842109292624 - Engelli gencin tedavi parasını çalıp yediler

Zihinsel engelli gencin tedavi parasını çalan hırsızlık şebekesinin, paraları gece âleminde harcadığı anlaşıldı.

Ordu'nun Ulubey ilçesi Çatallı Mahallesi'nde oturan 60 yaşındaki Zeycan Ayyıldız'ın evi 3 ay önce soyuldu. Hırsızlar, Ayyıldız'ın zihinsel özürlü oğlunun tedavisi için uzun süredir biriktirdiği 12 bin TL ile yaklaşık 7 bin TL değerindeki 19 çuval fındığı çaldı. Ordu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri diğer şikâyetleri de değerlendirerek "Fındıkkurdu" operasyonunu başlattı. Önceki gün 12 kişi gözaltına alındı. Çetenin içki, sigara, araba parçaları, fındık, çelik kasa ve yaklaşık 40 bin TL çaldığı belirlendi. Zanlılardan 6'sı tutuklandı.

'YILLARCA BİRİKTİRDİM'
Hırsızlık şebekesinin çökertildiğini öğrenen Zeycan Ayyıldız büyük bir sevinçle karakola gitti. Ancak talihsiz kadın, hırsızların tüm parayı eğlence mekânlarında harcadığını öğrendi. Büyük bir üzüntü yaşayan talihsiz anne, "Zihinsel engelli oğlum Fikret'i (38) tedavi ettirmek için uzun süredir para biriktiriyorduk. Eşim yurtdışında çalışıyor. Kazandığını gönderiyordu. Oğlumu Ankara'da bir rehabilitasyon merkezinde tedavi ettirecektik. Yıllardır biriktirdiğim para uçtu gitti. Ne yapacağımı bilmiyorum" dedi.

'BENİ DE BUNLAR SOYDU'
Şebekenin para, mal ve kasa hırsızlığı yaptığı belirlendi. Adliye önünde bekleyen Fahri Tıkıl (64) adlı esnaf da zanlıların 1998'de kasasını çalanların bu kişiler olabileceğini öne sürdü.

Sabah