Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli memur istihdamında önemli adım attıklarını söyleyen Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın açıkladığı rakamlara göre AKP iktidarından bu yana Türkiye'deki 8.5 milyon engellinin sadece 8 binine devlet memurluğu kontenjanı açıldı.

“Özürlülüğe Dayalı Ayrımcılığın Önlenmesi Araştırması”na göre 2002’de engelli memur sayısı 6 bin 103 iken bu rakam 2010 Ocak ayında sadece 14 bin 330 olabildi. “Türkiye’de Özürlülüğe Dayalı Ayrımcılıkla Mücadele” projesini kapsamında yapılan “Özürlülüğe Dayalı Ayrımcılığın Önlenmesi Araştırmasının sonuçları Türkiye’deki engellilere AKP iktidarıyla birlikte verilen istihdam oranını ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre şu an sayısı 8 buçuk milyon olan engellilerin sadece 8 bini devlet memuru olabildi. Şu an 14 bin olan engelli memur sayısının normal şartlarda 60 binin üzerinde olması gerekiyor.

Cumhuriyet

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Bunların yaptığı en iyi iş bu zaten,çok güzel pazarlama taktikleri var olmayan şeyleri yapmış gibi halka sunmak ve medya desteğiyle pekiştirmek en iyi işleri.
    Engelliler için yapılan sözde iyileştirmelerin kaynağını yine engelliden karşıladılar kağıt üzerinde engelli sayısını %50 düşürerek,totale baktığımız zaman bir gram ilerleme yok.
    Belediyelerin büyükcoğunluğu iktidar partisinin yönetiminde tam 8 yıldır fiziki sorunlar çözüldümü?
    Kamuda %3 engelli calıştırma zorunluluğu dolduruldumu?
    2006 bicilen raporlarla ilgili engellilerin sorunları çözüldümü?
    Kurumlarda ,özellikle bağ-kur da mevzuat karmaşası ne zaman bitecek ,engelliler nezaman haklarının ne olduğunu öğrenecek?
    Devlet memurunu mevzuatlar konusunda yetiştirmeyi beceremiyormu?
    Birçok konuda pek de bonkör olan hükümet engelliye gelince neden fakirin fukaranın hakkı muamelesi yapıyor
    Neden rapor derecelendirmelerin deki mağduriyetleri görmezden geliyor?

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şimdi ben geçen hafta bu raporun sonuçlarını okudum.
    İstihdam konusunda konuşulacaksa böyle afaki sayılarla konuşulmamalı.
    Özürlü STKları'nın akademik iş yapıp yapmadığı konusunu artık daha fazla merak etmeye başladım.
    8,5 milyon engellinin olduğu söyleniyor ama bunların kaçı çalışma yaşında, kaçı kentte, kaçı kırsalda artı eğitim durumları ne gibi pek çok veri eksik. O zaman da yapılan araştırmalar biraz havada, biraz da sözde kalıyor.
    Çözüm üretme niyetindeyse birileri, önce sorunları ortaya koymalı, sonra istatistikleri eline almalı ve hangi kesimden hangi insana hangi çözümü ulaştırmaları konusunda çalışmalıdır.