TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 37 / 42 İlkİlk ... 27333435363738394041 ... SonSon
Toplam 630 mesajın 541-555 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    10.01-2022
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selim bey maalesef bu konuda acentelerin yapacağı bir şey yok. Olay tamamen sigorta firmalarının almış olduğu bir karar

Üye
    Aliemin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2021
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bwnde

Bugün sigorta şirketi otvsiz fiyat üzerinden yapiyiruz cunku pert anında otvyi biz ödüyoruz otvsiz fiyattan yaparsam ÖTV ödemek zorunda kalırsınız dedi bu çerçevede k yanlis uygulama dedi

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Aliemin

Artık ne yalan söyleceklerini şaşırdılar...

Öyle saçma şey olur mu? Ödeme yaparken günün sigorta değerinden ÖTV'siz tutarı düşüp ödüyorlar. Vergi dairesi ÖTV'siz tutarın ÖTV'sini mi isteyecek?

Bakı Hazine Müsteşarlığının tüm sigorta şirketlerine resmi duyurusu var. Ve ÖTV'siz tutardan kasko hesaplayacaksın diyor. Gerisi boş ve yalan beyandan ileri gitmez. Böyle şeylere inanmak yerine duyuruya uygun kasko teklif ialmaya bakın.

Fazla para ödemek istiyorsanızda siz bilirsiniz...

Üye
    Aliemin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@ugir

Hocam forumu okudum baya bı şimdi ben otvsiz fiyat üzerinden mi yaptirmam gerek kaskoyu şirket çok sağlıksız diyor otvyi ödemek zorunda kalacaksınız diyor siz otvsiz üzerinden mi yaptirdinjz

Çalıştığım bankanın iştiraki güneş sigorta onlarada söyledim teklife gelin bı bakalım dedi satış yöneticisi dahi bilmiyor klozu okudu yorum yapamadı otvsiz olucak gibi sanırım dedi @StratoS hocam sizde gunesden yapmistiniz değil mi

Üye
    Aliemin Avatarı

Son Giriş
    14.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

@ergincengiz

Ergin bey ben sizi aricam yalnız otvsiz üzerinden bir hak kaybimiz oluyor mu

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    10.01-2022
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    14

arkadaşlar 5 yıl dolmadan kaza sonucu hurdaya ayrılan engelli aracı için ÖTV ödenmesi zorunluluğu kaldırıldı. Burada devlet, kaza yapan engelliyi korumak için 5 yıl dolmadan önce de ÖTV’den vazgeçmektedir.

Ancak devletin engelli lehine vazgeçtiği paraya, kaza yapılması durumunda kasko firmaları el koymakta ve vergi dairesine yatırılması gerekmeyen bu parayı engelliden almaktadır. Böylece, devlet engellileri sübvanse etmeye çalışırken, engeliler (zorla) kasko firmalarını sübvanse ediyor duruma düşürülmektedir. Engelli, aracıyla kaza yaptığında ve aracın hurdaya ayrılmasına karar verildiğinde, devlete bir ÖTV ödemesi yapılması gerekmediği halde kasko firmaları engelliye aracın ÖTV hariç bedelini ödemektedirler. Kasko firmalarının bu işleme buldukları gerekçe de evlere şenlik: Aracın rayiç bedelinin tamamını ödemeleri durumunda engellinin sebepsiz zenginleşeceğini iddia etmektedirle

Üye
    zoiree Avatarı

Gerçek Adı
    zoiree
    Son Giriş
    08.06-2021
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    17

Ergiin Cengiz Bey söylediklerinizi ilgili kloze veya yönetmenlikteki şu maddeye istinaden diye referans belirtebilir misiniz?
    yardımcı olma babında.
    @ergincengiz

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    186

trafik sigortam 490,kaskom ıse 1 709 tuttu ethıca.
    kaskoda engelli aracı dıye belırtılmıs kloz olarak ıse
    -Engellilere Ait Araç Klozu:
    Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53.maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar durumunda
    yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilecektir.Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda ,
    kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli ÖTV'li bedel üzerinden sigortalanır.
    Yönetmeliğin ilgili maddesine göre araç sahibi tarafından kullanılması zorunlu hallerde "H Sınıfı" sürücü
    belgesi ile, diğer (aracın kullanımı için özel tertibat bulunmadığı) hallerde üçüncü dereceye kadar kan ve
    sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü
    tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır. Aksi halde hasar tazminatı ödenmez. Aracın hasar
    sonrasında Hurda belgeli olması durumunda Sigortalı'ya aracın ilk ediniminde istisna edilen ÖTV tutarı aracın
    hasar anındaki rayiç bedelinden düşülerek tazminat ödemesi gerçekleştirilir. Poliçede yer alacak yeni değer
    klozu bu duruma istisna teşkil etmez.

klozda bunlar yazmaktadır.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@Aliemin @ugir

Ben derdimi anlatamıyorum sanırım...

Arkadaşlar kloz ekletmeyeceksiniz. Kaskonuzu ÖTV'siz tutardan hespalatacaksınız. Kısmi hasarda tam ödeme için ÖTV'li tutardan hesaplanır diye birşey yok. Sayfalarca yazdım. Hazine Müsteşarlığının yayımladığı duyurusu kaç kez paylaştım bilmiyorum. Adım adım ne yapmanız gerektiğini de söyledim.

Aldığınız tekliften yaklaşık %20-%25 indirimli sigorta ypatırma varken, burada beni ikna etmeye çalışıyorsunuz. İnanılmaz birşey...

Uğur hocam kazık yemişsin, devam et.

Ailemin, sizde nasıl biliyorsanız öyle yapın.

@ergincengiz

Devlet neden vazgeçti? Var mı mevzuat göstereceğiniz?

5 yıldan önce araç başkasına satılırsa ÖTV'yi alırım, ve 5 yıldan öncede araç vermem diyor Devlet. Sigorta şirketi, perte çıkardığı aracı, kalkıp kendisi makam aracı olarak mı kullanıyor sanıyorsunuz?

Onarıp, satıyor...

5 yıldan önce satıldığında da, aracı sizin adınıza ÖTV'sini ödüyor vergi dairesine ve öyle satıyor. Ama siz 5 yıl dolmadan sattığınız için yeni araç alamıyorsunuz. Yöntem aracı hurdaya çıkartıp trafikten çektirmek. Başka bir yolu yok.

He bu durumda da sigorta şirketi size ÖTV'siz tutarı ödüyor. Çünkü bu sefer başka bir kanun maddesi devreye giriyor ve engelli 5 yıldan önce aracın trafikten çekilmesinden dolayı ÖTV'li tutarı alırsa bu sebepsiz zenginleşmedir. Ve Kanun bu kabul edilmez diyor.

Sonuç olarak her halukarda engelli kişi ÖTV'siz tutarı alır, pert durumunda. Hurdaya çıkarma pazarlığını iyi yaparsa, o aldığı parayla gidip hemen ÖTV'siz araç almaya bakar. Ama hurdaya çıkartamazsa, elindeki ÖTV'siz parayla yeni araç alamayacağı için birde araçsız kalır. 5 yılın sonunda da o parayla aynı aracı alabilir mi bilmem.

Başka sözüm yok.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    186

Arabayı 27 sinde aldım dedıgınız gıbı firmalara,yazdım olumlu yanıt yok.ne yapalım yola cıkacacagız kaskosuz mu çıkalım kardeşim.<br>
    Ver acentenın iletişim bilgisini madem ulaşalım yardımcı olsun.zaten iptal hakkımız var.

Bu arada klozu ekletmedım kendi verdıkleri

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@ugir

Birkaç sayfa öncelere bakarsan, firma bilgilerini, nasıl yaptığımı, herşeyi anlattım.

Hala bana ver bilgileri diyorsun...

Seni sevmesem gerçekten kızacağım...

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    186

@StratoS
    kardesım bızde senı sevıyoruz.10 dakıka once konustum tkrardan durumu anlattım yazıyı da gonderdım hazıne mustersarlıgının yapan kısı arkadasım.buyuk bır acentede calısıyor.dedıgı anynen su aracın faturada yazan otv sız tutar uzerınden kaskolandı.yanı zararlı bır durumun yok dedi.

aslında ben daha once aldım teklıfler aldıgım hep yuksek cıkmıstı teklıfler.
    bılgıden kastım senın yaptırdıgım acente bu konuda deneyımlı anladıgım kadarıyla ondan yaptıralım bızde demek ıstedım.

@ergincengiz
    pekı dıyelımkı sız kaskoyu yaptıgınızda kasko bedelınde ne yazıyor tutar????aracın fıyatı mı otv sız tutarmı bunu net yazarsanız sevınırım.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@ugir

Tamam o zaman, seninki indirimli işte. Hala indirim mi istiyorsun

Şaka bir yana bir kişinin daha yaptırdığını görmek güzel. Böyle sayılar çoğalıyor ve herkes bilinçleniyor.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    186

@StratoS

Arac kasko bedelınde aracın tam fiyatı yazıyor.hesaplama yı öyle yaptık dedi ama kasko bedeli normal fiyat

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    zoiree Avatarı

Gerçek Adı
    zoiree
    Son Giriş
    08.06-2021
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    17

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ya uğur bir öyle yazıyon bir böyle yazıyon, hiç anlaşılmıyor. Stratosun söylediği gibi indirimden faylanamamışsın. @StratoS sen kendin bayi olsan şu bizim kaskoları yapsan komisyonunu da alsan, sen memnun biz memnun oluruz. @ugir

Sayfa 37 / 42 İlkİlk ... 27333435363738394041 ... SonSon