Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    osmanburak Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    pennine sonda diğerlerinden daha mı iyi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

TAK sözkonusu olduğunda, herkes kendi kullandığı ve alışkan olduğu cateteri beğenir. Benim beğendiğimi başkası beğenmez, başkasının beğendğini ben kullanamam... Herken kendisi deneyimlemeli ve karar vermeli ne kullanacağına.

Ben Pennine PreLube denedim. Kayganlık iyi, sonuçta jel kapsülü mevcut. Ama kateteri içeri iterken jel büyük ölçüde dışarı sızıyor. Yani her takta jel bulaşıyor genital bölgeye. Ben memnun kalmadım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    naime aksoy Avatarı

Gerçek Adı
    naime
    Son Giriş
    02.02-2010
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kullandım bi aralar memnun kalmadım enfeksiyon riski cok fazla doktorumda tavsiye etmiyor

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Naime merhaba, pennine da neden enfeksıyon rıskı fazla dedın? anlamadım..
    bana göre kaygınlığı ıyı değil, fakat kullanımı pratık ( cıft posetlı olduğuiçin..)

Üye
    samermedikal Avatarı

Gerçek Adı
    rasim dönmez
    Son Giriş
    14.07-2011
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pennine Healthcare tarafından üretilmekte olan PreLube ürünleri Temiz Aralıklı Kateterizsayon (TAK) ve yatarak tedavi gören tüm hastalarda idrar drenajı için geliştirilmiş Jel Soketli kendinden kayganlaştırıcılı kateterlerdir.

PreLube nelaton kateterlerde, friksiyonu azaltmak ve hastaya minimum düzeyde rahatsızlık vermesi için kateter Jel Soketinden geçerken üzeri Lubrajel® ile kaplanmaktadır.

Lubrajel®, suda çözülebilen ve kurumayan özellikte bir kayganlaştırıcıdır. Bu eşsiz kaplama, farklı kaplama yöntemlerinde ihtiyaç duyulan steril su ihtiyacını PreLube Kateterde ortadan kaldırır.

Kateter gövdesi özel koruma kılıfı içine konularak, PreLube kateterlerin kullanımı daha güvenli hale getirilmiştir. Bu özel koruma kılıfı sayesinde uygulama esnasında kullanıcının kateter gövdesine el ile teması engellenir ve Steril Eldiven İhtiyacını ortadan kaldırır.

PreLube Kateterler, Kendi Kendine Kateterizasyon (TAK) uygulaması ve eğitimi için çok idealdir.

Bu özellikleri sayesinde kullanım sırasında hasta yada kullanıcıdan kaynaklabilecek riskler ortadan kaldırılmış ve üst düzeyde enfeksiyon açısından güvenlik sağlanmış ve enfeksiyon riskine karşı hasta inisiyatifi ortadan kaldırmıştır.

Üye
    osmanburak Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    21.10-2012
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadasım jele dokunduktan sonra elin pürüzü gecmiyor ve bu uzun vadede mesane ve yolunda taslasma yapıyor ama kendinden jelli sondalarda pürüz söz konusu değil elle temas mevzusundadA bıçakçıların yeni ürettiği B-SOFT AQUA marka kendinden jelli sondada pennie gibi çift pşetli ve elle teması sıfıra indiriyor..