Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Salih Sezgin, “Utanmasam kahrımdan ağlayacağım. Ankaralılar bu kadar mı duyarsız olur. Buraya iki tane topçu getirseydik adım atacak yer kalmazdı ama engelliler yalnız. Başkent’te ilgisiz sahipsiz bırakıldık” dedi.

ENGELLİ İhtiyaçları El Sanatları ve Hediyelik Eşya Günleri Fuarı’nın 2’ncisi 10 Haziran’da Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. Fuar için aylarca hazırlık yapıldı. Billboardlardan belediye otobüslerine her tarafa afişler asıldı. Duyurular yapıldı. Özel eğitim kurumlarından medikallere kadar herkese çağrı yapıldı. İnsanlar tek tek arandı ama değişen hiçbir şey olmadı. Fuarı günde ortalama 50 kişi ziyaret ediyor.

Topçu getirseydik...
    İlgisizlikten şikayet eden Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Salih Sezgin, “Utanmasam kahrımdan ağlayacağım. Ankaralılar bu kadar mı duyarsız olur. Buraya iki tane topçu getirseydik adım atacak yer kalmazdı ama engelliler yalnız. Başkent’te ilgisiz sahipsiz bırakıldık” dedi. İhtiyaç sahibi engellilere dağıtılmak üzere bir TIR dolusu eşyayı Ankara’ya getiren Türkiye Sakatlar Derneği Ankara Şube Başkanı Cafer Tayyar Erdek ise, “Başkentte engelliler sahipsiz kaldı. Fuara katılım yok. Organizasyona katılan çoğu firma ilgisizlik yüzünden bırakıp gitmek zorunda kaldı” diye konuştu. Edirne’den gelip fuarda standa açan Nihat Özer de ‘Türkiye’nin dört bir yerini geziyoruz. Şimdiye kadar bu kadar ilgisiz, bu kadar sahipsiz bir fuar görmedik’ dedi.

Bir TIR dolusu yardım malzemesi
    Fuarda ihtiyaç sahibi engellilere Almanya’dan gelen bir TIR dolusu malzeme dağıtıldı. Dağıtılan 720 parça eşya arasında akülü engelli arabaları, engelli kaldırma robotları, koltuk değnekleri, minderler var. Bütün bu eşyalar önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Hürriyet

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Iki topçu..bir popçu.bir de hip hapcı...acı ama gerçek...dünya boş olmasaydı böyle boş şeyler için binlerce insan toplanmazdı...

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben geçen hafta cumartesi günü bu engelliler ihtiyaç fuarına gittim. Gerçektende hiç ilgi yoktu. Benim dışımda birkaç engelli arkadaşımız daha vardı. Fuar gerçekten bomboştu. TSD bir tır dolusu ihtiyaç sahiplerine mallezeme dağıtmış ama ben onu görmedim. Sanırım benim gittiğim gün dağıtılmamış.