Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kayseri'de bir dernek tarafından başlatılan proje ile engellilerin ev hayali gerçek oluyor.
    Anadolu Sakatlar Derneği Genel Başkanı Osman Kılıç, AA muhabirine yaptığı konuşmada, engelli vatandaşları ev sahibi yapmak için Anadolu Engelliler Kenti Toplu Konut Yapı Kooperatifi'ni kurduklarını bildirdi.

Engelliler için yapılan konutların Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) proje örnekli olduğunu belirten Kılıç, şunları söyledi:

"70 milyon TL'ye mal olacak ve 220 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen konutların yanına, ayrıca engellilerin rahatlıkla kullanabilecekleri, bakım merkezi, havuz, spor alanları, sağlık merkezleri ve çocuk oyun alanları da inşa edilecek. Kooperatifimize kayıt yaptıran engelli bin üyemiz, 2 bin TL peşinat ve asgari ücretin yarısı taksitlerle ev sahibi olacak. Engelli vatandaşlarımızın hayali olan bu proje ile yapılan 120 metrekarelik evlerde üyelerimiz, çok daha kaliteli bir yaşam sürecek."

Kılıç, temeli atılan ve yapımı devam eden 7 bloğu 2012 yılında bitireceklerini ve 200 konutu üyelerine teslim edeceklerini, Mart ayı içerisinde ise bu bloklar için alt yapı çalışmalarının başlatılacağını söyledi.

Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:
    "Kooperatifimize engelliler haricinde kimse üye olamıyor. Konutlarımız engelliler düşünülerek dizayn ediliyor. Bu tip bir projenin benzerinin Türkiye'de olmadığını biliyorum. Ancak dünyada var mı bilmiyorum. Binalarda engellilerin hayatını kolaylaştırabilecek her türlü imkana yer verdik. Bina girişlerine tekerlekli sandalyeli engellilerimiz için rampalar yapılırken, asansörlerde ve kapı zillerinde de görme engelliler için kabartma yazı kullanılacak. Ayrıca ev içerisindeki, banyo, tuvalet, lavabo ve mutfakta yine engellilerin hayatını kolaylaştırmak için dizayn edilecek. İşitme engelliler içinde işaret levhaları kullanılacak."

-ÜYELER MEMNUN-
    Bunun kendileri için çok büyük bir proje olduğunu ifade eden Kılıç, böyle bir projenin hayata geçirilmesinden dolayı üyelerin çok memnun olduğunu sözlerine ekledi.
    Yüzde 50 özürlü raporu olan Selma Kayman da, kendisinin 1999 yılından bu yana dernek üyesi olduğunu belirterek, "Kendimize ait bir eve başımızı sokabilmek için sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

Yüzde 70 özürlü raporu bulunan Sitem Dulda ise, hayatında hiç bir zaman kendisine ait bir taşınmazı olmadığını kaydederek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ben Argıncık Mahallesi'nde bir evin bodurum katında kirada yaşıyorum. Böyle bir projenin hayata geçtiğini duyduğumda çok heyecanlandım, çünkü böyle bir şey benim ve benim gibiler için bir hayaldi. Artık kendime ait bir evim olacak. Bundan daha güzel ne olabilir ki. Benim gibi engellileri ev sahibi yapacak olan derneğimize teşekkür ediyoruz. Onun sayesinde bir evimiz olacak."

Haber3

Üye
    suat06 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"70 milyon TL'ye mal olacak ve 220 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen konutların yanına, ayrıca engellilerin rahatlıkla kullanabilecekleri, bakım merkezi, havuz, spor alanları, sağlık merkezleri ve çocuk oyun alanları da inşa edilecek. Kooperatifimize kayıt yaptıran engelli bin üyemiz, 2 bin TL peşinat ve asgari ücretin yarısı taksitlerle ev sahibi olacak. Engelli vatandaşlarımızın hayali olan bu proje ile yapılan 120 metrekarelik evlerde üyelerimiz, çok daha kaliteli bir yaşam sürecek."

Şöyle bakınca hem ödeme koşulları açısından hem de kullanışlı bir site olması açısından uygun görülüyor. Ama dairenin toplam maliyeti ne olacak o yazılmamış. Bir de 200 adet kime yeter. Tüm illerden katılım varmı acaba.. Neyse alanlara şimdiden hayırlı olsun, güle güle otursunlar... İnşallah böyle bir uygulama her ilde ihtiyaca göre olur. Paylaşım için teşekkürler...

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engellilerin ''ev hayali'' nihayet gerçek oluyor. Anadolu Sakatlar Derneği Genel Başkanı Osman Kılıç, engelli vatandaşları ev sahibi yapmak için Anadolu Engelliler Kenti Toplu Konut Yapı Kooperatifi'ni kurduklarını bildirdi.

Engelliler için yapılan konutların Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) proje örnekli olduğunu belirten Kılıç, şunları söyledi:
    ''70 milyon TL'ye mal olacak ve 220 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen konutların yanına, ayrıca engellilerin rahatlıkla kullanabilecekleri, bakım merkezi, havuz, spor alanları, sağlık merkezleri ve çocuk oyun alanları da inşa edilecek. Kooperatifimize kayıt yaptıran engelli bin üyemiz, 2 bin TL peşinat ve asgari ücretin yarısı taksitlerle ev sahibi olacak. Engelli vatandaşlarımızın hayali olan bu proje ile yapılan 120 metrekarelik evlerde üyelerimiz, çok daha kaliteli bir
    yaşam sürecek.''
    Kılıç, temeli atılan ve yapımı devam eden 7 bloğu 2012 yılında bitireceklerini ve 200 konutu üyelerine teslim edeceklerini, Mart ayı içerisinde ise bu bloklar için alt yapı çalışmalarının başlatılacağını söyledi.
    Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:
    ''Kooperatifimize engelliler haricinde kimse üye olamıyor. Konutlarımız engelliler düşünülerek dizayn ediliyor. Bu tip bir projenin benzerinin Türkiye'de olmadığını biliyorum. Ancak dünyada var mı bilmiyorum. Binalarda engellilerin hayatını kolaylaştırabilecek her türlü imkana yer verdik. Bina girişlerine tekerlekli sandalyeli engellilerimiz için rampalar yapılırken, asansörlerde ve kapı zillerinde de görme engelliler için kabartma yazı kullanılacak. Ayrıca ev içerisindeki, banyo, tuvalet, lavabo ve mutfakta yine engellilerin hayatını kolaylaştırmak için dizayn edilecek. İşitme engelliler içinde işaret levhaları kullanılacak.''
    -ÜYELER MEMNUN-
    Bunun kendileri için çok büyük bir proje olduğunu ifade eden Kılıç, böyle bir projenin hayata geçirilmesinden dolayı üyelerin çok memnun olduğunu sözlerine ekledi.
    Yüzde 50 özürlü raporu olan Selma Kayman da, kendisinin 1999 yılından bu yana dernek üyesi olduğunu belirterek, ''Kendimize ait bir eve başımızı sokabilmek için sabırsızlıkla bekliyoruz'' dedi.
    Yüzde 70 özürlü raporu bulunan Sitem Dulda ise, hayatında hiç bir zaman kendisine ait bir taşınmazı olmadığını kaydederek, konuşmasına şöyle devam etti:
    ''Ben Argıncık Mahallesi'nde bir evin bodurum katında kirada yaşıyorum. Böyle bir projenin hayata geçtiğini duyduğumda çok heyecanlandım, çünkü böyle bir şey benim ve benim gibiler için bir hayaldi. Artık kendime ait bir evim olacak. Bundan daha güzel ne olabilir ki. Benim gibi engellileri ev sahibi yapacak olan derneğimize teşekkür ediyoruz. Onun sayesinde bir evimiz olacak.''
    AA

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bu haberin linkini veririmisiniz??

Üye
    sessiz harf Avatarı

Son Giriş
    06.09-2014
    Saat
    19:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir parça araştırıldığın da pek de tekin olamayan bir kurmla karşılaşıyoruz maalesef...

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nerde yapılıyormuş bu evler ?

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

kayseri sanırım fakat linkte verilen haberden başka hiçbiryerde bulamadım bu haberi.

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende rastlıyamadım.. kaserideki ev ne işme yarar

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla arkadaşlar kendimde basın mensubuyum biz anahaberde yayınlamadık haber sitemizde de yok anadolu ajansını taradım malesef bulamadım kaynağını taradım bulamadım bilmiyorum haberi gerimi çektiler anlamadım

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Ahmet bey böylesine önemli bir proje mutlaka ana haberlerde yayınlanırdı ki hergün haber seyreden biri olarak ben hiç görmedim

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu başlığı koyduğuma pişman oldum silsek mi acaba ...

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bunun için başbakanlık özürlüler daire başkanlığına dilekte bulunmak gerek.. talep olmayınca çalışma yapmıyorlar. 2006 da gebzede TOKİ 74 engelli vatandaşımızı ev sahibi yaptı... evleri maliyetine verdiler. 2+1 84 mk 2000 lira peşin 217 tl taksitle

Üye
    ahmetdemir Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haberin likini tıkladığınızda çıkan haberin altında vatandaşların yorumlarıda haberin havada kaldığını gösteriyor. Nereye yapılacağı nasıl olacağı vs vs

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hiçbir detay ve resim paylaşılmamış açıkcası bana yalan dolan gibi geldi.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon