TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    27.05-2021
    Saat
    21:02
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    40

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Olay dün akşam saatlerinde Beşiktaş sahilyolunda yaşandı. Trafiğin işlek olduğu saatlerde yol ortasında tekerlekli sandalyeden düşen engelli çaresizce yardım bekledi. Dakikalarca kendi imkanlarıyla yerden kalkmaya çalışan engellinin yardımına çevrede bulunanların koşmaması ve trafikte sürücülerin hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etmeleri 'insanlık ölmüş' dedirtti.
    Bu sırada işten çıkan ve sahilde vakit geçiren 26 yaşındaki Buğra Redkan, tekerlekli sandalyeden düşen kişiyi gördü. Çevredekilerin yardım edeceğini düşünen Redkan, motosikletine binerek Sultangazi'de bulunan evine doğru ilerlerken engellinin halen yerde olduğunu gördü. Motosikletin yol kenarına park eden Redkan, yardıma koştu. Engelli kişiyi yerden kaldıran Redkan, daha sonra motosikletine binerek yoluna devam etti. O anlar ise Redkan'ın kask kamerasına yansıdı.

Kaynak: Yolun ortasında tekerlekli sandalyesinden düşen engelliye kimse yardım etmedi (msn.com)

Belki bir gün o umursamayanların başına da gelir, o zaman öğrenirler.

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    12.06-2021
    Saat
    06:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    99

çok ilginç... hem de beşiktaş gibi görece eğitimli halkın olduğu yerde...

bakırköy'ü bilenler bilir, yeni marmaray istasyon köprüsü inşaatı öncesi (2018 öncesi) bakırköy meydanından istasyon köprüsüne geçerken 10-15 basamaklık merdiven ve ortasında motorsiklet, bisiklet, tekerlekli sandalye vesaire geçişine uygun bir rampa vardı, yaklaşık 15 metrelik bu rampanın başında genellikle 10-15 saniye kadar duraklardım, çünkü genellikle yoğun bir yaya trafiği olurdu ve ben aşağı doğru inerken birisine çarpmayayım diye inen çıkanı kontrol etmek için duraklardım, işte topu topu 15 saniyelik duraklamada bile etraftakiler benim oradan inemeyeceğimi ya da inmekten korktuğumu düşünerek yardım teklif ederlerdi...

o yüzden, beşiktaş gibi bir yerde böyle bir şeyin olması ilginç...

Üye
    Nurtan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🌈
    Alınan Beğeniler
    1.551
    Verilen Beğeniler
    751

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Asansör de engelli önceliği bulunurken, engelli birine sıra vermeden kapı açılınca içeriye hücum eden toplumda yaşıyoruz. Görmemezlikten gelmek sonuçları değiştirmiyor.

Üye
    GRAHAM BELL Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1.820
    Verilen Beğeniler
    2.472

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engelli olmak iste budur
    hele hele su pandemiden beri insanlarimiz iyice gaddarlasti biz engellilere.
    sagirligimdan pekte sikayetci olmazdim. toplumun su maske kullanmasi biz sagirlari yakti, iyicene sagirlasinca esnafta, is yaptirdigin ustalarda insani salak yerine koyup adamakilli aldatip yolmanin yolunu buluyorlar duyamayinca salak yerine koyuyorlar
    maskeli insanlarin konusmalarini anlamak degil seslerini bile duymuyorum, aksi gibide maskeli hayata devam galiba

dunya duyanlarla saglamlara galiba artik...