Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    necmeddin Avatarı

Gerçek Adı
    Necmeddin
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Antibiotikli sonda hakkında bilgisi olan varmı yeni çıkmış.
    Bilgisi olan varsa yazsın?

Üye
    dodo3437 Avatarı

Gerçek Adı
    Feridun
    Son Giriş
    19.02-2013
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dünyada üreten firma sadece türkiyede bir yerli firma easıcate lofrıc vs vs üretmiyor karar sizin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Antibiyotikli değil, antibakteryel. Yani, bakteri yok edici değil, bakterinin sonda üzerine tutunmasını önleyici bir formül geliştirilmiş... Bir başka deyişle, TAK yaparken sonda üzerine el veya başka bir şey değdiğinde kateter bakteri tutmadığı için enfeksiyon riskini bi açıdan önlüyor sistem (yani bu iddia ediliyor)...

Ben bu ürünü kullandım:
    1- Kesinlikle çok sert.
    2- Kayganlığı yeterli değil. İlk anda iterken hadi neyse de, TAK sonunda geri çekerken çok çok zorluyor üretrayı.

Tabii ki bunlar benim görüşürm. Her zaman söylediğim gibi, herkes kendisini tecrübe etmeli. Benim memnun kalmadığım bir sürü üründen çok memnun olan kişi var.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ali akay Avatarı

Son Giriş
    12.08-2012
    Saat
    19:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dünyada milyonlarca bakteri çeşiti var bunlar kaç tanesine karşı antikor üretmişler ve bu antikorlara bağışıklık sağlayan bünyeler diğer bakterilere karsı direnç kazanır mı bu yuzden biz engellileri bir kaç caf caflı laf ederek kafa karıştırmaktan başka hiç birsey değil kısaca özeti bu arkadaslar biz steril bir sekilde tak yapmayı ögrendikten sonra hiç birşey olmaz ...

Üye
    c555 Avatarı

Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istediğimiz kadar siteril yapalım ne kdr dikkat edersek edelim vücüda dışarıdan gnde 5-6 kere girip çıkan birşey varsa orda zaman zaman enfeksiyon kaçınılmazdır olur nokta.

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

antıbakterıyal homecath in sertlığı dısında neyını beğenmedınız?...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bir sonda için en önemli iki kriter var bence: 1- kayganlığı 2) dozunda bir yumuşaklık/sertlik. Benim denemelerimde homecath bu ikisinden de geçer not alamadı.
    Ama kullanıp memnun olan da var tabii. Herkesin bir alışkanlığı vardır ve benim beğenmediğimi başkası beğenebilir pekala...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    furkanfurkan Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    15:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazılanları okudum da bizde 3.5 yaşındaki oglumuz için homecath plus kullanıyoruz ama 1 ayda en az iki kere idrar yolu enfeksiyonu geciriyor.acaba bizim kullandıgımızın dıışında homecath anibakteriyel sonda mı var acaba.yoksa kullandıgımız bakteriyel sondamı..elimdeki sondada homecath plus-su soketli hidrofilik üriner katater yazıyor bilgisi olan bilgi verebilir mi rica etsem.teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

homecath aynı üründür... Üzerinde yazar antibakteryel gibi bişey zaten?

Her ay enfeksiyon olması, kataterin sertliğinden ve kaygan olmamasından kaynaklı olarak üretranın tahriş olmasını aklıma getiriyor... Üretradaki kılcal kanamalar mesanede bakteri ürtemesine neden olabilir. Bu düşünce sizin de aklınızı kurcalarsa, en azından birkaç aylığına hi-slip plus sonda kullanmayı deneyebilirsiniz diye düşünüyorum.
    Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post731911

Üye
    ozan kılıç Avatarı

Son Giriş
    23.09-2011
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

furkanfurkan;

homecath plus olan mavi kutulu ve mavi beyaz paketli ama antibakteriyal olan kutusu ve paketi renkli ve daha iyi bir ürün ve paketin üstünde homecath antibacterial yazıyor

Üye
    YELİZAKSOY Avatarı

Gerçek Adı
    yeliz aksoy
    Son Giriş
    15.12-2010
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ANTİBACTERİYEL SONDA nın İstanbul dağıtıcısı BAŞARAN SAĞLIK tır.Öncelikle antibacteriyel sonda antibiyotikli bir sonda değildir. zaten şuan piyasada antibiyotikli sonda yoktur.
    Antibacteriyel sonda ise şuan dünyadaki muadili olmayan son bulunan birTAK kullanıcısı için mucize bir sondadır.
    antibacteriyel sonda idrar yolu enfeksiyonlarına karşı koruyucu ve önlemek amacıyla geliştirilmiş sonda yüzeyi antibakteriyel hidrofilik ajanla kaplanmış sondadır. sonda yüzeyindeki antibacteriyel kaplama ajanı mikroorganizmaların çoğalmasını inhibe eden ve sürekli kullanım ile tekrar oluşmasını tamamen engelleyen doğal antibacteriyel kitosan polimeridir.
    daha fazla bilgi almak ve başaran sağlığı tanımak için www.basaransaglik.com sitemizi ziyaret edebilir yada ürün hakkında telefondan bilgi almak isterseniz firmamız kimyagerlerinden Yeliz Aksoydan bilgi alabilirsiniz
    05548349360

kalpsizim
    Misafir Üye
    kalpsizim Avatarı

evet homecath kullanıcısıyım ve cokta memnunum yukarıdaki bazı ark yorumunun tersine kayganlığıda sertlığide çok iyi 10 seneden beri tak kullanıcısı biri olarak söylüyorum.Benim için enbüyük özelliği antibakterelli olması sürekli ilaç kullanarak enfeksiyonlarımı aza indirirken bu urunu kullanmaya basladıktan sonra ilaçlara gerek duymadım.

Üye
    ozan kılıç Avatarı

Son Giriş
    23.09-2011
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

homecath antibakteriyel sondanın son zamanlarda dahada kayganlıgı arttırıldı son 4-5 aydır kayganlıkta hiç ama hiçbir sorun yasamıyorum.önceden de kaygandı ama son zamanlarda daha bır baska kaygan ne ıterken nede cekerken hiç zorlanma yok enfeksiyon olayı hıc basıma gelmedı kulandım kullanalı.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende homecath kulanmaya başladım ama üzerinde antibakteriyel yazmıyor beyaz kutuda şöyle yazıyor homecath plus-su soketli hidrofilik üriner katater yazıyor...lütfen cevap verin acil medikalci antibakteriyel dedi ama bilmiyorum artık...

Üye
    zeynoşum Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar aranızda antibakteriyel sonda kullanan varmı?gerçekten işe yarıyormu?

bülent bey sizin antibakteriyel sonda hakkında bilginiz varmı sondanın markası nedir

Sayfa 1 / 2 12 SonSon