Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bolubeyi Avatarı

Son Giriş
    02.09-2012
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sunukapak - Sondaya alternatif bir proje

Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri nörojen mesanelilerin yaşam kalitesini artırmak için tıp dünyasına mesanenin boşaltılması konusunda yeni yöntem sunuyor. Bu proje ile Mili Eğitim Bakanlığının düzenlediği yarışmaya katılıyorlar.

2009 - 2010 PROJE TABANLI BECERİ YARIŞMASI PROJE BİLGİ FORMU

Proje Adı: Sfinkter By-pass
    Kurum Türü: Endüstri Meslek Lisesi
    Yarışma Grubu: Sağlık Hizmetleri
    Yarışma Alanı: Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı
    Projenin Konusu: Selenoid valfin mesanenin boşaltılmasında kullanılması
    Projenin Amacı: İşeme fonksiyonunu yitiren hastaların yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunmak
    Projenin Hedefleri: Nörojen mesanelilerin yaşam kalitesini artırmak için tıp dünyasına mesanenin boşaltılması konusunda alternatif yöntem sunmak
    Projenin Paydaşları: Of Devlet Hastanesi
    Projenin Maliyeti: 1000 TL
    Projenin Süresi: 1 Ay
    Projenin Sonuçları: İşeme fonksiyonunu yitiren hastaların mevcut yöntemlere alternatif olarak daha zahmetsizce sondaya gerek kalmaksızın mesanelerinin boşaltılmasını sağlamak, hasta ve SGK tarafından bu hastalıkla ilgili yapılan harcamaların büyük ölçüde azalmasına katkıda bulunmak, tıp dünyasının proje üzerine dikkatini çekerek projenin insanlar üzerinde uygulanmasını sağlamak.

HAZIRLAYANLAR
    Fatih BEKTAŞ
    Batuhan GEREZ
    Ali ERDOĞAN

DANIŞMANLAR
    Nihat DÜLGER
    Hasan ERTÜRK
    Op. Dr. Mithat TUNA

Sunuyu izlemek için buraya tıklayınız.

Deneme çekimini izlemek için buraya tıklayınız.

Yarın sabah Trabzon birinciliği için yarışmaya katılıyoruz.

Üye
    budapeşte Avatarı

Gerçek Adı
    minevver iskender
    Son Giriş
    19.11-2010
    Saat
    22:29
    Yaşadığı Yer
    adana seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam,tebrikler,ve başarılar diliyorum.

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Başarılar! Acaba ne çıkacak merak ediyorum. Projenin maliyeti çok düşük görünüyor. İş yerinde olduğum için deneme çekimini izleyemedim. Sunu da açılmadı ama sanırım burdakinin aynısı. Konuyla ilgili bilgileri de paylaşırsanız bizimle harika olur bence.

Son birkaç aydır proje yönetimi konusu ile acayip kafayı bozmuş vaziyetteyim. PMI'ın çıkardığı PMBOK'u indirdim internetten. Oku oku bitmiyor. Hatta Toefl gibi sınavları da var. Hemen her ülkede geçerliymiş. O yüzden gördüğüm her proje beni meraklandırıyor. Bizi bilgilendirin lütfen. Proje maliyetine gerçekten takıldım.

Üye
    bolubeyi Avatarı

Son Giriş
    02.09-2012
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sunuyu varsayılan internet tarayıcınızı internet explorer seçerek izleyebilirsiniz. Sayfayı okuduktan fareyle 1 kere tıklayıp sonraki sayfayı izleyiniz.

Proje maket üzerinde denenmiş ve başar sağlanmıştır. Ayrıntılı bilgi ilk mesajda verdiğim sunuya ait linkte mevcuttur. İlginize teşekkür ederim.

Bu arada bugün projemizle yarışmaya katıldık. 13 proje katıldı yarışmaya. Sonuçlar çarşamba günü açıklanacak.