor.daha aşağıda olursa hem idrar daha az kalır hem tam boşalmış olur.

Üye
    Ayşe Yerlikaya Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe Yerlikaya
    Son Giriş
    23.05-2011
    Saat
    09:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    97'den beri Tunç'la birlikte çalışıyoruz ve zaten Türkiye'ye LoFric markası ile hidrofilik sondayı ilk getiren firma biziz. Ürünlerini de çok iyi biliyorum, çünkü uzunca bir süre bizzat kendim fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde ve üroloji kliniklerinde ürün tanıtımını yapıp hastalara kullanımını öğrettim.. Ancak 2004'te kendimiz üretim yapmak zorunda kaldık. Çünkü Astra'yı Türkiye'de fiyatların düşmeye başlamsı ve onların da yeni bir fiyat politikası belirlemeleri konusundaki uyarılarımıza rağmen onlar fiyatlarını değiştirmedikleri gibi her yıl zam yaptılar ve gerekrise Türkiye pazarında olmayız tutumu izlediler. Biz de uzun yıllar emek verdiğimiz bu pazarı kaybetmemek için 1,5 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonrası kaplama solüsyonunu ve prosesini kendimiz geliştirdiğimiz hi-slip'i üretmeye başladık. Bu arada Astra bu politikasını değiştirmediği için tüm dünyada pazar kaybediyor onu da söylemek isterim. Yani ithal ürünlerin pazardan silinmesinin sorumlusu biz değiliz ki olsak bile dünya da bu markalarla rekabet edebilir düzeyde iken neden ithal ürünler yüksek fiyat ile kullanılsın. Örneğin İsveç'te de diğer markalara pek şans tanınmayacak uygulamalar var. Türkiye'de neden olmasın..........

Bundan önceki ilk kitlerimizde böyle bir parçaya gerek yoktu. Çünkü kalp şeklinde idrar torbasının kateterin ucuna doğru olan yırtma bölgesinden yırttığınızda katetere hiç el değmeden zaten bu işi yapıyordunuz. Ancak onun üretimini durdurduktan sonra yeni bir ürün geliştirene kadarki süreçte farklı bir kit pazara sunduk. Bu da geçici bir ürün olduğu için ürünü çok geliştirmeye çalışmadık işin açıkçası. Ancak yakında pazarda yeni bir kitimiz olacak ve yine bunda da yüzük benzeri bir uygulamaya gerek kalmayacak.

Bu arada hatalı bahsettiğiniz uygunsuz ürünlerden doğrudan benim adıma numune gönderirseniz değerlendirme şansımız olur. Kutu üzerindeki fabrika adresine lütfen benim adıma ürünü gönderin. Bildiğim kadarı ile 14 ile ilgili bir sorun yok Pazarlama ve Satış ekibinin size ürün tedarik eden bayi ile görüşmelerini sağlarım.

Bu arada şirkette Kalite Sistem Yöneticisi de olduğumu belirterek, ürün geliştirme uygunsuzluklar, kalite, önerileriniz vs ne olursa paylaşırsanız kesinlikle değerlendirilecektir.

Hoşcakalın,

Drenaj deliklerinin uç kısma yakın olması kateterin üretraya takılması sırasında travma riskini artıran bir kriterdir. Bu nedenle deliklerin uca yakın olması mümkün değil, standartlara uygun konumdadır.

Uç kısımda kalan idrarın nasıl sorun olduğunu anlayamadım biraz açarmısınız?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Deliklerin uçta olması hasara yol açabilir ve sanırım zaten bu konuda tüm dünyada kullanılan bir standart da mevcut. Onu yok saymak mümkün olamaz gibi geliyor bana. Buna gerek de yok zaten. TAK yaparken sondayı itip, idrar akışı durduğunda küçük küçük geri çekerek mesanenin tam boşalması sağlanabiliyor. TAK yapıp mesanede idrar kalması benim bildiğim mümkün değil (?)

Burada en çok sevindiğim şey, 30 saniyelik sürenin 15 saniyeye düşmesi Bu kriter elimizdeki ürünler için de geçerli mi, yoksa 15 saniyelik ibarenin olduğu serileri mi beklemeliyiz? Yani elimdeki "30 saniye ıslatın" diyen ürümleri 15 saniye bekletip kullanabilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alperr Avatarı

Son Giriş
    04.05-2011
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayşe Hanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Trafik kazası geçirdiğimden itibaren çeşit çeşit sonda kullandım. Yaklaşık 2 senedir Hi-slip kullanıyorum ve gerçekten çok memnum. Tek şikayetim suyu patlatmak için çok çaba sarfediyordum ama mavi yüzük konulduğunda aynı sekilde sularda fazlalaşmış ve o problemde ortadan kalkmış. Mavi yüzüğü çok fazla kullanmıyorum çünkü alışkanlığım sebebiyle zaten elimi değdirmeden yaptığımdan mavi yüzüğe çok fazla gerek kalmıyor. Ama ellerine eldiven takmak zorunda kalan arkadaşlarımız için çok güzel düşünüldüğü bir gerçek.

Benim sonda konusun da ikinci bir başlığım olacak burada ama Bülent abi bu konuyu ben göremedim ama o konunun altına taşıyabilir. Balıkesirde 1997 senesinden sonra trafik kazası yapanların tıbbı malzeme ihtiyaçlarını sgk karşılamaması. Bunun içine sonda da girdiği için biz hastaları çok etkiledi. Medicalcim'im yapamadığı birşeyler mi diye düşünüyordum ama sgk bende aradığımda aynı şeyi söylüyorlar. Hi-slip ten Tayfun bey bu konuda bana yardımcı oldu fakat sondalarımız yine bitti ve kendileri bize nekadar daha yardımcı olabilir ki...

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

bu yüzükten ziyade sondanın ucunda bulunan boşaltım deliğini en uc noktaya yaparlarsa meshanede daha az idrar kalır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Mustafa, o deliğin yeri her sondada aynıdır. Ve o haliyle mesanede idrar kalmasına neden olması mümkün değil. Sen neden böyle bir düşünceye kapıldın?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Ben icine yeni eklenen mavi halkayi kullanmiyorum. Cunku sertligi tek seferde ucundan tutup uygulamama yeterli derecede. Ki bu benim icin cok onemli bir detay.
    Ihtiyac duyan arkadaslar icinse onemli bir detay saniyorum

Üye
    kertenkelek Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Normalde eldiven takıp öyle TAK yapıyorum, fakat acil durumlarda(Çok sıkıştıgımda, eldiven takmaya zamanım olmadıgı durumlarda) çok işime yarıyor..Faydalı bir eklenti..

Üye
    fgrsu Avatarı

Gerçek Adı
    Figen
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben easy cath kullanıyorum ama arasıra malzeme olmadığı zaman oda geliyor bence hiç kullanışlı değil ben kullanmıyorum

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon