TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 31 / 36 İlkİlk ... 21272829303132333435 ... SonSon
Toplam 530 mesajın 451-465 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engellilere ait araç klozu kısmında
    "Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda kısmı hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli ötvli bedel üzerinden sigortalanır..... tam hasar durumunda istisna edilen vergiler düşülerek tazminat ödemesi gerçekleştirilir. Poliçede yer alacak yeni değer klozu bu duruma istisna teşkil etmez."
    İlk kafama takılan eksik sigorta uygulanıp uygulanmaması çok havada kalan bi ifade değil mi? ne yani rayiç bedelden prim hesaplanmadı eksik sigorta uyguluyorum deyip hasar durumlarında genişletilmiş kasko olmasına rağmen ücret talep etmek vs. gibi durumlarla karşılaşılmaz değil mi?
    İkincisi de yeni değer klozunun olması prim ücretini etkiler mi ki ? bu durumda yeni değer klozu maddesi manasız kalıyor

BİR DE SON ZAMANLARDA NİSSAN MİCRA KASKOLATAN VAR MI?

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    524
    Verilen Beğeniler
    127

@Serebralmipalsi

Böyle bir kloz Hazine Müşterlığının duyurusuna aykırıdır. Sigorta şirketini şikayet edin ve işlem yapmayın. Adamlar birde kendilerini koruma altına almak için sahte klozlar yazıp, imzanızı alıyorlar. Yarın itiraz ettiğinizde bakın kabul etmişsiniz diyecekler ya...

Allahım, böyle üçkağıt olamaz.

Bir önceki sayfada ÖTV'siz tutar üzerinden prim hesaplayayn şirketleri ve deneyimlerimi paylaştım, lütfen bakın...

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Aksigorta hep böyle ama Euroko da 3660 gibi bi fiyat verdi ve ÖTV indirimini "arka planda sistem hesaplıyor" diye bi yalan uyduruyor. Maille Hazine M. yazısını gönderip teklif istedim yine aynı poliçeyi gönderip tekrar aradılar "gerekçeyi yazılı olarak alabilir" miyim dedim "aynı teklifi mailinize gönderdim" diyor
    Zaten Aksigorta 1650 demişti tek çarem aksigortanın maddelerini kontrol edip ordan yaptırmak.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    524
    Verilen Beğeniler
    127

@Serebralmipalsi

Aracın ÖTV'siz tutarını belirttiniz mi?

Ben konuşunca niye indirim yapıyorlar da başkası konuşunca yapmıyorlar anlamıyorum.

Bu arada benim kaskomda da bir gelişme yaşandı Güneş Sigorta'da engelli ÖTV'siz prim hesaplayarak kasko teklifi hesapladı. Ve Eureko'da 1.710 TL olan kasko, Güneş sigortada 1.187 TL ye düştü. Teklifi aldım ve tek tek teminatları kontrol ettim. Birebir aynı.

Sadece, "Yetkili olmayan kişilerce araç çekilmesi" teminatı Eureko'da " araç çekilmesi" diye geçiyor ve birde aracın durduğu yerde yapan belli olmadığı "3. Şahıs Park Hali" teminatı yok gibi gözüküyor. Bunların detaylarını sigortaya sorum ona göre yaptıracağım.

Sigorta fiyat farkını pazar payı büyütme diye açıklıyor ama yine de insan 523 TL farka şaşırmıyor değil.

-----------------------------------------------------------------------------

Bu arada dün Avukat ile görüştüm. Bir konuda farklı bir gelişme varmış. Benim daha önce aktardığım bilgide 5 yıldan önce ÖTV'siz alınan aracın, Hurda'ya ayrılması durumunda kasko şirketi ÖTV'li tutarı öder ve araç alınabilir diye biliyordum...

Araç hurdaya ayrıldığı için yeni araç alınabiliyor. Bu bilgide sıkıntı yok. Ancak ÖTV'li tutarın ödenmesi konusunda sigorta şirketleri ödeme yapmadığı için açılan davalarda " Sebepsiz Zenginleşme" sağladığı için davalar olumsuz sonuçlanıyormuş. Yani ÖTV'li tutar ödenmesi Sebepsiz zenginleşme ile ilgili mevzuata aykırıymış. (Farklı bir mevzuat işin içine giriyor)

Bu yüzden 5 yıldan önce pert/hurda fark etmez sigorta şirketleri ÖTV'siz tutarı ödüyorlarmış. Bu noktada pert durumunda mutlaka hurdaya ayrılması ve trafikten çektirilmesi sağlanması gerekiyor. Her halukarda ÖTV'siz tutar alınacağı için, en azından yeni ÖTV'siz araç alma şansı olsun.

Ve elbette mutlaka kaskoya ödediğiniz primlerin standart kaskoya göre düşük (ÖTV'siz hesaplama) yapılmas gerekiyor. Örneğin çalınmada, hem fazla prim ödeyip, hem de sizin kabahatiniz olmadan aracınızı kaybederek ÖTV'siz tutar size ödeniyor. (Normal kaskoda vatandaş direk tam tutarı alıyor. )

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Belirtmedim.. yaptıkları işlemin gerçekliğini kontrol etmek açısından sormalarını bekledim tenezzül bile etmedi Euroko
    500 TL fark neyse de ben 2000 TL yi hiç çözemedim

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    155

@StratoS
    peki stratos kardesım aracı yenıden kasko yaptırırken ne dıyecegız tam olarak.aracım engellı ve engellı statusunde ve otv sız hesaplayın mı dıyecegız ?

bu arada sanada ayrıca tesekkur etmek ıstıyorum burada bır cok konuda arkadaslara destek oluyorsun.hersey gonlunce olsun.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    524
    Verilen Beğeniler
    127

@Serebralmipalsi

Birde güneş sigorta ile görüşün bakalım... (ÖTV'siz hesaplama için)

@ugir

Rica ederim abi. Amacım engelli arkadaşların madur olmaması. Zaten hayatın her yerinden gol yiyoruz bari maduriyetimiz azalsın...

Kasko yaptırırken, evt ÖTV'siz bu kadara aldım aracı ve bunun üzerinden prim hesaplayacaksınız, Hazine Müsteşarlığının duyurusu da var diyeceksin...

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Tamam onunla da görüşeceğim
    Rica etsem poliçenizin maddelerini paylaşabilir misiniz?
    konuya tam vakıf değilim de rayiçten hesaplatmadık diyerek maddelerden madur olmayayım Allah muhafaza
    bir de araç bayisi acentesi dışında hiçbir acente orjinal parça garantisi vermez mi?
    İlla orjinal parça garantisi için araç bayisindeki kasko acentesinden mi yaptırmalıyız?

Üye
    shostkovich Avatarı

Gerçek Adı
    ÇAĞATAY ÇAVDAR
    Son Giriş
    05.11-2019
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Kasko için en düşük 3.250 Tl fiyat almıştım.engelli aracın kaskosunu yapan 3 4 firma varmış,bunların fiyatı daha yüksekti.benim aklıma da diğer eski aracin kaskosunu buna aktarmak geldi.bu şekilde 830 tl ye yaptırdım.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    161
    Verilen Beğeniler
    88

@shostkovich
    Hocam en başta öyle yapman lazımdı zaten
    Çalıştıgın bi kaskocu varsa onun zaten seni uyarması gerekirdi.
    Bu zamanda hasarzılık büyük nimet

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    524
    Verilen Beğeniler
    127

@Serebralmipalsi

Poliçe standart matbu sadece şu yazıyor sonunda:

"Araç engelli aracıdır. sigorta bedeli ÖTV Bedeli Hariç Bedel Üzerinden Alınmış Olup Pert ve Tam Ziya Hasarlarda Bu Bedel Üzerinden Değerlendirilecektir."

Orjinal parça garantisi var neden olmasın?

Standart ilgili madde:

"Hasarlı parçanın orjinal olması koşulu ile orjinal parça kullanılacaktır. Orjinal olmaması halinde sigorta şirketi muadil parça bedeli ile sorumlu olacaktır."

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    04.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

geçen yılki bi madde de aşağıdaki gibi mesela
    MİNİ ONARIM
    Özel Otomobil, Minibüs ve Kamyonet kullanım tarzları için geçerli olmak üzere ... mini onarım hizmetinden
    yararlanmak, teminatla ilgili detaylı bilgi almak ve mini onarım hizmetinin alındığı yetkili servislerinin güncel adres ve
    telefon bilgilerinin bulunduğu listelere ulaşmak için .... web sayfasının ziyaret edilmesi veya .... Hizmet Merkezinin aranması gerekmektedir.
    bunu açıklamak zorunda normalde dimi?
    Demek istediğim standart dışı şeyler var Euroko nun gönderdiği poliçeyle karşılaştırınca

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    524
    Verilen Beğeniler
    127

@Serebralmipalsi

Abi mini onarım farklı birşey. mini onarım hizmeti veren Türkiye çapında 3-4 şirket vardır. Onlarla anlaşmalılar sadece. Ama elbette 1 tanesi ile de olabilir, hepsi ile de olabilir. Bu yüzden ara öğren diyor aslında. Mesela Eureko'da 2 servis anlaşması var. Otoking ve RS oto. Ama bunlar benim poliçemde de yazmıyor mesela. (Güneş'e baktım, oda öyleymiş. )

Üye
    agbatuu Avatarı

Gerçek Adı
    hakan ali
    Son Giriş
    20.11-2019
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

@StratoS

yetkili numarasını paylaşır mısınız güneş sigorta

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    524
    Verilen Beğeniler
    127

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @agbatuu

Aracımı aldığım bayinin sigortası ile geçtiğimiz yıl önceki msajlarımda yazdığım şekilde kavga etmiştik. Bu yıl beni kazanmak için aradılar ve Güneş sigortadan bu belirttiğim teklifi ilettiler.

İzmir Hyundai Yükseliş Sigorta

İsterseniz sizde aracınızı aldığınız bayi sigortası ile görüşün, güneş ile anlaşmaları varsa onlarda görüşüp teklif alsınlar size...

Sayfa 31 / 36 İlkİlk ... 21272829303132333435 ... SonSon