TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 26 / 42 İlkİlk ... 1622232425262728293036 ... SonSon
Toplam 630 mesajın 376-390 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ugir

Siz mutlu iseniz sıkıntı yok.
    @nilcan

Pert durumunda aracın süresine bakılmaksızın ÖTV'siz tutarı öderler. 5 yıl sadece araç trafikten çekilmeyip onarılıp satıldığında 5 yılı dolduğu için size ayrıca vergi çıkmaz. Ve yeni araç alabilirsiniz.

Üye
    nilcan Avatarı

Gerçek Adı
    nil
    Son Giriş
    25.02-2021
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    4

Sigorta şirketleri pert durumunda aracı tekrar satamadığını bahane ediyorlar ya, o bakımdan sordum.

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2021
    Saat
    16:32
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ugir

Çok uygun yaptirmissiniz, aracın rayiç değeri ne kadardır?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

@blackman34

64000 tl

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    mayastrofobi Avatarı

Son Giriş
    18.05-2021
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

Bugün Anadolu sigortaya prim hesaplaması itirazıma karşılık aldığım son cevap. Artık uğraşmayıp kasko döneminde farklı firmaları değerlendireceğim. Dev kasko ilgili de aşağıda bilgi vermişler ancak bana çok saçma geldi.

Sayın Sigortalımız,

Kasko sigorta sözleşmelerinin ana muhtevasının Hazine Müsteşarlığınca onaylanan ve sigorta şirketlerince aynı şekilde uygulanacak olan genel şartlara uygun olarak düzenlenmesi kararı doğrultusunda, 01.04.2013 tarihli Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları değişikliği ile birlikte poliçe şablonu da Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmiştir. Bu düzenleme neticesinde

sigorta bedeli prim hesabında direkt etken olmaktan çıkmış, sigorta şirketleri sigortalının özellikleri ve aracın teknik özelliklerini dikkate alarak primi belirlemiştir

Şirketimiz de kasko tarifesini bu doğrultuda belirlemekte olup aktüeryal çalışmalar sonucunda belirlenmiş olup tarife modelimizde riski ölçmeye yarayan bir çok parametre, belirlenen baz primlere katsayı olarak uygulanarak poliçe primi hesaplanmaktadır. Bu noktada sigortalının ve aracın hasar geçmişinin yanı sıra aracın plaka ili, sigortalı ili/ilçesi, müşteri tipi (özel/tüzel), sigortalı yaşı, aracın motor hacmi, marka/model bilgileri gibi bir çok özellik birer parametre olarak sigorta primini etkilemektedir.

Engelli araçları için düzenlenen poliçelerde, tüm kasko poliçelerinde olduğu gibi “Sigorta Bedeli” kısmında belli bir tutar yer almamakta olup “Sigorta şirketi aracı hasar tarihi itibariyle rayiç değerine kadar teminat altına almıştır.” ibaresine yer verilmektedir. Ayrıca poliçelere hasar tarihi itibariyle rayiç değerin tespitinde esas alınacak yöntem yazılmaktadır.

Sigorta şirketlerinin aracın pert olması halinde araç değerini ödeme yükümlülüğünün yanı sarı çok daha sıklıkla karşılaşıldığı üzere onarımı mümkün hasarlarda onarım bedeli de karşılamaktadır. Engelli araçlarında kısmi hasar durumunda herhangi bir kesinti yapılmaksızın tazminat ödemesi gerçekleştirilmektedir. Zira, engelli araçlara ilişkin kısmi hasarlarda yedek parça ve işçilik maliyetleri, standart araçlardan farklı olmamaktadır. Şirketimizce açılan ve tam hasar (pert-total) ile sonuçlanan hasar dosyalarının, şirketimiz tarafından açılan tüm kasko hasar dosyaları içindeki payı yaklaşık % 3 olup bu paralelde engelli araçları için düzenlenen kasko poliçeleri kapsamında açılan hasar dosyalarının çok az bir kısmı tam hasar ile sonuçlanmakta, bu dosyaların büyük çoğunluğu kısmi hasar dosyası olarak işlem görmektedir.

Kasko sigortası genel şartları, sigortalı araçların tam hasar(pert-total) işlemine tabi tutulmaları halinde trafikten çekme belgesi, onarılamayacak derecede ağır hasarlı olduğunun eksper tarafından tespiti halinde ise hurda belgesinin teminini zorunlu tutmaktadır.

Bu kapsamda, ÖTV muafiyetli bir aracın pert-total işlemine tabi tutulması durumunda araç sahibinin ruhsat üzerindeki “satılamaz” şerhini kaldırdıktan sonra Şirketimize çekme belgeli ruhsat ibraz etmesi gerekmektedir. Bu durumda araç bedelinden herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

Bununla birlikte, 13.09.2018 tarihi itibariyle Dünya Engelliler Vakfı ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde engellilere özel olarak hazırladığımız "DEV Kasko Sigortası" isimli yeni ürünümüz yürürlüğe alınmıştır. Bu ürünümüzde, Tam Hasarlı (Hurda Tescil Belgeli) olarak işlem yapılan araçlarda, aracın ÖTV muafiyetli sıfır değeri, ÖTV muafiyetsiz ikinci el rayiç değerinden düşük ise sıfır araç değeri üzerinden, aksi durumda ÖTV muafiyetsiz ikinci el rayiç değeri üzerinden mutabakat yapılmaktadır. Çalınma hasarlarında ise her durumda aracın ÖTV muafiyetsiz ikinci el rayiç değeri üzerinden işlem yapılmaktadır.

Bilgi ve değerlendirmelerinize sunulur.

Saygılarımızla,

Üye
    mayastrofobi Avatarı

Son Giriş
    18.05-2021
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

ÖTV siz rayiçi mi bu kadar Ugir bey

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

Tam olarak ne demek kisa ve oz olarak yazabilirmi

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2021
    Saat
    16:32
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hemen hemen bütün sigorta firmalarını E-devlet sigortacılık hizmetleri şikayet takip diye birşeye var, oradan şikayet ettim. İlk olarak halk sigortadan cevap geldi. ÖTV'siz bedelden yapılmaktadır yazmışlar. Diğerleri de cevap yazacaktır, bakalım bekliyorum
    Konu blackman34 tarafından değiştirilmiştir (21.12-2018 Saat 02:31 ).

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    18.11-2021
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    46

@mayastrofobi yani olası kaza pert durumunda aracın fatura üzerindeki ötv'siz oran değil de piyasadaki rayiç değeri üzerinden ötv hesaplanması yapılarak gerekli meblağ düşüp o şekilde para yatacak diyor.

Burada 200 bin sınırı yok sanırım. o ayrı bir sıkıntı zaten 2016 yılında 200 liralık mercedes c serisi dizel 1.6 motor 130 liraya alabiliyorduk. Şimdi aynı araç 2018 modeli 450 bandına yaklaştı. Bu durumda ötv indirimli fiyatı 258 lira imiş kdv dahil alabiliyor olsak! ikinci elleri piyasa rayiç fiyatı 259 binmiş(Eureko sigortaya göre) 2016 modelin Bu durumda aracımız pert olsa 259 bin lira alabileceğiz yani ben doğru mu anladım? Yardım edin kafam yandı

Yukarıdaki Dev kasko ile ilgili yazdım tamamen

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

@mayastrofobi

hayır ötv li rayiç

Üye
    Kamill290 Avatarı

Son Giriş
    21.12-2018
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    Burdue
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Heyet raporu yüzdesini nasil ögrenebilirim

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    11.09-2019
    Saat
    07:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Merhaba Arkadaşlar

Geçen yıl Nisan ayında sigortam.net ten kasko yaptırdım. Allianz dan 2.800 TL ye aldım. İçinde ikame araç yoktu.700 ü hemen çektiler. 2.100 ü 7 taksit yaptılar üstelik bu 2.100 ü de her ay kart a 300 TL şeklinde yansıttıkları için limit sıkıntısı da yaşatmadılar. Sonra ikame araç ve yedek şoför de poliçe den çıkarılarak 3.500 ortalamaya gelen bilindik güvenilir kasko şirketlerinin fiyatlarının da aşağısına çektiler sağ olsunlar. Ben çok beğendim tavsiye ediyorum.

Hee bu yıl şu ' DEV Kasko' işini değerlendiririm. Hepimizin yarası olan ÖTV bedelinin düşürülmesi büyük korkumuz malum.

Bu sorunu çözen şirket engelli müşterileri tek başına kazanır. DEV i tebrik ediyorum.

Üye
    beyoglubeyy Avatarı

Son Giriş
    29.08-2019
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    şimdi dilim döndüğünce kandırmacayı açıklıyorum:
    bu seneki sınır olan 247 bin tl. 250 bin diyelim, o rakamı verdiniz, aracı aldınız. araç ötv li fiyatı da 500 bin. <<< örnekleme.
    araç kaza yaptı pert oldu. diyor ki: 250 bin veririm. kelime oyunu şu, ikinci el muadili, ötv siz sıfır fiyatından düşükse...yani her halükarda, teminat 250 yi geçmiyor.
    pekiiiiiii, sorum şu: sen bu aracı kaskolarken, 500 binlik bedel üzerinden pirim alıyorsun. sözgelimi; bizle aynı şarta sahip, aynı yaş, aynı meslek, aynı risk grubunda, aynı hasarsızlık indirimine sahip birisi aracını 5000 tl ye kaskolatsın.
    biz de 5000 e kaskolatıyoruz. bize 2500 mü?
    ama, araç, kaza yapar, pert olursa, o kişiye 500 ödüyor, bize 250 ???
    nedenini açıklamaya gelince, aracın ötv indirimi var. iyi de bundan sana ne?
    sen ver benim 500 ü. ben gider vergi dairesine ötv yi yatırırım içinden. ya da yatırmam, araç da almam 5 sene boyunca. sana ne.

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    18.11-2021
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    46

@beyoglubeyy

o kişiye 500 ödemiyor aynı şekilde ikinci el rayiç bedeli üzerinden ödeme yapılıyor. Yazıdaki tek hatanız orada o yüzden tüm yazınız boşa düşüyor

Üye
    beyoglubeyy Avatarı

Son Giriş
    29.08-2019
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    18

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @halil385 yazmış olmak için mi yazdın kardeşim...şöyle sorayım o zaman. 500 lük arabayı aldın ötv indirimi ile 250 ye. diğer kişi de 500 e aldı. kaskolattık beraberce. ikimizin de prim tutarı 5000 tl. ertesi gün, kaza yaptık. daha araç, değer kaybetmemiş, 1 günlük araba...o zaman kasko diyor ki, sana ötv hariç öderim, diğerine yeni değer klozu üzerinden öderim. nesi anlaşılmayan?

Sayfa 26 / 42 İlkİlk ... 1622232425262728293036 ... SonSon