Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mekaniz06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    MERHABA ARKADASLAR

ben doğuştan yürüyemiyorum bacağım da güç var bayağa bir kısalık vardı fizik tedavisi görüyorum bayağa bir acıldı bacağım fizik hocam uzun yürüme cihazı takacak bacağıma biraz agrın olur diyor sizce normal mi ağrılarım olması..

Üye
    guzgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben çoçuk felçi nedeniyle 6 yaşından beridir giyiyorum siz yeni başlıcaksınız hiç yürümememkden cihazla yürümek daha güzel bence.ağrılara gelince ben 2 yılda bir cihazımı yeniliyorum eklemlerimde kireçlenme oluyor yeni cihaz yeni bir duruş gerektirdiğinden ağrı oluyor sizinkide bu şekilde olur eklemleriniz kireçlenmişse ağrılar olur ama yürümenin güzelliğini görünce katlanılıyor ağrı kesicilerlede hafifletirsiniz korkmayın cihaz o kadarda zor değil inşallah tedaviniz olur ve yürürsünüz

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,bende 1,5 yaşında çocuk felci geçirdim.2 sene oncesıne kadar cıhaz kullanmadım hiç.kısalık 8-9 cm.2 yıldır uzun yürüme cihazı kullanıyorum okadar rahatımkı anlatamam.bugune kadar neden kullanmadm dıye kendıme cok kızıyorum.bacağınız cıhaza alısana kadar tabı vucudunuzda agrılar olabılıyor.fakat zamanla cıhazı kabullenıyor bunye ondan sonra sıkıntı olmaz kesınlıkle tavsiye ederim

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam meister78 arkadaşım bende 1,5 yaşında felc olmuşum şimdi 9 cm kısa nasıl temin edebilirim ve ne kadardır bu cihaz.bel agrılarından artık duramıyorum.nasıl bi cihaz bu oturup kalkma olayı nasıl biraz anlatırmısın?

Üye
    mekaniz06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    16:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim bilginiz ve tavsiyeniz için.. cok az birgünüm kaldı salı günü bacagımın ölcüleri alınacak sabırsızca bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Burada cihazı yapacak ustanın mahareti çok önemli. Bacakla bütünleşik cihaz da çıkabilir, bacağın anasını ağlatan cihaz da!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ali rıza merhaba,cihazı ortapedi firmalarından temin edebilirsin.ortapediciler genelde bütün işlemleri hallediyor.hastaneden cihaz kullanman gerektiğine dair bir rapor alınıyor.o raporla istediğin cihazı alabilirsin.tabi pahalı olanların farkını odeyerek.devlet 1.100 gıbı bır rakamı karsılıyor zannedersem.ben ılk cıhazımı ısveç kılıtlı ıthal uzunyurume cıhazı olarak yaptırmıstm.2.500 tl cıvarında ıdı.1100 gıbı devlet karsıladı gerısını cepten odedım.sımdı yenı karbon bır cıhaz yaptırıyorum.oda 2.500 euro cıvarında.ozelden telefon bılgılerımı gonderıyorum ulasırsan daha detaylı bılgı verebılırım.

bülent bey size sonuna kadar katılıyorum.yapılan cıhazın bacakla uyumu cok ama cok onemlı..

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    12 Yaşımdan beri kullanıyorum. Daha öncesi cihaz yoktu, 4 yaşımdan 12 yaşa kadar cihazsız bacağa el ile dayanarak yürüyordum.
    Cihaz uzun süre yorulmadan ve daha dengeli yürümeyi sağlar. Ağırlık dahi kaldırıp taşıyabilirsin, ben 55ekran tv falan götürüyordum kafede.
    Yaz sıcağında "içine eşofman giyildiği için" bazen pişik olabiliyor, oda bol pudra ve silverdin merhem sürerek çözülüyor.
    Ağrı ise hiç olmadı, belki çocukken olduysa ben hatırlamıyorum.
    Diz kilidinin pantolonları ısırıp diş izi bırakması olmasa birde