Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    20100220.151948 IST241 1278940.widec - İstanbul'da 'kaldırımıma dokunma' eylemi

Bir grup görme engelli, Üsküdar'da, şehir altyapılarının engellilere uygun hale getirilmesi talebiyle eylem yaptı.

Üsküdar'daki Ticaret Meslek Lisesi önünde toplanan ''Engelsiz Erişim Grubu'' ve ''Görme Özürlüler Derneği (GÖZDER)'' üyeleri, ellerinde taşıdıkları 'Duyduğunuz kaval kemiğimizin sesi'' ve ''Bizi fark et, arabayı doğru park et'' yazılı dövizlerle, ''Engelsiz kaldırım istiyoruz'' şeklinde slogan atarak Selman-i Pak Caddesi üzerinde bir süre yürüdü.

Yürüyüş sırasında darbuka eşliğinde şarkılar söyleyen grup adına bir basın açıklaması yapan ''Engelsiz Erişim Grubu'' Başkanı Engin Yılmaz, ''2005 yılında çıkarılan Özürlüler Yasası'nda, yetkililere, şehirlerdeki mimari ve toplu taşımanın engellilerin kullanımına uygun hale getirilmesi için 7 yıllık bir süre tanınmasına ve bu sürenin dolmasına sadece 3 yıl kalmasına karşın ortada erişebilirlik adına ciddi bir çalışma görmüyoruz'' dedi.

Türkiye'de her yıl kaldırımların yeniden yapılıp yıkılması için milyonlarca lira harcandığını savunan Yılmaz, halen standartsız kaldırımlar, gelişigüzel mantar, ağaç ve direkler, bilinçsiz park edilmiş arabalar, dükkanların önünden taşan masalar, kasalar hayatın kaçınılmaz engelleri olarak karşımızda durmaya devam ediyor'' şeklinde konuştu.

ntvmsnbc

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üsküdarda oturan biri olarak belediyemizin hernekadar engellilere yönelik çalışmalar için çaba gösteriyor gibi görünsede,nedense en kolay olan kaldırımları defalarca yeniden yaparken engellilerinde kullanabilmesi için düzgün rampalar yapılması gerektiği düşünülemiyor.ben tek başıma bir çok ile gittim hiçbir sıkıntı yaşamadan ama kendi ilçemde çarşıyı bile dolaşamıyor alışverişimi yapamıyorum.ve bu sıkıntımı yetkililere defalrca belirtmiş olmama rağmen tık yok.
    35 senedil üsküdarlı olarak benim elimden en özgür hakkımı alıyorlar