Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yatak Yarası Önleyen Hasta Yatağı - BedAiD Sistem

Yatak Yarası önleyen ROHO Mattress Section - Hava Dolaşımlı Yatak

Yatak yarası oluşumunu engelleyen, oluşmuş yara varsa bunun tedavisi için basınç düşürücü özellikte yatışı sağlayan tüm ürünleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

789 kucuk - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..? 517 kucuk - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..? 685 kucuk - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..?

aynı şeyı bende sormustum,sonuc olarak viskoelastik yatak aldım...bır hafta sonra bana gelecek..Bence en ıyısı doktorunuzun sıze onermesıdır..Cunku her hastanın durumu farklı olur..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ayrıca Tempur bu konuda bir numara sanırım. Ben yatağını kullanmadım ama dışarda tekerlekli sandalye minderini kullanıyorum, çok memnunum. Çok pahalı, ama param olsa tereddüt etmeden alırım:

TEMPUR Original 20 Yatak
    TEMPUR Sensation Lite Yatak
    TEMPUR Sensation Plus
    yatak
    TEMPUR Deluxe Yatak
    TEMPUR Promessa Yatak

Bu da Türkiye distribitörü sanırım: www.tempurturkiye.com

Üye
    Islık Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:41
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hasta yatağı ve yatak yarası açmıyacak yatak önerisinde bulunabilirmisiniz.

Arkadaşlar acilen hasta yatağı ve bunu yanında yara açmayacak hastayı rahat ettirecek bir yatak almam gerekiyor.Kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum bazı arkadaşlar havalı yatağın terleme yaptığını söylemişler önerilerinizi bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Eğer hasta kilolu ve hareketsizse, havalı yatak kaçınılmaz bir zorunluluk olabilir. Ama "yok önce kontrollü şekilde diğer seçenekleri değerlendirmek istiyoruz" derseniz, bütçenize göre yukarıda önerilenlerden birini tercih edebilirsiniz...

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu başlığı unutmuşum. Bir kişi aylar önce yatağın (Viscolex) işe yarayıp yaramadığını sormuştu özelden. O zaman da cevap verememiştim, hala cevap veremiyorum. Yatağı kullanmaya başladığımda bası yaram vardı (hala var, hafifledi). O yüzden ancak şunu söyleyebilirim: bası yarasını iyileştirmiyor! Yanlışlıkla yaranın üstüne yatıp uyursanız, yarayı çok kötü yapıyor, bu açıdan diğer yataklardan hiçbir farkı yok. Yaram yokken yana yatsam, yara yapar mı, yapmaz mı, hala bilmiyorum. Yüzüstü kullandım hep.

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TEMPUR
    havalı yataktan kurtuldum ... 3 aydır tempur yatak kullanıyorum ve çok memnunum ... havalı yatak kullanırken sağ ve sol tarafta açılıp kapanan ufak yaralar vardı ... ama tempur da hiçbir yara yok şu ana kadar ... yatak biraz pahalı ama yaraları iyileştirmeye çalışırken (yara kremi , yara spreyi , yara örtüsü ...... ) yatağın yarı parasından fazlasını harcadığımı farkettim zaten ... bi kaç firmaya mail attıktan sonra en güvenlisi Tempur olarak geldi bana ... şu ana kadar tempur minder ve yataktan hiç şikayetim yok ...

Üye
    SPM Sünger Avatarı

Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

..can..;

Kullandığınız havalı yatak nedir acaba? Çünkü havalı yatakların da pek çok cinsi var ancak şuan piyasada cok yaygın ve ucuz olanlarını hiç tavsiye etmem çünkü PVC malzeme kullandıkları için terletme yapar ve kansorejendir.

Bası yarasını önleyen , yarası oluşmuş hastalara tedavi sürecine katkı sağlayan yatak, tekerlekli sandalye minderi,posizyonlama yastığı üretimi gerçekleştirmekteyiz. Profosyonelleiğimiz spesifik yatak üretmek , bu konuda bilgi ve deneyimlerimizi kullanıcılarla paylaşmak. www.spm.com.tr sitesine girerseniz yatak çeşitlerimizden bir kısmını görebilirsiniz.

Kişiye özel yatak üretimimiz de mevcuttur. Özelliklerinizi belirtmeniz yeterli olucaktır. Lütfen sadece satış yapmak için sizi yanlış yönlendiren bilgisi olmayan firmalardan alışveriş yapmayın. Decubitus ulceri ciddi rahatsızlıklara , hem maddi hemde manevi problemlere yol açmaktadır. Lütfen yaranız oluşmadan önce önleminizi alın. sadece bilgilenmek amaçlı bile bizi arayabilirsiniz.

Sitemize girip yataklarımızı görmenizi tavsiye ederiz. Türkiye'de bu konuda lider bir firmayız ve Alman medikal sistemi içerisindeyiz. Türkiye'deki hastaları yatak,minder ve yastık konusunda bilgilendirmek ve onlara hizmet vermek için çalışıyoruz.

25 1230375915 - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..?
    36 1230381578 - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..?

37 1230384748 - Bası yarası yapmayan yatak arıyorum..?

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

SPM Sünger,

sitenize baktım ama fiyatları goremedim.. minder fiyatlarınız nedir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, ürünler enteresan görünüyor doğrusu... nova'ya ek olarak, sitede tanıtılan ürünlerin birbirlerinden farklarına dair bilgiler de olmalı diye düşünüyorum. Hangi yatak kimlerin kullanımı için uygundur, neden "o ürün" tercih edilmelidir...?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

havalı yatakta pek çeşit yoktu ... farklı markalarda içeriği birbirene çok yakın havalı yataklardan biriydi benimkide ..sitenizi gezdim bende fiyatları merak ediyorum ...

Üye
    SPM Sünger Avatarı

Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sorularınıza tek tek yanıt vermeye çalışıcam.

1. sitemize bakıp ürünlerin nasıl kullanılabilceğini hangi ürün size daha uygun olabilir diye merak etmişsiniz.
    Kişisel durumunuza göre ben size ne tür bir yatak kullanabileceginizi önericem veya yine durumunuza göre size yeni yatak üreticez. Tabiki sitede gördüğünüz her ürünü her kullanıcıya önermiyoruz.
    2. bana mail de atabilirsiniz. exportsales@spm.com.tr veya burdan yazabilirsiniz. sitede olmayan yeni ürünler var , mail atarbilirseniz size fotoğraf ve şartname , teknik özellikler gönderebilirm.
    sizden ricam öncelikle basit bilgiler. Kilo? yaş? boy ? rahatsızlığınız nedir ? Hareket durumu ? yaranız var mı ? Kaçıncı derece ? (dereceyi bilmiyorsanız tarif etmelisiniz , hafif kızarıklık , çok kızarık morluğa doğru gidiyor , deri açıldı , kemik görünüyor gibi. veya yaram yok şeklinde. Yaranızın yeri tam olarak neresi , (omuz,kalça,topuk vs. gibi.) ve daha fazla detayınız varsa lütfen belirtin.
    bunun üzerine ben sizin nasıl bir yatak kullanmanız gerektiğini önerebilirm.

Minderler konusuna gelince , yukarıda yazdığım bilgilere ihtiyacım var yine. Detaylı bilgilerinizi yazarsanız öneride bulunabilirm.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Ortalama fiyatlar nedir peki?

Üye
    SPM Sünger Avatarı

Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz minder fiyatı sormuştunuz , 150TL ile 500 TL arasında değişir. Özel koltuğunuza uygun vücut ölçülerinize ve oturmanız gereken posizyona veya oturmak istediğiniz posizyona göre özel yaptıgımız sünger koltuklarımız da mevcut. Ancak bunlar terzi işi gibi olduğu için yani tamamen size özel ürün tasarımı ile birlikte fiyat ortaya çıkar.
    yatak fiyatlarımız da merak edenler için söylebilirm , 300 TL den başlar (yarası olmayan hastalara ve yara oluşturmayacak yani anti-decubitus yataklar) 1000 TL ya kadar gider. şöyle daha net yara oluşmadan önce 300 TL -500 TL arası , yara oluştuktan sonra tedavi sürecine katkı sağlayan 500TL ile 1000 TL arası. Ancak şunu belirtmek istiyorum her yatağı her hastaya önermiyoruz o yüzden kendi detaylarınızı verirseniz ben size uygun yatağı veya minderi önerip ortalama fiyatını daha net olarak o zaman söyleyebilrim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Fiyatlar gayet uygun bence...

Bu ürünlerin kullanım süreleri nedir acaba? Terlemeye ve ıslanmaya dair kullanım koşulları nedir? "Yaradan korumak" diyeceğimiz şey tam olarak nedir? Yatağın dokusu mudur yoksa o bölgenin tamamen boşaltılıp o şekilde baskıdan korunması mıdır?

Özellikle hiç bir yarası olmasa dahi felç dolayısıyla her zaman risk altında olan kişiler için değerlendirirseniz sevinirim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SPM Sünger Avatarı

Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar
    Decubitus diye tabir ettiğimiz yatak yarası sizin de bildiğiniz gibi yatağın vucuda yaptığı basınç , yatağın terletme yapması , vs gibi etkenler.
    Yara oluşmaması için de bu gibi faktörleri özellikle basıncı minimize etmek. Minimize etmek kelimesine dikkatinizi çekmek istiyorum. Basıncı sıfırlamıyoruz. Basıncı sıfırlamak demek havada yatmanız demek , ki bu da uçmanız gerek demek. İkincisi vucut hareket etmeye programlı bir makinedir. Hareket yeteneğiniz kısıtlanmış olsa bile vucut herşeye direnç gösterdiği için yatağa da direnç göstericektir ve bu bile bir harekettir. Bunu da sıfırlamanız kireçlenmelere sebep olur.
    Bu yüzden amacımız basıncı minimize etmek.
    Öncelikle Basınç faktörü :
    Yatakta önemli olan vucudnuzun şeklini alması , omurganızın doğal posizyonunu korumasıdır. Bu yüzden halk arasında bilinen ortopedik yatak sert yataktır tabiri tamamen yanlıştır.
    önemli olan yatağın sizin şeklinizi alması , sizin yatağın şeklini almanız değil. Peki bu nasıl olur ? kullandığımız çok farklı spesifikasyonlardaki süngerlerle ve destek malzemeleriyle önce size konforlu bir yatış sunuyoruz. Viscoelastic süngeri duymuşsunuzdur. yumuşak bir süngerdir, şok emici özelliği vardır , vücudunuzun tamamen şeklini alır, ancak altına bir destek malzemesi kullanmanız şarttır. veya soft pembe sünger dediğimiz malzemede yine yumuşak bir malzemedir ve destek malzemesi ile beraber kullanılır.
    Diğer özellik : kesimlerdir. Kesimler ile oluşturduğunuz hava kanalları , hem esneklik sağlar ve basınç noktalarını azaltır ,hem de havanın sıkışmasını engeller ve terlemeyi engeller. Şöyle söyleyim yataktan dolayı bir terleme olmaz.
    Ayrıca yataklarımız Berlin teknik universitesinde ve almanyada ki partnerimizde test edilmektedir. ayrıca haziran ayından itibaren bu testler kendi bünyemizde yapılacaktır.
    Kılıf : sıvı geçirmez , terletme yapmayan , poliüretan , nefes alabilir özelliktedir.

Hastanın durumuna göre , evet sizin de dediğiniz gibi küplerden oluşan yataklarımız da vardır ve yara olan bölgeyi boşaltarak yatağın yarayla temasını kesiyoruz. yara iyileşince boşaltılan bölge tekrar dolduruluyor.

Yataklarımız 60 sayfa prosedürlerle üretilmektedir. bu nedenle bir çırpıda herşeyi anlatmam mümkün degil. Kafanıza takılan sorulara yanıt alamdıysanız lütfen tekrar belirtin.

Garanti süresi : 2yıldır. tavsiye edilen kullanım ömrü 7 yıldır. Ancak bu 7 yıl sonra yatağı çöpe atarsınız demek değildir. Tavsiye niteliğinde uyarıdır.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon