Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Terbiyesizliğin luzumu yokkkkkkk

Üye
    ercelebi Avatarı

Gerçek Adı
    ertu
    Son Giriş
    24.01-2014
    Saat
    10:09
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kendilerinden başka kimseye değer vermeyen bir zihniyetle yönetiyorlar.engellinin parasına göz dikmişler şimdide.

turan yılmaz kimseye terbiyesiz demeye hakkın yok.sen kralın soytarılığını yapıyorsun burda sana ses çıkaran yok.neren engelli bilmiyorum ama beynine bir mr yaptır derim.sen ne kendi hakkını biliyorsun nede hukuku.devletin sana verdiği sadaka gibi haklara bana yeter diyerek birnevi dilencilik yapıyorsun.kendini adam yerine koyan birisi bu lafları söylemez.e
    line verilen havuca bana yeter dersen,sonra o havuç sana başka bir şey olarak döner.bir dahada kimseye terbiyesiz deme.

Üye
    musti Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hükümeti savunmak için yazmıyorum. Bu formda siyaset yapmak için mulunmuyoruz. Hala formda siyaset yapmaya çalışanlar var. Bizim derdimiz siyaset değil Engelli arkadaşlarımızın imkanlarını artırmak ve düzeltmek. Şimdi gelelim 2002 yılı ile 2013 yılı arasındaki farklara;

2008 yılında istihtam edilen engelli personel sayısı : 66.000 iken
    2012 yılında istihtam edilen engelli personel sayısı : 90.000 kişi

2000 yılında engelli öğrenci sayısı : 38.719 iken
    2013 yılında engelli öğrenci sayısı : 220.649 kişi

2004-2005 yılında Taşımalı eğitim hizmetinden yararlanan Engelli öğrenci sayısı : 6.901 iken
    2012-2013 yılında Taşımalı eğitim hizmetinden yararlanan Engelli öğrenci sayısı : 46.095 kişi

2006 yılında Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde öğrenim gören öğrencilerin sayısı : 83.000 iken
    2013 yılında Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde öğrenim gören öğrencilerin sayısı : 262.500 kişi

2007 yılında Evde bakım hizmetinden yararlanan engelli sayısı : 30.638 iken
    2013 yılında Evde bakım hizmetinden yararlanan engelli sayısı : 424.347 kişi
    Not: 2007 den önce böylebir hizmet yoktu. Evde bakım maaşı :765 TL

2003 yılında H sınıfı ehliyet alan kişilerin sayısı : 23.085 iken
    2012 yılında H sınıfı ehliyet alan kişilerin sayısı : 47.534 kişi

Bu rakamlar gerçek rakamlardır.

Vergi indirimi oranlarıda 2 yılda bir değişir Hala bu hükümet ne yaptı diyenlere duyurulur.

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

......................

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ercelebi Mesajı Gör
    kendilerinden başka kimseye değer vermeyen bir zihniyetle yönetiyorlar.engellinin parasına göz dikmişler şimdide.

turan yılmaz kimseye terbiyesiz demeye hakkın yok.sen kralın soytarılığını yapıyorsun burda sana ses çıkaran yok.neren engelli bilmiyorum ama beynine bir mr yaptır derim.sen ne kendi hakkını biliyorsun nede hukuku.devletin sana verdiği sadaka gibi haklara bana yeter diyerek birnevi dilencilik yapıyorsun.kendini adam yerine koyan birisi bu lafları söylemez.e
    line verilen havuca bana yeter dersen,sonra o havuç sana başka bir şey olarak döner.bir dahada kimseye terbiyesiz deme.
    sayın arkadaşım diz altı protez kullanan biriyim merak etmişsin SANA Bİ ÖRNEK DEVLET 2002 PROTEZ ÖDEMESİ 1434 TL İKEN ŞİMDİ 9,800 TL VE SİLİKON VERİYOR 2 YILDA BİR VE DİZ ÜSTÜ OLANLARA 48,000 TL ELEKTRONİK AYAK şimdi eleştirelim konuşalım ama boş bi konu sadece kötülemek adına bol keseden salla ya tutarsa geçin bunları artık

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: musti Mesajı Gör
    Bu hükümeti savunmak için yazmıyorum. Bu formda siyaset yapmak için mulunmuyoruz. Hala formda siyaset yapmaya çalışanlar var. Bizim derdimiz siyaset değil Engelli arkadaşlarımızın imkanlarını artırmak ve düzeltmek. Şimdi gelelim 2002 yılı ile 2013 yılı arasındaki farklara;

2008 yılında istihtam edilen engelli personel sayısı : 66.000 iken
    2012 yılında istihtam edilen engelli personel sayısı : 90.000 kişi

2000 yılında engelli öğrenci sayısı : 38.719 iken
    2013 yılında engelli öğrenci sayısı : 220.649 kişi

2004-2005 yılında Taşımalı eğitim hizmetinden yararlanan Engelli öğrenci sayısı : 6.901 iken
    2012-2013 yılında Taşımalı eğitim hizmetinden yararlanan Engelli öğrenci sayısı : 46.095 kişi

2006 yılında Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde öğrenim gören öğrencilerin sayısı : 83.000 iken
    2013 yılında Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde öğrenim gören öğrencilerin sayısı : 262.500 kişi

2007 yılında Evde bakım hizmetinden yararlanan engelli sayısı : 30.638 iken
    2013 yılında Evde bakım hizmetinden yararlanan engelli sayısı : 424.347 kişi
    Not: 2007 den önce böylebir hizmet yoktu. Evde bakım maaşı :765 TL

2003 yılında H sınıfı ehliyet alan kişilerin sayısı : 23.085 iken
    2012 yılında H sınıfı ehliyet alan kişilerin sayısı : 47.534 kişi

Bu rakamlar gerçek rakamlardır.

Vergi indirimi oranlarıda 2 yılda bir değişir Hala bu hükümet ne yaptı diyenlere duyurulur.
    <<<<<< 2010 ile 2013 verilerini kıyaslaman çok saçma olmuş ,2013 te hizmet görenlerin sayısı sence neden arttı ,ben söyleyeyim ; aradan geçen 10 yıllık sürede engelli sayısı çok hızlı arttığı için ,biraz mantık lütfen

Üye
    musti Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: SERAFİM Mesajı Gör
    <<<<<< 2010 ile 2013 verilerini kıyaslaman çok saçma olmuş ,2013 te hizmet görenlerin sayısı sence neden arttı ,ben söyleyeyim ; aradan geçen 10 yıllık sürede engelli sayısı çok hızlı arttığı için ,biraz mantık lütfen
    Bu kadar saçma bir cevap olamaz tavşan nufusumu artıyor. Bu engelliler 2002 de de vardı şimdide var. Engelli sayısının arttığı filan yok.

Engelliler haklarını ve avantajlarını bilmiyordu ve engellilere bu hizmetler verilmiyordu.

Örnek vermek gerekirse ben kendim 2003 te üniversite ikinci sınıfa gidene kadar Engelli heyet raporu diye birşey olduğunu bu raporla bazı haklarımın olduğunu bilmiyordum.

Üniversitedeki bir arkadaşım sayesinde öğrendim heyet raporu nedir. Ne işe yarar

Ben %40 engelliymişim haberim yok. Herkezin gittiği ilkokula liseye gittim ve herkez gibi o zamanki adı ÖSS olan sınava girerek üniversiteye girdim.

Arkadaşım beni uyardıktan sonra gittim heyet raporu aldım internette araştırma yapmaya başladım bunun en büyük isbatı engelliler.biz dir. Üye tarihime bakarsanız 23.11.2004 olduğunu göreceksiniz.

Engellilerin sayısının artığı filan yok.

Sadece engelliler, engelli olduklarının farkına vardı.

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

musti;

Türkiye'de engelli sayısı yağmur gibi artıyor ,her gün onlarca trafik kazası ,yaralama vs oluyor ve maalesef bizim toplum tavşan gibi ürüyor....sen engelli nüfusu artmıyor dersen o zaman engellileri yok sayan ,seçimlerde hatırlayan politikacılar gibi konuşmuş olursun

Üye
    musti Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SERAFİM;

Ben engelliler yok demiyorum.

Doğum hızın düştüğü 3 çoçuk kampanyaların ve teşfik paketinin gündemde olduğu bu sıralar nüfusun tavşan gibi arttığını söylemeniz biraz ilgiç olmuş.

Yukarıdaki yazımda da belirttiğim gibi

Engelliler her zaman vardı ama engelli olduğunun farkında değildi.

Şimdi Engelli arkadaşlarımız daha biliçli ve engelli olduklarının farkına varıyor.

Daha hala engellilik nedir ve hakkını bilmeyen heyet raporu nedir ne işe yaradığını bilmeyen aileler ve kişiler var.

Bizim amacımız bunlara ulaşmak ve haklarını öğretmek ve engellilerin yaşam kalitesini artırmak.

Birileri engelliler için bişeyler yapıyorsa bunuda görmemezlikten gelerek sen neyaptın demek yerine,

sen bunları yaptın Allah razı olsun ama şunları şunlarıda yaparsan daha iyi olur deyip teşfik etmemiz gerekirken engel olmanın anlamı yok.

Benim demek istediğim bu sen sadece Bu tutumunla engel oluyorsun teşfik edici olmayı denesen daha hayırlı bir iş yapmış olursun.

Saygılarımla.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri