Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Organ Bağışı Haftası'nda örnek bir davranışa imza atan engelli vatandaşlar organlarını bağışladı.

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen 20 engelli vatandaş, kendilerini karşılayan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ'ın huzurunda organlarını bağışladı. Binlerce insanın umutla organ beklediği bir zamanda böyle bir davranış sergilemekten dolayı mutluluk duyduklarını belirten Yıldırım Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Mustafa Şahin, engellilerin bu hareketlerinin bütün topluma örnek olması temennisinde bulundu.

Şahin, ''Türkiye'de yılda organ bağışı bekleyen 6 bin insanımızı maalesef kaybediyoruz. Organ bekleyen yaklaşık 20 bin vatandaşımız var. Biz bu insanlara ümit olmak istiyoruz. Onun için Yıldırım Engelliler Kent Konseyi ve Kas Hastalıkları Derneği Bursa Şubesi ile birlikte bu programa katıldık. Biz Türkiye'de 8.5 milyon engelliyiz. Ama fiziki anlamda engelliyiz. Onun dışında hiçbir engel tanımayız. Kafamızda, yüreğimizde engel yok" diye konuştu.

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ ise, ''Toplum olarak engelli vatandaşlarımıza sahip çıkıp, onlar için bir şey yapıldığında mutlu oluyorsak, şu an organ bekleyen tüm insanlarımız için de organ bağışının ne kadar anlamlı olduğunu bugün bir kez daha görüp mutlu oluyoruz. Bağışlanan her organ yeni bir hayat demek. Ancak toplumun bu kampanyaya sahip çıkması gerekiyor. 3-9 Kasım tarihleri arasında, tüm ülkemizde, umutların toprağa gitmemesi için, beyin ölümü gerçekleşmiş olan insanların organlarının ve dokularının kullanılabilmesi için onların rızalarını almaya çalışıyoruz. Ben, adı engelli olan, ancak gönlü engelsiz olan tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Haberfx

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    9
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    En çok bizim böyle şeyler yaparak diğer insanlara örnek olmamız gerekiyor.
    Engelimizden dolayı vücudumuzda işlevini yapamayan organlarımız ya da uzuvumuz nedeniyle en çok sıkıntıyı bizler çekiyoruz bu nedenle organ bekleyen insanaları en çok bizeler anlayabiliriz,engellilerin böyle bir yüreklilik göstermesi çok hoş bir durum,bu duyarlılığı bizim de göstermemiz gerekiyor...