Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    26 Ekim 2010 Salı günü saat 16.00 da İstanbul ilinde ilk olarak İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesin de çalışanlara yönelik İşaret Dili Tercümanlığı kursunun açılışı yapılacak.

İstanbul İlinde kayıtlı 60.000 işitme engelli bulunmaktadır... Hastaneler de İşaret dili bilen personel olmayışından , yoğun şikayet ve istek üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle İşitme Engellliler Federasyonu arasında protokol yapılmış olup, İl Sağlık Müdürlüğümüzünden desteklerini alarak açılacak 120 saatlik işaret dili kursunu başarıyla bitirenler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belge almayı hak kazanacaklardır. Almanya'da bile hastane çalışanlarına 3 dil İngilizce - Rusça ve Almanca ögretilmekteyken ,Türkiye'de daha yeni yeni Türk işaret dili hastane personellerine ögretmeye başlanacaktır....

Milliyet

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

okuuyanda sanki devlet insan birlesmiste isitme engelliye yardim seceneklerini artirmak sartlarini iyilestirmek acisindan kollari sivamis
    ben hastanede cok cok ameliyat olurum klakta implant cikarilmasi soncu gelisen koleastotam icin
    koklear kullanacak kadar sagir olp koklearini aldiran bi sicile sahip oldugumdan ameliyat masasinda bagliyken bayiltmadan one tip talebelerinin hareketlerini
    ameliyattan sonra hemsirelerin bazisisinin hareketlerini
    ben anlatmiyim
    iyi niyet onemlidir isaret dili ogrenince sanki uygulayip isitme engelliye bisi anlaticak degil ise girerken oncelik olucak onlara
    agir isitenlere yazarak veya dudak ukuyorum dedikte yuzune bakarak gonusmaya usenen insanlar icin israf bu kurslar

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    olsun gene iyi haber. en azından el işaretiyle soylenen küfürler calısanlar tarafndan anlasılmıs olacak..