Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar t6 t7 OFlisiyim. bu ara acaip gobeklendim, acaba bundan alsam eşimin yardımıyla mekik çekip incelebilir miyim? deneyen oldu mu?

sporvoitabrocket - AB Rocket vb. aletle mekik mekik çekebilen omurilik felçli var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu değil de benzer bir şey* var spor salonunda, ama denemedim henüz. İlk fırsatta deneyeyim bakalım becerebilecek miyim.
    Ama, başkasının yardımıyla da olsa o derece zorlanmak illa ki kalori yakmaya neden olacaktır. Bence hareketeri yap tabii ki.

Bir de, kilo vermek için yemekten kısmak, çok sık ve az yemek, mümkünse diyetisyene gidip özel kür önerisi almak gerek. Hani tabii ki biliyorsun da, işte ben de tahrik etmiş oliim

* AB Sculpture:

* absculpture500x500 - AB Rocket vb. aletle mekik mekik çekebilen omurilik felçli var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

ya bulent bunun boyunluk kısmı tehlikeli gibi?? denerken ters bi hareket yapıpta felç olmayalım?? :P

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

sakatlanırım diye korkuyosun sanırım ama endişelenme bişey olmaz.. plates egzersizleri var nova hepsi bize uygun değil ama içinden seçilip uygun olanlar yapılabilir..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bilmiyoum. Ama yok, bence sorun olmaz. Spor yaparken oacıkta duruyor, bi türlü kullanmadım. Senin vesilenle denemiş olurum ben de
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

tamam bulent denedikten sonra yorumlarını bekliyorum..

Üye
    mutlu... Avatarı

Gerçek Adı
    mutlu
    Son Giriş
    13.03-2013
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

içinizde kondüsyon aletleri kullanan var mı? varsa hangilerini kullanıyosunuz ve kan dolaşımını sağlamak için neler yapıyosunuz? bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

dambllarla, şnav çekerek, ayağa kalkarak (posterior shelle)ben haftada iki kez falan kalkıyorum ama hergün kalkılması şart, günde en az iki kere egzersiz yaparak
    bende bu sekilde kan dolaşımında herhangi bir sorun cıkmıyor Allaha şükür

Üye
    exof Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

ben şahsen günde beş vakıt namazımı kılıyorum ki kazadan oncede kılıyordum.

şimdi burda yazmamın amacı nedir? onu belırteyım mumkunse oflu arkadaşların namazlarını oturarak bıle ıhmal etmemesini istiyorum

peki faydası nedir?
    1. oturarak kılsak bıle rukua secdeye gıdeken ayak kasları çalışır
    bunu bızzat 10 senedır oflu olmama rağmen ayaklarımın kasılmadan rahat ve eğilip bukulmesıyle görüyorum

ve ayrıca bu şekılde kılamam demeyın abartsısz soyluyorum ıkı ay boyunca oturuştan secdeye gecmek için uğraştım yanı secdeye gıdeyım derken sağa sola düşüyodum ama azmedınce oldu hem dengem duruşum yerıne geldı hemde rahat rahat eğliip doğrulabılıyorum

ve ayrıca belden kemerlı cıhazınıda en az gunde bır saat kulanılması yurunmese bıle ayakta durulması gerektiğini düşünüyorum

saygılare sevgiler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu tür aletlerle çalışılabilir gibime geliyor

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ABBrLf42M_A"]YouTube - Ab Sculptor Ab and Oblique Exerciser with Workout DVD[/ame]

Ayrıca şöyle şeyler de yapılabilir:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=0dneU_ZrF0E[/ame]