Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben, 24 yaşında yaklaşık 5 -6 yıldır engelli olan bir kişiyim.
    Engelim friedreich ataksisi yani yürümede denge bozukluğu ve şuan için tıpta tedavisi yok.Ataksik yürüyüşle hissedilen ve şuan için sürekli ilerleyen bi hastalık benimkisi.Şuan etraftan kişiler ve eşyalardan felan destek alarak yürüyorum ama bu özelliğimide kaybedebilirim yüzdeye dökersek %80 engelliyim.
    İlerde bir evde tek başıma yaşamak istesem ne tür araç ve gereçleri kullanabilirim?bu konuda sizden bilgiler alabilirmiyim?
    Mesela tek yaşamak istesem bir evde,hayatımı en iyi bir şekilde daim ettirmek için,ilk önce olmazsa olmaz tekerlekli sandelye kullanmam gerek ilk başta

Bu durmu maddeye dökeyim ve sizlerden gelecek görüş ve maddeleri görmek istiyorum

1.tekerlekli sandelye
    2.Banyo koltuğu
    3.Tuvalet ihtiyacı için klozet
    4.Özel imalat olan engelli mobilyaları(bunun içeriğini fazla bilmiyorum lütfen siz açın veya tamamlayın.)
    5.Traş makinası(sakal)(erkekler için)
    ve daha neler olabilir?

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.bimproje.com/default.asp?git=7&kategori=6528
    buraya bi tıkla
    bu konuda akla hayale gelmeyecek kadar bol çeşidi bulunan
    yabancı siteler var ama..!
    kredi kartıyla sipariş veriyorsun abd den 15 günde avrupa'dan bir haftada kargo teslim adrese geliyor.
    bu sitelere bak beğendiğin bi şey bulurda siparişte zorlanırsam bana öm at yardımcı olmaya çalışırım.
    baktın olmadı icat edeceksin
    şu başlığı da bi incele
    http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=31142

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bengisu ben, ben de paraplejiyim ve tekerlekli sandalye kullanıyorum ben de odamdaki eşyalarımı engelime göre yaptırdım,örneğin yatağımın yüksekliğini tekerlekli sandalyemin yüksekliğiyle eşit yaptırdım bu sayede ellerimi kullanarak kendi kendime sandalyemden yatağıma geçebiliyorum,bu benim için büyük bir kolaylık ayrıca gardrobumu sürgü kapılı yaptırdım yani kızaklı,bu sayede elbiselerimi dolabımdan kendim alabiliyorum ve tekrar yerleştirebiliyorum,çalışma masamı da sandalyemle kullanabileceğim şekilde yaptırdım,ayrıca dolaplara ve raflara rahatça uzanabiliyorum,ayrıca yatağımın yanına duvara monte edilen düz tahtadan bir raf yaptırdım,onun üzerine de eşyalarımı koydum,rahatça uzanabiliyorum,artık odam çok kullanışlı hale geldi,size de tavsiye ederim,sevgilerimle....

Üye
    bongiovanni Avatarı

Son Giriş
    15.09-2009
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ben sinan, özellikle kuzey ülkelerinde ikamet eden birçok firma bu konularda hemen her koşul için çözüm üretimiş. beni şahsen en çok etkileyen buluşlar, otomatik taharet sistemi (siz sadece klozete oturuyorsunuz, robot ılık basınçlı su ile yıkıyor, kurutuyor ve kokuyu filtre ediyor), yüksekliği ayarlanabilen elektrikli tezgah - masa - yatak ve sandalyeler, anahtar tutacağı, ve merdiven tırmanıcı gereçler. konu ile ilgili www.engellihayat.com bilgi portalından yararlanabilirsiniz. selamlar