Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yatak Yarası Önleyen Hasta Yatağı - BedAiD Sistem

Yatak yarası oluşumunu engelleyen, oluşmuş yara varsa bunun tedavisi için basınç düşürücü özellikte yatışı sağlayan tüm ürünleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

789 kucuk - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..?

örneğin, şu yeni çıkan latex yataklardan ya da visko (?) yataklardan ya da yatak pedlerinden kullananınız var mı? ya da bası yarası oranını düşürdüğünü farkettiğiniz bir yatak? (belki de daha ucuz olacağı için tercihen yatak pedi?)

yani derdim şu: kullandığım bir yatak, gayet sıradan bir yataktı, ama bası yarası yapmıyordu şansıma. şimdi kullandığım ise, anında yapıyor. ben de yatağı değiştirmek istiyorum. ilk söylediğim yatağın markasını bilmiyorum, bulma şansım da yok şimdi. o nedenle...

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

daha önce ben havalı yatak kullanıyordum. 4 yıldan beri bellona caprice marka yatak kullanıyorum. ful ortopediktir. bası yarası riskini sıfıra indirdi. bası yarası riski olanlar için tercih ederim.

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

parapleji 27, çok teşekkür ederim; bu aklımda olsun, biraz daha bekleyeyim yatak pedi tavsiye eden olur mu diye.

Üye
    mevlanauysal Avatarı

Gerçek Adı
    MEVLANA UYSAL
    Son Giriş
    24.02-2015
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaralarınız büyük ise oksijen tedavisiyle kapatıp daha sonrasında daha dikkatli bir şekilde davrandığınızda yara açılmayacaktır.jelli minderdi havalı viskolu vs. gibi malzemelrle.

Üye
    viscominder Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba biz yaylı veya yaysız visco yatak visco minder visco yatak pedi üretimi yapmaktayız.

90 kg dan agır değil iseniz visco yatak ı tavisye ederim. aksi halde terleme ihtimaliniz artar.

90*190 yaylı visco yatak 150 tl 14 cm yay 4 cm visco sunger 4 cm normal sunger.
    90*190 süngerli visco yatak 250 tl fermuarlıdır. 7 cm visco sunger 8 cm normal sünger.

+ 45 tl kargo ücreti ile birlikte gonderebilirim. begenmezseniz kargo ucreti size ait geeri gonderebilirsiniz.

180*200 visco yatak pedi 150 tl

isteyenlere sadece visco sunger veya sadece kumaşını da gonderebilirim.

visco minder ise 44*44*7 cm %100 viscodur dış kısım 3d spacer kumaşı vardır fiyatı 13.90 + 5 tl kargodur.

cekirdek;
    simdi kullandıgınız yatak nedir ? yaylımıdır
    kumaşı jakarlı mı yoksa örme kumaşmı ?
    kumaşı eğer su geçirmez ,su itici veya antiflaret(yanmazlık) özelliklerine sahipse mecburen kimyasal apre içermektedir.
    jakarlı kumaş ise çok sert oldugundan esneme yapmıyordur basınç dagılmıyordur. size esneyen bi kumaş gerekir.
    örme kumaş ise koku kapsüllü ise(siz döndükçe lavanta kokusu saçıyorsa) yine apre vardır üzerinde.

sorun apreden ise sadece yeni bi yatak kılıfı işinizi görebilir.
    yok sorun yatak çok sert ise eski yatagınız yumuşak ise daha yumuşak bi yatak veya bi yatak pedi veya yumuşak bişey koymanız gerekir üzerine.

isteyen arkadaşlarıma açık mavi renkli baya esneyen velour kumaş tan ve kucuk bi parça visco sungerden ptt zarfı ile gonderebilirim.

isteyen arkadaşlarıma açık mavi renkli baya esneyen velour kumaş tan ve kucuk bi parça visco sungerden ptt zarfı ile gonderebilirim.

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

viscominder,
    arada sana sonucu yazarım demiştim (başka bir başlık altında): senin fiyatlar çok uygun ama bol taksitli bir yatak bulduk, öyle halledeceğim.
    ilgin ve verdiğin bilgiler için çok sağol

Üye
    viscominder Avatarı

Son Giriş
    28.11-2012
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aylık vade farkı %2 dir.
    bana bi fotograf makinesi al 10 taksit. ne biliyim vatan bilgisayardan bişey al. kendine yap 10 12 taksit. benim yatak veya yatak pedini veya minderi kaçırma derim. en azından bi minder al dene bende reklamımı yapayım . şu kişi kullandı gayet memnun diyim.
    Gitigidiyo gibi site uzerinden satış yapıyorum dilersen ordan al nick mrbslm orda istedigin taksit var.

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

ben şuanda normal havalı yatak kullanıyorum ama yoğum bakım ünitelerinde kullanılan yataklardan tavsiye ederim hepsi aynı mı bilmiyorum ama 8 gün boyunca kıpırdamadan sırt üstü yattım hiçbir yara yada kızarma olmadı netür bir yatak olduğu hakkında bir bilgim yok

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

viscominder, şimdi gördüm mesajını. aldık yatağı. ama erken görsem de farketmezdi; bilmediğim markadan almaya cesaret edemezdim. (ilerde büyük bir yatakçı olunca bu sözümü bana hatırlatır, indirim yapmazsın, kabulümdür )

sağol, benim derdim sırf yataklaydı: kullandığım minderden memnunum, durup dururken ek yara riski almayayım şimdi.

ama fiyatlar şahane, o kesin. sen daha iyi bilirsin tabii ama, istersen halihazırda kullandıkları minderlerden memnun olmayan arkadaşları bul. hatta onlara bedava gönder denemeleri için mesela? o şekilde tanınır hale gelebilir

mutineer: iyiymiş, onlar tabii medikal yatak, bayağı pahalıdır gibi geliyor... bilmiyorum ama.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Ben de İstikbal'in Orgaflex modelini öneririm (bir de güzel alez oldu mu tamamdır):

orgaflex 1 - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende şu anda havalı yatak kullanıyorum ...ama bu havalarda bile terletiyor yazın ne yaparım
    bilmiyorum )) ... bende yatak araştırıyorum...
    12182935217964 - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..?26101616561465744 - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..?

motorlu bazayla lateks yatak almayı düşünüyorum ... gerçi biraz pahalıya mal olucak ama yara olmaması için bence değer ... ama lateks yataktan emin değilim )) ... çekirdek sen aldığın yataktan memnun musun ? ve sizce lateks yatak doğru seçim mi ?

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

KESİNLİKLE bası yarası açmayacak denenmiş bir yatak almak ıstıyorum..Siz ne önerirsiniz bu konuda...?

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş ben BELLONA CAPRİCE yatak kullanıyom ve çokta memnunum. Kullandığımdan beri kesinlikle bası yaraları açılmadı. Herkese tavsiye ederim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

İstikbal'in Viscolex modeli de denenebilir..?

viscolex 1 thumb - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nine60 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2010
    Saat
    21:21
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben nerede ise 10 senedir Yataş 'ın Soft Ortapedik yaylı yatağını kullanıyorum. Şimdiye kadar yatak yüzünden yara açılmadı.
    Yatağın üzerinde kumaşı % 100 pamuk ve kalın dolgulu ALEZ (yatak koruyucu) kullanıyorum. Yatmadan önce de MUTLAKA çarşaf ve alezi düzeltiyorum.Çünkü
    katlanan ve buruşan yerler varsa tahriş ediyor.Yara açmaya bu tahriş yerleri sebep
    oluyor.
    Yatakta dönerken veya kalkarken de soft ortapedik yatak iyi oluyor.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon