Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bence çok önemli bir konuyu gündeme getirdiniz.Üzerinde konuşulacak çok sorun var ama ben bunları kısaca sıralamak istiyorum.
    1. Ürün fiyatları (tekerlekli sandalye-bilhassa özellikli ve hafif olanlar)fahiş derecede pahalı, sanırım parayı devlet veriyor diye bu fiyatlar belirleniyor. Ama bindikleri dalı kesiyorlar. Bundan en önemli zararı biz görüyoruz ve de daha olumsuz gelişmeler göreceğiz.Bu nedenle hiç isim saklamadan bu konuda samimi olarak çalışan idealist firmaları saptayalım vede korkmadan ilan edelim. Bunları desteklememiz ve yaşatmamız lazım.
    2. Bu sekötörün sorunları ve malesef dümenleri çok. Bizlerin güçü bunlara yetmez ama dediğim gibi samimi idealist ve uygun fiyat politikası yapanları bulalım ilan edelim ve destekliyelim.
    3. Piyasada bilhassa çin malları çok. Ne yedek parça var nede kalite. Fiyatı uygun diye satılıyor. Ama en ufak darbede kırılıyor. buna neden de yukarıda belirttiğim gibi kaliteli mallardaki fahiş fiyatlar. Zamanla bunlar da bu rekabete dayanamıyacaklar ve piyasa tamamen Çin mallarına kalacak. Bu nedenle fiyat politikalarını günün şartlarına göre kısa sürede yeniden belirlemelerinde yarar var. Tabi hepimiz için.
    4. Günlük sarf malzemelirinde de ayni sorun var kaliteli mallar sanırım piyasadan çekiliyor. Bunun nedenide bayilerin ucuz ve kalitesiz mallara yönelmesidir sanıyorum.Yerli bir mal var piyasada çok kalitesiz ve hijyenik olması mümkün değil zira hemen yırtılıp açılıyor ve su kaçırıyor.Bunun için firma ile konuştum ama bir netice alamadım. Bunların kısa sürede Bakanlığı bildirilmesinde yarar var. Bu konuda çalıştığım bayi malesef bu mala dönde eski danimarka malını satan iyi bir firma arayışındayım. Yardımcı olursanız sevinirim.
    5. Diğer ürünlerde merdiven asansörü, platformlar vb. gibi ürünlere hiç deginmiyorum maşallah araba fiyatına kim nasıl alıyor bilemiyorum.

Konu çok uzun okunmama tehlikesi nedeniyle kısa kesiyorum.Ama bu konuyu devamlı takip edelim ve olumlu sonuç alabilmek için mücadele edelim.Saygılar sunarım.

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Medikal firmalardan yılda kaç defa alışveriş yapıyor ve hangi ürünleri satın alıyorsunuz?

Yılda bir kez yürüme cihazı yaptırıyorum ve arada cihazımda bir sorun oluşursa; sorunun giderilmesi için gidip geliyorum. Bunun dışında bir alışverişimiz ya da diyaloğumuz olmuyor çok şükür.

Aldığınız ürünlerden, sonrasındaki hizmetlerden ve sizinle kurulan iletişimden memnun musunuz?

Hayır değildim, 1986’dan beri İstanbul’un hemen hemen bütün medikalcilerini iyi-rahat-sağlıklı bir cihaz için dolaştık durduk annemle.. Artık büyüdüm kendi cihazımı kendim yaptırıyor medikalcileri belki bu sefer umuduyla geziyordum iki-üç sene öncesine kadar… Gidilen her medikalciden ölçüler alınıp ücret ödenene kadar tebessümle çıkıyor, cihazı teslim almaya gittiğimde sinir stres sahibi olmuş olarak çıkıyordum.

Malının arkasında durmayıp kusurlarını üzerinize yıkandan tutun da demirden yapılmış bir cihaz için o zamanla açar açar mesele yapmayın diyenine kadar. Çapa Tıp Fakültesinin karşısındaki bütün medikalcileri koyabilirsiniz bu kefeye (vallahi de isim vermedim, billahi de vermedim)

Hatta bir tanesi (güler misin/ ağlar mısın) 7 cm’lik topuklu bir ayakkabı yapmıştı da, “bu ne, ben bununla nasıl yürüyeceğim” diye itiraz edince; pişkin pişkin “bayansınız ne güzel bu tarz şeyler de giyinmelisiniz, öğrenmelisiniz kullanmasını.. sürekli bot hiç hoş görünmüyor” diye savunma yapmıştı. Kabul etmeyeceğimi anlayınca da “şimdi siz bunları alın, biz bir de bot yapalım size değişik değişik giyersiniz..” demişti.

Cerrahpaşadaki bir medikalci de, ayakkabıların parmak uçlarımı acıttığını söylediğimde birden kurt adama dönmüş cihazlı önüme fırlatıp üzerime yürümüştü.

Sonrasında yine cihaz kullanan bir arkadaşımın tavsiyesiyle ORMED ortapediyle tanıştım, iki-üç senedir cihazımı orada yaptırıyorum ve her şeylerinden çok memnunum, ilgi alakaları da çok güzel, mallarının arkasında sonuna kadar durmaları da.. Yaptırdığım cihazı bir sene sonra da herhangi bir sorun ya da bakım için götürsem yine aynı güler yüz ve ilgiyle karşılaşıyorum. Allah onlarla tanışmama sebep olandan da onlardan da razı olsun, kaliteli adam gibi esnaflar.

Sosyal sigorta kurumlarının veya diğer kurumların ihtiyacınız olan ürünleri karşılamak konusundaki katkılarını değerlendirir misiniz?

Bu zamana kadar ihtiyacım olan her ürünü de tedaviyi de ssk evraklarım üzerinden yaptırabildim herhangi bir sorun yaşamadım; ama belirttiğim gibi fazla bir şeye de ihtiyacım olmadığı için benim deneyimim pek bir şey ifade etmez.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12