TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 41 / 41 İlkİlk ... 313738394041
Toplam 615 mesajın 601-615 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zoiree Avatarı

Gerçek Adı
    zoiree
    Son Giriş
    10.03-2020
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    16

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Serebralmipalsi Mesajı Gör

1320 TL ödedim nissan micra
    micra için 1320 çokmuş.

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    10.03-2020
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

sigorta tahkim kuruluna başvurup sigorta ücreti tekrar hesaplanan ve ödemesinin bi kısmını geri alan oldu mu acaba hiç? ödemeniz ne kadardı ve ne kadar aldınız geri mesela?
    ben böyle bişeyle karşılaşacağımı hiç ummuyordum hiç anlam veremedim

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    149

@Serebralmipalsi

Yani sana ÖTV'li hesaplıyoruz diyip, sonra ÖTV'siz tutar hesapladık dediler, kıvırdılar ve 10 TL indirim mi verdiler?

İnanılmaz birşey ya. Bu sigorta şirketleri ile ne yapacağız bilmiyorum...

Adamlar her şekilde kılıfına uyduruyorlar. Keşke oradan yaptırmasaymışsın

Bu durumda ben herkese söylediğim önerimi değiştiriyorum:

Herhangi bir sigorta şirketinden yaptırıp, sonra tahkime gidin demiyorum arkadaşlar. Meğersem sigorta şirketleri 10 TL indirim verdik ÖTV'siz hesapladık diyip yasayı da kandırıyormuş.

Şuanda ben ve diğer arkadaşların yaptırabildiği Güneş Sigorta ve Eureko'dan yaptırın. Eğer onların ÖTV'siz teklifleri X firmasından aldığınızdan yüksekse mecburen aldığınız firmadan yaptırın.

Şuanda çok ciddi bir yasal boşluk var. Sigorta Denetim Kurumu tam organizassyonunu tamamladığında ilk iş olarak bunu ileteceğim.

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    10.03-2020
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

kasko çalışanının son gönderdiği mail de
    Klozu baktığımızda sadece aşağıdaki cümlede farklılık var teklifteki mevcut kloz şartlarımız geçerlidir.

Teklifteki : bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda risk primi hesabında ÖTV indirimi dikkate alınmaktadır.

Aşağıdaki klozda :bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda araç bedeli ÖTV li bedel üzerinden sigortalanır.

yazıyor.

Bana Aşağıdaki klozda diye belirttiği cümleyi içeren bi mail göndermişti ilk cevabında.
    Ben de elimdeki kasko metninde üstteki ifadenin yazdığını belirtmiştim
    Sonrasında cevabı buydu..

Bu iki ifadenin aynı yargıya vardığı nerde görülmüş

Sonrasında acente ile de görüştüm zaten

Bir de başvuruyu hazırlarken özellikle sigorta tahkim kurulunu arayıp "uyuşmazlığa konu miktar" hesaplama sonrasında ortaya çıkacak ne yazmam lazım diye sormuştum.
    önemli bi detay değil aşağı yukarı bi değer yazın dedi
    500-600 yazmıştım. özellikle belirtmiştim başvuruda tahkim kurulu çağrı merkezinin yönlendirmesiyle yazdığımı..
    Avukat savunmasında belirtilen tutar fahiş bi tutardır demiş
    Güveniyordum ama tahkim de aynı zihniyette demek ki

En uygunu buydu çok kasko firmasıyla görüştüm

Üye
    medate Avatarı

Son Giriş
    03.03-2020
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ÖTV indirimiyle bir araç alacağız hangi firmaya kasko yaptırmamızı önerirsiniz? Bir de aracı ÖTV'siz hesaplatıp kasko yaptırmak varmış, bu aracın perte çıkması gibi bir durum olduğunda sorun çıkarmaz mı?

Son bir soru olarak ise alacağımız araç dedemizin üzerine olacak. Torunun aynı soyadlı eşinin kullanması aracı, bir kaza durumunda sorun yaratır mı? Teşekkürler.

Üye
    zoiree Avatarı

Gerçek Adı
    zoiree
    Son Giriş
    10.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    16

arkadaşlar kasko yaptırdım.
    maalesef pek istediğim rakamlara ulaşamadım.
    %10 engelli indirimi yaptık dediler geçtiler. %10 da zam yaptık dediler, elde var sıfır.
    her yerden bir kaç kez teklif aldığım için artık teklif dahi sunmuyorlar.
    resmen vampir bunlar.

Üye
    isobay34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende Anadolu Sigorta dan faiş primden yaptırmak zorunda kaldım. Defalarca genelgeyi e devlet üzerinden Anadolu Sigorta ya şikayet gönderdim ama olumlu sonuç alamadım. En son cimer üzerinden Anadolu Sıgorta yi Hazine Müsteşarlığı na şikayet ettim. Oradan da sonuç çıkmadı. Tüketici hakem heyetine başvurdum bakalım oradan nasıl sonuç çıkacak.

Güneş Sigorta ve Euroko Sigortanin kendi internet sitesi üzerinden teklif aldım. İnanılmaz bir rakam çıktı.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    149

@zoiree @isobay34

Geçmiş olsun diyeyim. Ben şu Sigorta Gözetim Merkezinin peşini bırakmayacağım. Emin olabilirsiniz...

Üye
    medate Avatarı

Son Giriş
    03.03-2020
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aracin sahibi vefat ederse bes yil dolmadan ve yine bu sure dolmadan arac sahibinin vefatindan sonra arac perte cikarsa durum ne oluyor? Bu soruyu otvsiz kasko hesaplatma konusu cok gectigi icin soruyorum.

Üye
    isobay34 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS

Hocam güneş sigortanın ve euroko sigortanın internet sitesinden bizzat kaska teklifi aldım yine belirttiğin gibi teklif alamadım. Arayan kişiye söyledim yok öyle bir şey dedi

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    149

@medate

Kasko şirketleri "sebepsiz zenginleşme" diyerek 5 yılda dolsa, aracın ÖTV yükümlülüğü de kalksa(verdiğiniz örnekteki gibi) engelli aracı diyip ÖTV'siz tutarı ödüyorlar. Bu yüzden bu mevcut mevzuat ile imkanı olan engelli arkadaşlarıma 5 yılda bir araçlarını yenilemelerini öneriyorum. Çünkü kaskonuz olsa bile olası pert durumunda ÖTV'siz tutarı alırsınız.

@isobay34

Geçmiş yazılarımda belirttiğim yolları izleyebilirsiniz. Mail ile teklif => İndirim yoksa tahkime şikayet. Ama indirim yapıp yapmadıklarına emin olun. Yukarıda geçtiği gibi 10 TL indirim yapıp, biz ÖTV'siz hesapladık diyebiliyorlar...

Üye
    zoiree Avatarı

Gerçek Adı
    zoiree
    Son Giriş
    10.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    16

@StratoS

Sizin dediğiniz gibi değil Stratos
    Güneşte engelli klozunda yazıyor.
    Ancak, sigortalı aracın engelli aracı olması nedeniyle, aracın satın alınma tarihinden itibaren ilk 5 yıl içinde
    çalınması veya tam hasar sonucu hurdaya ayrılması halinde (böyle bir durumda yasal düzenlemeler tekrar
    ÖTV' siz ve buna tekabül edecek KDV' siz araç alımına imkan tanıdığı için); araç satın alınırken sigortalının
    muaf tutulduğu her türlü vergi ve fonlar (ÖTV vb.), sebepsiz zenginleşmeye engel olacak şekilde ödenecek
    tazminattan tenzil edilecektir.
    5 yıllık süre içinde tam hasar veya çalınma dışındaki sebeplerle (devir nedeniyle) veya 5 yıllık süre dolduğu için
    bu sürenin sonunda engelli statüsünden çıkan araçlar için bu kloz geçerliliğini yitirir ve gerek prim gerekse
    hasar bakımından normal bir araç gibi değerlendirme yapılır. Ayrıca muafiyetten faydalanan engelli araç
    sahibi kişinin vefatı nedeniyle varislerce yeniden ÖTV indirimli araç alınamayacak durumlarda, 5 yıllık süre
    içerisinde gerçekleşen hiçbir hasar için de tazminattan indirim yapılmayacaktır.

2. paragrafta 5 yıl sonrası veya 5 yıl içinde vefat durumunda tazminat tam ödenir diyor.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    149

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @zoiree

Dostum, Güneş sigorta zaten şuan ÖTV'siz tutarın hesaplanmasında Eureko ile derdimize merhem olan tek sigorta. Yani onlarda bu ödeniyor olabilir. Ama ben başka sigorta şirketlerinde 6 yılı doldursa bile ÖTV'siz tutarı ödeyip, bu maddeye sığınanları biliyorum. Hukuki olarak belki 5 yıl dolduğunun ispatı ile sebepsiz zenginleşmeye takılmadan dava kazanılır ama uğraştırıyorlar işte.

Sonuç olarak şöyle bir tablo var önümüzde:

1- Kasko yaptırırken, ÖTV'siz tutarı hesaplamaları gerek ama hesaplamıyorlar. (Kanunun çevresinden dolanıyorlar, 10 TL indirim yaptık diyerek.)
    2- Olası pert durumunda sebepsiz zenginleşme diyerek ÖTV'siz ödeniyor. Ama bunu 5 yılı dolan araçta da yapıyorlar. (Git derdini mahkemede anlat deniyor.)
    3- Olası pert durumunda aracı trafikten çekmek yerine, yeniden satmaya çalışıyorlar. Buda engelli arkadaşımın 5 yıldan önce araç alamaması demek oluyor.

Sonuç olarak ciddi anlamda hakkımızın yendiği ve köşeye sıkıştığımız bir konu KAsko meselesi. Şanslılar olarak ÖTV'siz tutarı hesaplatsak bile olası pert durumunda sigorta şirketi ile itilafa düşmemiz içten bile değil...

Ben şu Sigorta Düzenleme Kurumunun tam anlamıyla faaliyetini bekliyorum işte.

Üye
    Muratti1905 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2020
    Saat
    06:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Kasko ve sigorta onerınız ve neye dıkkat etmem8z gerekır acıl bılgı lutfen

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Muratti1905

Trafik sigortası standart onda bir şey değiştiremezsin kaskoda karşı araç içini İMM yetkili servis orjinal parça olaylara dikkat etmen gerekir isterseniz ben size yardımcı olabilirim ben de Bursa'da acenteyim..
    0536 978 99 56

Sayfa 41 / 41 İlkİlk ... 313738394041