Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli vatandaşlarımız Avrupa Birliği projesi kapsamında Almanya’da incelemelerde bulundu.

ENGELLİ beş vatandaşımız “Girişimcilik ve Teknoloji Kullanımının Çalışılarak Öğrenilmesi” adlı Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim projesi kapsamında Almanya’ya geldi. Masrafları Avrupa Birliği tarafından karşılanan engelli vatandaşlarımız beş hafta süre ile bölgede kendi alanlarında gezi, inceleme ve ziyaretlerde bulundular.

Türkiye’nin değişk kentlerinden gelen ortopedik engelliler Bülent Altaç (32), Zeliha Avcı (35), Doğan Kılıç (35), Mehmet Tan (22), ile işitme engelli Meliha Uncu ( 20) "Almanya’da engellilere engel yok" dediler. İlk defa yurt dışına çıktıklarını ve burada engellilere hayatı kolaylaştıran imkanlara adeta hayran kaldıklarını belirten ziyaretçiler şunları söylediler: "Biz burada kendimizi herkes gibi normal hissettik. Tramvaya veya otobüse binmek, kaldırıma çıkmak, caddede karşıdan karşıya geçmek herkes gibi bizim de yapabildiğimiz şeylerdi. En çok şaşırdığımız olay ise Tramvay ve otobüse binerken engellilere özel rampaların olması ve şöförün gelerek yardım etmesi oldu. Aynı hassasiyet ve uygulamaların bizim ülkemizde de olması tek dileğimiz."

Hürriyet

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

neden normal orası avrupa orda insana deger var sayğı var neden böyle şeyler sadece bizde olur bilmem mesela kas hastalıkları derneğinin istanbul şubesi de elinden alınıp insanları sokaga atmaya çalışıyorlar hani işe yaramazan bi dernek olsa neyse
    saçma sapan bisürü dernek var ya bu ülkede mesela bi örnek ama gülmeyin bu gerçek bahçe bitkileri derneği var yahu onlara neden bişeydiyen yok da bizim derneğe göz dikiyolar

Üye
    yusuftkn1973 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    21.05-2010
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    bursa karacabey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

türkiye böyle işte din iman deyip çalanlar böyle işte müslüman dediğiniz ülkedir işte gavurlar bizden daha çok müslüman işte bizim müslünamlrımız çalmaktan başka ne bilirler türkiyeyi bir ermeni yönetsinde görelim ülkeyi güllük gülüstanlık olur iktidar muhalefetle sidik yarışında adamların işi devletin kasasını kendini cebine terleştirmek kim takar engelliyi hiç bir müslüman devleti halkını düşünmez ellerinde imkanı olsa hakını satarlar avrupa insanlıktan nasibini almıştır

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kardeşim yusuf ilk önce şunu belirteyim ki eğer englli olduğundan dolayı zorluk çekmekse en alasını çekmekteyim ve ülkemizin bu konuda çok çok gerilerde olduğunu başta ben iyi biliyorum ama bu olayı dine nasıl bağladın onu anlamış değilim elhamdurullah Müslümanız ne çalar nede çırparız kaderimizi öyle ve ya böyle yaşıyoruz senin avrupa dediğin memlekette 12 yıl geçirdim orada olanlarıda az çok bilirim yani seni dinime dil uzattığın için esefle kınıyorum bunun dinle bir alakası yok kardeşim versa insanla var insanlığa bakış açısıyla var senin medeniyet diye bildiğin yerlerde daha insan hakları diye bir şey yokken fatih sulatan mehmet hanın hayvanlarla ilgili fermanları var tarihini aç bir oku derim lafın nereye gittiğini bilmedende laf söyleme işi siyasi buyutta söyleseydin sana katılırdım yapılabilecek çok şeyler var bizim hayatımızı kolaylayştırmak açısından ne yapalım yerel yönetimler bu konuya yeterince eyilmiyor onlar eyilmiyorsa biz eyilmelerini sağlayalım hepimiz sokağa çıkalım ilk önce insanlara bizde varız diyelim sen birey olarak bu güne kadar neler yaptın onları anlat ne gibi fikirlerin var onlardan bahset ağlamak laf sokmak kolayımıza geliyor ama değil mi . . . bu arada da anti parantez belirteyim eğer ermeni ile yönetilmek istiyorsan onunda çaresi var öyle yap istersen . . .

Üye
    aliercan4 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    02:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm sayın nihat akardeniz öcelikle yazmış olduğun görüşlerine katılıyorum
    yani bireysel hatalar toplumsal çürümeleri islamla müslümanlıkla bağdaştırmak ayıptır günahtır