Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Görme engelli avukatın tüketici lehine kazandığı hukuk zaferi

TÜKETİCİYİ Koruma Derneği (TÜKODER) Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı görme engelli avukat Suat Kadan, ADSL hattı ile birlikte kendisine verilen sabit telefon hattının iptali için yerel mahkemenin verdiği kararın Yargıtay tarafından onandığını söyledi. Kadan, “Bu kararla artık ADSL hattı alana telefon dayatılmayacak. İsteyen sadece ADSL hattı alabilecek” dedi.

Avukat Suat Kadan geçen yıl Türk
    Telekom ’a ADSL hattı için başvurduğunu belirterek, aldığı ADSL’nin yanında kendisine telefon hattı verildiğini söyledi. 5 gün sonra telefon hattının iptali için tüketici mahkemesi konumunda olan Eskişehir 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açtığını kaydeden Suat Kadan, mahkemenin 9 Kasım 2009 tarihinde davayı kabul ederek, telefon hattı aboneliğinin iptali kararı verdiği belirti.

Eskişehir 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nin verdiği kararın 31 Mayıs 2010 tarihinde Yargıtay 13’üncü Hukuk Dairesi tarafından onandığını açıklayan avukat Suat Kadan, bunun Yargıtay tarafından verilen ilk karar olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Yargıtay 13’üncü Hukuk Dairesi artık internet ve sabit telefon aboneliğinin ayrı ayrı yapılacağını hükmetti. Bu
    Türkiye ’de bugüne kadar yüksek mahkemenin vermiş olduğu ilk ve tek karar. Tüketicinin gözü aydın. Bu tarafımca şahsıma ait internet ve telefon aboneliği için açılmış bir davaydı. Yerel mahkemece kabul edildi ve Yargıtay onayarak tüm mahkemeleri bağlayıcı bir karar aldı. Artık Tüketici Kanunun 5’inci Maddesine aykırı uygulamaya kamudan.com son verildi. Bundan sonra internet abonesi olmak isteyenler sadece internet abonesi olacak, kendilerine telefon aboneliği dayatılmayacak. Bu tür konularda daha önce tüketici hakem heyetlerine başvuruluyordu. Ben direk olarak tüketici mahkemesine başvurdum. Mahkeme bilirkişi incelemesi de yapmadı. Çünkü ben daha önce başka davalardaki bir bilirkişi raporunu mahkemeye sundum. Bu da masrafı ortadan kaldırdı. Mahkemenin lehime verdiği kararı Yargıtay onadı. Bundan sonra isteyen tüketici sadece internet alabilecek. Daha önce internet alırken kendilerine telefon verilen tüketiciler isterlerse telefon aboneliğini Türk Telekom’a başvurarak Yargıtay’ın verdiği kararı emsal gösterip iptal ettirebilecekler.”

Kamudan

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Telekom bu aralar zıvıtmaya başladı, normal kota abonesiyim, kotayı aşan miktarım yok 49 lira fatura geldi, mobil modemlerin cıkmasıyla beraber ilerde fiyatların düşeceğinden eminim.Vergiler de cok bu arada.

Üye
    ecallar76 Avatarı

Gerçek Adı
    ecallar76
    Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    07:20
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ve eşim işitme engelliyiz. Telefon pek kullanmıyoruz duyamıyoruz.. Ama sabit hattı ücret boşuna ödüyoruz. Sadece ASDL devam etmek istiyoruz. Sabit hattı kaldırmak için ne yapmalıyız.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

ecallar madem isitme sorunun yuzunden telefonu kullanamiyosun neden telefona para oduyosun
    bizim evde bile duyanlar varken kestirdik telefonunuda alds sinide
    simdi herkes ev telefonundan cok ceptelefonu kullaniyor
    kablo tv zaten lazim herkese gibi biz ona abone olduk cok oldu uydunetten ucuza oluyor net
    neden bizler gibi isitme sorunlularin yarasina bir parca merhem olmayan bir kurulusu zengin edelim bosuna soyulmayalim telekoma

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yaklaşık 1 ay kadar önce telefon aboneliğimi iptal ettirdim tam 3 kez arayıp neden iptal ettirdiniz size özel 1 senelik kampanyamıza dahil olun 1oo dakika her ay bedava konuşun vs vs vs neredeyse iptal ettirmeyeyim diye yalvarmadıkları kaldı .. Yeter kardeşim 4 liralık faturaya 20 lira ödemekten sıkıldım artık..