TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 38 / 41 İlkİlk ... 283435363738394041 SonSon
Toplam 613 mesajın 556-570 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @zoiree

Gerçekten ya... Birde ben eski sigortacıyım biliyor musunuz. Lisansım hala devam ediyor

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    183

Bizde yanlış bır şey edemiyoruz olanı söylüyoruz işte.
    Yazdım madem var bu ornek bize de çalışsın ona gore versin fiyatı havale eft ktedo kartı neyse odeyelim.
    Anlamadıgın ne ??

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

@ugir

O bunu söylemiş, o şöyle yazmış değil. Sen teklif alırken araç değerini fatura yani ÖTV'siz değerden mi hesapladılar, yoksa standart rakamdan mı?

Bunu soruyoruz. Ama sen,
    "...dedıgı anynen su aracın faturada yazan otv sız tutar uzerınden kaskolandı"
    diyorsun ve şunu söylüyorsun:
    "Arac kasko bedelınde aracın tam fiyatı yazıyor.hesaplama yı öyle yaptık dedi ama kasko bedeli normal fiyat"
    Biz şimdi bundan ne anlayalım?

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    183

@StratoS

Bizde yanlış bır şey edemiyoruz olanı söylüyoruz işte.
    Yazdım madem var bu ornek bize de çalışsın ona gore versin fiyatı havale eft ktedo kartı neyse odeyelim.
    Anlamadıgın ne ??

Valla son kez yazıyorum bu konu ıcın arac tutarını yazdım bu şekilde koymuşlar diye ancak demek istediğim prim ındırımlı şekilde hesaplanmış.yapan arkadaşım da olsa emin olmak ıcın ethıcayı da aradım konuştuğum kısıde bizim gıbı engelli ve arac kullanan biri cıktı kontrol ettı poliçede hıc bır sorun yok pert durumunda aracınızın ücreti o gunki rayıc bedel uzerınden otvsıztutar olarak ödenir dedi.normal bır kaza durumunda zaten sorunsuz odenıyormuş.

Bu arada herkese de mutlu sağlıklı bır sene dilerim.

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    12

Kasko yapılırken sıfır için konuşuyorum. Normal ÖTV li fiyat üzerinden yapılır ama kasko da engelli klozu diye bir şey var onu işaretlenip öyle fiyat çalışılıyor. Taraftarlar arasında özel anlaşma şarttıdir. Burada ÖTV nin dönmeyeceği gibi özel şartlar mevcuttur.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    183

@ergincengiz

İşte bu .

Üye
    selimS Avatarı

Son Giriş
    23.03-2020
    Saat
    02:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5

süreci paylaşmaya devam ediyorum...

2000 yılından beri kendime ait araçlarım oldu. bu sene 2 gün önce ilk defa ötv muafiyetli arac aldım. Toyota corolla hibrit. SigortA şirketlerinin el birliği ile bu kadar tüketici aleyhine poliçe oluşturduğunu yeni görüyorum.
    malesef o kadar araştırmama rağmen içime sinen bir kasko bulamadım. mecburen 31 aralık da HALK sigortadan kasko yaptırdım.
    adamlar göz göre göre yazmışlar aracını sakın pert etme canına okuruz. ALLAH CC korusun.

Eskiden sorunsuz ve sıradan alınabilen pek çok hizmet şimdi parayla bile alınamaz halde. Yapacak bişi yok...

@StratoS üstad ben ilk defa OTV muafiyetli arac aldım. her türlü deneyimi ilk kez yasayarak öğreniyorum. yazdığın pek çok şeyi uyguladım. ama sonuç alamdım. bu süreçte bana forumdan sigortacı bir arkadaş, 20 yıldır sigortalarımı yapan arkadaş, TOYOTA yı satan şirketteki sigortacılar, eşden dosttan sigortacılar onlarca teklif attı. Dileyene paylaşırım. okudukça moral bozan ve karşılaştırdıkça can sıkan poliçeler. Ancak ben süreci devam ettireceğim. mücadele edeceğim. selamlar...

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

@ergincengiz

Kasko yapılırken sıfır için konuşuyorum. Normal ÖTV li fiyat üzerinden yapılır ama kasko da engelli klozu diye bir şey var
    Yine kesintümceler, yine öyle olur, böyle yapılır yargıları...

Bana Eureko sigorta aracın ÖTV'siz alış fiyatımı sordu ve sisteme bunu girdi. Ve mevcut teklifini bu şekilde düzeltip gönderdi. Ve yaklaşık %25(1.000 TL düştümüştü) indirimli kaskoyu yaptırdım. 2. yılda Güneş sigorta aynı şeyi yaptı ve yine yaptırdım indirimli olarak.

Ben Mars'ta yaşıyorum...

Engelli klozu denilen şeyin indirimle alakası yoktur. O engellinin aracı kullanması/tertibat ile ilgili hükümleri, pert durumunda ÖTV'siz tutarın ödenmesi hükümlerini kapsar. Konumuz bu değildir.

@ugir

İşte bu...

@selimS

Sonuç alamamanız normaldir. Sigorta şirketleri ugir gibi arkadaşlarımız varken, neden indirim verelim size desinler ki güzel güzel...

Niye karlarından feragat etsinler?

Geçmişte yine belirtmiştim. İndirim vermiyorlar mı, resmi yazı alın, sigorta tahkim kuruluna şikayet edin. Siz böyle yaptıkça o şirketler yola gelecek ve gelecekte hiç bu durumlara düşmeden otomatik indirim yapacaklar...

Sonuç olarak ben ve çevremdeki arkadaşlarım indirim alıyoruz.

Herkes kendi bilir, parayı veren sizsiniz...

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    72
    Verilen Beğeniler
    183

Sevgili stratos ugir gibi derken ben indirimimi aldim kaldıkı sanada dedim ki madem bir acenten var ise yaptırdıgın yerin bilgilerini kişilere ver hem onlar yararlansın hem de buradakıler yararlansın.
    Hadi dıyelımkı kazığı yedik yada yemedik bundan sana dokunan bır nokta var mı yok.bır cok konuda yardımcı oluyorsun sağol varol ama kırıp dokmekte hoş olmuyor.
    Kac sayfa olmuş bu konu ıcın senin dediklerini yaparak kac kışı indirim almış bır de bunu görmek lazım. Sen faydalandın ıyı güzel kazasız günlerde kullan.
    Bu konu bnm ıcın kapanmıştır.
    Herkese mutlu yıllar.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

@ugir

Artık dediğim gibi kızıyorum...

1- İndirimi aldıysan, aldım der çekilirsin. "İşte bu vb" yorumlar nedir?

2- Ben yaptırdığım acente ve şirket bilgilerini tam anlamıyla paylaştım, daha ne paylaşayım?

3- Bana dokunan şeyi sana izah edeyim: Sizler savaşmadan ve bilmeyen insanların olmuyor vb yoruları ile, 1-2 şirketin ypamıyoruz demesi ile normal kasko kestirdiğiniz sürece, benden destek isteyen ağır engelli kardeşim genel uygulama olmadığı için çoğunluk savaşmadığı için yaptıramıyor. O ağır engelli olduğu için bana da ulaşamıyor. Ve fazla fazla para ödüyor...

Sonra ben bu insanlar için kavga ettiğimde benim sinirlerim bozuluyor. Ben üzülüyorum!

4- Benim çevremde indirim alan 3 kişi var. Benimle birlikte burada da indirimli aldım diyen 3 kişi olması lazım. Yani benim bildiğim toplamda 6 kişiyiz.

5- Bu konu benim için hep açık olacak...

Üye
    halimtunc Avatarı

Gerçek Adı
    halim
    Son Giriş
    20.02-2020
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Selamlar. Üstatlarım.
    6 yaşındaki engelli oğlumun adına araç alıyorum İnş. Sigorta onun adına. Kaskoyu kendi adıma yapsam sıkıntı olur mu. bir de kaskoyu yaptırırken nelere dikkat ediyim.
    Allah hepimize kazasız belasız sürüşler versin.

Üye
    coeblackercan Avatarı

Son Giriş
    03.01-2020
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba,
    @StratoS sana çok teşekkür ederim.
    Senin dediğin gibi kasko için birçok şirketi aradım ve yazdıklarını uyguladim. Eureko sigorta müşteri hizmetlerini ÖTV siz fatura tutarından pirim hesaplamaya ikna ettim. 3400tl tam prim üzerinden hesapladiklari primi otvs fatura bedeli üzerinden hesaplayarak 2216tl ye dusurduler . Babamın üzerine ilk defa kasko yapildigi için yine de prim biraz yüksek çıktı .

Üye
    Aliemin Avatarı

Son Giriş
    04.03-2020
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün axandaki sigortacının cevabı kasko bedeli üzerinden yapılır hesaba kaskı bedeli yatar pert olunca ÖTV ödenir sen ödediğini parayı alırsın yeni bir arac alabilirsin hurda ya ayırmak için ÖTV ödenmesi gerekir ben dedim siz bunu satınca ÖTV öderseniz ben yeni bir araç alamam ki alırsınız alanlar var musterilerim diyor dedim siz hurdaya ayircaksiniz satmicam ki banada otvsiz bedel vereceksiniz tamam.2800 TL dedi ÖTV ödedikten sonra tekrar alım hakkimiz 5 sene yok diye biliyorum dedim güneş sigortaya bu şekil anlattım 2600 di sinra 1824 TL olarak döndüler bu sanırım bir kaç yere daha sorcam

İlk defa kasko yapılıyor 2019 model Skoda karoq 1800 nasıl fiyat acaba sanırım otvsiz fiyat tır bu AXA 2800 dedi normalde @StratoS sizin 1100 TL cok uygun çıkmış ama

@StratoS

Hocam güneşten banada bir teklif geldi teminat değeri kısmında rayiç bedeli üzerinden hesaplanmıştır diyor sanırım bu otvsiz fiyat demek degil

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    27.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    148

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @halimtunc

Aracı siz kullandığınız için (18 yaşından küçük çocuğunuz olduğunu düşünerek) kaskoyu sizin yaptırabilmeniz lazım zaten.

Dikkat etmeniz gereken en önemli husus bana göre, ÖTV'siz tutar üzerinden yaptırmanız.

@coeblackercan

Süper. bir kişinin daha indirim aldığına sevindim. Diğer şirketlerden aldığınız teklifler nasıldı? Eureko her anlamda avantajlı oldu değil mi?

@Aliemin

Bakın kafanızı karıştırmayın. Sizin kaskonuzda olsun, olmasın engelli araçlarında olası pert durumunda ÖTV'siz tutar ödenir. Konumuz bu değil. Bu tüm sigortalarda aynıdır, çünkü yasa böyle. Hatta bu durum 5 yılı doldursanız bile geçerli. (Bu seferde sebepsiz zenginleşme sayıp yine ÖTV'si tutar ödeniyor.)

Bizim konumuz, sigorta primleriniz. Kısmi hasar durumunda evet, diğer kişilerle hiçbir farkınız yok. Ama pert durumunda size ÖTV'siz tutar ödendiği için sigorta pert bedelinin de buna göre hesaplanması gerekiyor. Yani yok öyle, ÖTV'li tuardan ben prim hesaplayım, ama ÖTV'siz tutar ödensin...

Bu duruma sigorta şirketleri yanaşmıyor çünkü hem daha uygun çıkıyor primler hem de en önemlisi, pert durumunda aracı satmak istediklerinde vergi dairesine ÖTV ödedikleri için(5 yıldan önce satışta) zarar etmiş oluyorlar.

Bu yüzden primlerinizi buna göre hesaplattırmak hem size daha uygun prim çıkartıyor hem de olası pert durumunda aracın satılmasını engellemek için hurdaya ayrılmasını istemenize sebep yaratıyor. (Bu şekilde yeniden araç alabilir hakkınız da açılmış oluyor.)

Sonuç: TÜM ENGELLİ KARDEŞLERİM, KASKO PRİMLERİNİZİ ÖTV'SİZ TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLATTIRIN.

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    10.03-2020
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba;
    Benim 10 kasımda kasko sürem doluyordu. kasımın başından itibaren yaptırmayı istediğim kasko firmalarıyla görüştüm hiçbiriyle uzlaşamadım en sonunda kaskomu yaptırıp 11 kasımda sigorta tahkim komisyonuna başvuruda bulundum
    2 hafta önce dosya hakeme aktarıldı.
    sonuçlandırma tarihi de 23 Nisan..
    Bekleyeceğim

Sayfa 38 / 41 İlkİlk ... 283435363738394041 SonSon