Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı'ndaki otoparklardan engelli vatandaşlar ve gaziler ücretsiz faydalanabiliyor. Ayrıca her iki havalimanında engelli vatandaşların uçuşunu kolaylaştıracak özel hizmet alanları da oluşturuldu.

Gaziler ve engelli vatandaşlar, İstanbul'un Anadolu Yakası'nı hareketlendiren Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki otoparka, ücret ödemeden süresiz olarak araçlarını park edebiliyor. Atatürk Havalimanı'nda ise gazilere bir gün, bedensel engelliler de sürekli ücretsiz park imkanı sunuluyor. Her iki havalimanında, otopark ile iç ve dış hat terminali arasında geçişi kolaylaştıran koridorlar bulunuyor.

Ayrıca Sabiha Gökçen'deki terminaller inşa edilirken projede bedensel engellilerin ihtiyaçlarına cevap verecek özel alanlar oluşturuldu. Buradan uçacak engelli yolculara; terminallerin değişik noktalarında özel tuvaletler, tekerlekli sandalye kullananlar için para çekme makineleri, ankesörlü telefonlar, bekleme alanları, uçağa binmeyi kolaylaştıran asansör araçlar ile tekerlekli sandalye hizmetleri veriliyor. Aynı imkan alanları, Atatürk Havalimanı'ndaki iç ve dış hat terminalinde de sonradan oluşturuldu.

Star

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu başlığıyla ilgisi yok ama bişey soracagım arkadaşlar.hani büyükşehirde belediye taşıtları için kart çıkarttırıyoruz ya.o havaalanı içinde geçerlimi?bilet alırken THY indirim uygulaması falan varmı?
    bu arada paylaşımın ve bilgi için teşekkürler Füsun hnmcıgım.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili burcu ilhan sadece engellilere THY yollarında indirim yapılıyor. Bu indirimden yaralanmak için sanırım sağlık raporu gerekiyor. Yüzde 40 üzeri engelli olanlara yüzde 25 indirim uygulanıyor. Ayrıca sağlık raporunda refakatçi ile seyahat etmelidir ibaresi varsa, refakatçi içinde yüzde 25 indirim yapılıyor.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler.bu bilgi işime yarayacak.

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Üzgünüm sevgili yalnız kalp onu bilmiyorum. İnternetten de şimdi aradım ama bulamadım. Bilen arkadaşlar varsa mutlaka cevap vereceklerdir.

Üye
    musip adıgüzel Avatarı

Son Giriş
    07.10-2010
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar havaalanlarında engelilere ücretsiz otopark diye mhaber okudum araç özürlü adına kayıtlı normal araç plaka normal özürlü kimliğiyle bu otoparklardan ücretsiz yararlanabiliyormu

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara Esenboğa havaalanında da engelli araçlarına otopark ücreti alınmıyor.

Plakada engelli işareti ve ruhstta engelli aracı olması yeterli.sadece bunları istiyorlar.

Üye
    Cagri bey Avatarı

Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Füsun hanım ben geçtiğimiz günlerde anneannem adına aldığımız ozurlu arac ile ataturk havaalanına gidip anneannemi memlekete gitmesi icin yolcu ettim .araci havaalanına park etmiştik . Daha sonra çıkış kapısına geldiğimizde , aracımızın ozurlu araci olduğunu söylememize rağmen bizden park ucreti aldilar ve bize bu araci senin kullanabildigine dair belge getirmemizi istediler, ben kendilerine aracın ozurlu kartını gösterdim bunu kabul etmediler.
    Bizim ne yapmamız gerekiyor şimdi .
    Yardımlarınızı bekliyoruz...