Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bebek elsiz - Kusura bakmayın, gözden kaçmış!

9 ay doktor kontrolündeki hamile kadın, bebeği dünyaya gelince öyle bir sürprizle karşılaştı ki...

Adana’da, bir kolu dirseğinden itibaren olmadan doğan bebeğin annesi 30 yaşındaki Nilgün Leventdurur ile babası 35 yaşındaki Kemal Leventdurur, hamilelik döneminde kontrollere gittikleri doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

Mestanzade Mahallesi’nde oturan ve bir hastanede görev yapan Nilgün-Kemal Leventdurur çiftinin 27 gün önce özel bir hastanede dünyaya gelen 2’nci çocukları, sağ kolu dirseğinden aşağısı eksik olarak doğdu. Çocuklarının kolunun eksik olarak dünyaya gelmesinden hamilelik döneminde düzenli olarak kontrole gittikleri ve aynı zamanda doğumu gerçekleştiren doktoru sorumlu tutan anne Nilgün Leventdurur, “16 haftalıktan itibaren sürekli bu doktora kontrole gittim. Doktor bana çok sağlıklı olduğunu söyledi. İç organlarına baktı, gözlerine baktı. Katarağının bile olmadığını söyledi” dedi. Doktorun kontroller esnasında çocuğun her şeyine baktığını ileri süren Nilgün Leventdurur, “Bana kolunu, bacağını, omuriliğini, her şeyini ölçerek söylüyordu. ‘Her ay düzenli gelmene gerek yok, çok çok sağlıklı bir bebek, yani her şeyiyle dört dörtlük bebek’ dedi. Her ay düzenli gittim. Daha sonra doğum ayın 10’unda olması gerekirken ‘3’ünde alacağız, karnına sığmıyor’ dedi. Ama sancım olunca daha da önce oldu” dedi.

GÖSTERMEDİLER
    Doğumdan sonra serviste yatarken diğer annelerin bebeklerinin yanlarında olmasına rağmen kendi bebeğini göremediğini belirten Nilgün Leventdurur, yaşadığı şoku da şöyle anlattı: “Ben doğumdan sonra kendime geldiğimde herkesin bebeği yanında, benimki yoktu. Neden diye sordum kimse açıklama yapmadı. Bana daha sonra psikiyatri doktoru haber verdi. Kimse cesaret edip söyleyemedi. Daha sonra da doğum yaptıran doktor gelip ‘Ya Nilgün hanım kusura bakma, gözden kaçmış, bu benim ihmalim oldu. Ama yapacak bir şey yok, protez takılır sorun, değil, tıp ilerledi’ dedi. Gayet lakayt şekilde. Ben filmi daha sonra kime gösterdiysem gördü, ama benim doktorum görmemiş. Ben öğrenince şok oldum. Daha önceden söyleseydi. Hiç bir şey demedi. En azından ben belki aldırabilirdim. Yani ben istemeyebilirdim. Kendimi hazırlayabilirdim. Sanki bana ayakkabı alır gibi bu ayakkabıyı değil de bu ayakkabıyı alırsınız sorun değil diyor. Davacı olacağım, benim canımı yaktı bir başkasınınki de yanmasın.” Doğumdan ruh sağlığının bozulduğunu belirten Nilgün Leventdurur, “Ben hala çocuğuma alışamadım. Benim psikolojim bozuldu. Ben hala ağlıyorum, neden diye. Yazık değil mi benim çocuğuma. Belki dünyaya getirmeyecektim. Bundan sonrasını bile düşünemiyorum. Bu benim canım atamam da. Ama bana hamile iken söyleseydi, aldırabilirdim. Yasal hakkımı sonuna kadar kullanacağım” diye konuştu.

HABERİ TELEFONLA BİLDİRMİŞ
    Hastaneye sevinmeye gittiklerini ancak kötü haberle yıkıldıklarını belirten baba Kemal Leventdurur ise, “Doktor beni telefonla aradı, ‘Kemal bey sizin bu çocuğunuzun bir böbreği yok biliyor muydunuz?’ Hayır, dedim, siz bize öyle bir şey söylemediniz dedim. ‘O zaman parmakları da gelişmemiş’ dedi. Nasıl oluyor, doktor bey dedim. Yanıma geldi. ‘Ya çocuğunuzun şöyle bilekten aşağısı yok, ama sorun değil, kafanıza takmayın protez yapılır’ dedi. Çok lakayt şekilde. İnsan biraz mahçup olsa, yani bir şey yapmazsın. Duyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Neyse ki sonra böbreğinin olduğunu öğrendim. Sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın.” Ailenin avukatı Veli Küçük de “Aile ve çocuk adına Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Filmlere göre çocuğun kolunun olmadığı çok net bir şekilde ortada. Doktorumuz bunu fark etmemiş. Biz de meslekte tecrübesiz, görevi ihmal ve savsaklama yolu ile sakat doğuma ve zarara sebebiyet vermekten dolayı suç duyurusunda bulunduk. Soruşturmanın devamında uğranılan maddi ve manevi zararlarla ilgili ayrıca tazminat davası açacağız” dedi.

Doktor Ö.K. ise, gazetecilerin görüşme isteğine olumsuz yanıt vererek, görev yaptığı özel sağlık kuruluşunun yetkilisi aracığıyla da “Konu yargıya intikal etmiştir. Gerekeni mahkemede söyleyeceğim” dedi.

Mynet

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok üzücü ya allah sabırlar versin yardımcıları olsun doktorların hatalarını dikkatsizliklerini biz aileler ve çocuklarımız ömür boyu çekiyoruz neden dikkat etmezlerki sonuçta bu bir can çogugun saglıgınla geleceginle hayatınla oynuyorlar tabiki dava açılsın pes etmesinler biraz dikkatsizlik birazda kaderde ne varsa o oluyor ölümle olacaktan kaçılmazmış genede herşey allahtan hayırda şerde allah yar yardımcıları olsun

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Doktor çocuğun kolunda sorun var deseydi ne olacaktı acaba? Tedavisi olmadığına göre aldıracaklardı demekki.. Çok saçma olur dava açılması bence.. Doktor hatasıyla gelişen bir sorun olmuş olsa neyse.. Millet çocuk diye aya çıkar bunlarda bulmuşlarda koluna bacağına takıyorlar annenin psikolojisi bozulmuş haberi olsa aldırırmış belki.. Yazık çocuğa çocuğun psikolojisi nasıl olacak bakalım.. Allah sadece çocuğun yardımcısı olsun diyorum ben.. Anne babayı da kınıyorum..

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorda hata var ama annenin yaptığı da, düşünceside yalnış. Çocuğun engelli olacağını bilse aldırırmış. Kucağına almış evladını görmüş. Nasıl böyle bişey diyebiliyorsun. Nasıl kıyacaktın. Yazık çocuğa çok üzüldüm. Böyle düşünceye sahip anne, babası var.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Resim de bile "alın bunu benden istemiyorum" der gibi tutmuş çocuğu.. Beğenmiyorlarsa bana versinler yerim ben onu

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    168

allah reva gorurmu bu kendini anne sanani

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Bir de dikkat ettiniz mi arkadaşlar “16 haftalıktan itibaren sürekli bu doktora kontrole gittim. " demiş. Doktor o zaman söyleseymiş bile yine de aldıramazdı ki, yasal kürtaj süresi geçmiş ! Anne karnındaki 4 aylık bir bebeği aldırmak demek bir bebeği öldürmek demektir.

Sinirlendim durduk yerde... Yaşamaya hakkı yok sanki o bebeciğin. Yazık....

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya neden bizim insanlarımız hemen böyle düşünür tamam aldırmasına bende karşıyım anne anne olsa zaten bunu düşünmez ama bide öteki şekilde düşünün belki oda çocugu için zor bir hayat diye aldırırım demiş olabilir birde insan onun yerinde olmayınca ne sıkıntı pisikolecik ne yaşadıgını bilemez dışardan herkez rahat konuşa bilir allah tabiki verdigine şükretmesi gerekir annede ama burda doktorun gözden kaçmış demeside çok yanlış ben kızımın hamilelidinde her hafta konturole giderdim herşey normal derlerdi gelişmesi kalp atışı vs ama son dokuzuncu ayımda sancılarım oldu bazı işaretler geldi çocugun gelmesinle ilgili ben gittigimde hep uyarırlardı şikayetin oldugunda hemen gelin gittim senin günün var diyip geri gönderdiler ben karşı çıktıgım halde eve geldik ogunün sabahına suyum geldi biz gittik çocuguma kordon dolanması olmuş zaten kordonlar zorlanmadan dolayı çıkmışlar çocumdan önce dittik hemen doguma aldılar çocugumun ölü geliyor oldugunu söylediler sora sezeryana indirip beni kurtarmaya çalışıyorlar kızım dogdu normal dogum oldu ama kızım resmen ölüydü solunum yoktu doktoerlar bırakın ölmüş zaten ugraşmayın diyorlar birtanesi vardı doktor bir bayan allah razı olsun ondan kızımı sedye örtüsüne sararak hemen burnuna hortum sokup hava verdi kızımda bir tepki görünce hemen eski bir anbulans bulup babayıda alın behçet uz çocuk hastanesine götürdüler bayan doktor hiç çekmemiş kızımın burnundan havayı öldürmeyen allah öldürmez demekki yaşamaya hakkı varmış çok şükür bana geri dondü ama bide gelin bana sorun herkezin evladı yanında benim ki hayat savaşı veriyor makinelerde baglı durumu kırıtik öldü ölcek kendinizi hazırlayın diyorlar aradıkça insan o anda nasıl yıkılıyor kimse bilemez gözünde kanama vardı kanda pırtılaşma kan sulandırıcı ilaçlar göz filimleri derken epilepsi tanısı çıktı haveleler geçiriyormuş serumla yaşadı 19 .20 gün sora taburcu oldu noroleji fizik derken çok sıkıntıları çıktı ama aşamadık degil çok şükür allahıma bana bagışladı o yeter onları zamanla yenecegimize emindim ve yendikte çogunu geriye kalanlarıda ben sag oldugum sürece allah saglık verirse onlarıda yenecez allahın izniyle işte ondan derim hiç kimsenin neler çektigini kimse bilemez o yüzden dıştan kimse hakkında pek yorum iyi degil beni geri göndermeyip yatırsalardı belki bunlar yaşanmıyacaktı kaderde ne varsa o yaşanır bişey diyemeyiz

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Gizem bacım bu haberdeki anne ile senin anneliğin arasında çok fark var resme bir anne olarak iyi bak kadında beş karış surat var.. Sen "başa gelen çekilir Allah bana evladımı bağışladı şükür" diyorsun o anne "haberim olsaydı aldırırdım" diyor çoooook fark var aranızda..

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

orası dogru canım bende farkettim allahın verdigine karşı çıkılmaz o onun sorunu bişey diyemeyiz

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Onun sorunu tabi ama bir yere kadar.. O yerde konu medya'ya taşınmış ve haber olmuşsa eleştirilerde olacak tabi.. Biz de eleştiriyoruz kendi doğrularımıza göre..

Üye
    gizemim Avatarı

Gerçek Adı
    nurten
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dogru eleştirin bakalım olan o küçücük yavruya oluyor onun günahı hiç bişeyden haberi olmayan melek