TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 25 / 42 İlkİlk ... 1521222324252627282935 ... SonSon
Toplam 630 mesajın 361-375 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2021
    Saat
    16:32
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @StratoS

Bu arada Unico ile iletişime geçtim. Yazıyı gönderdim. Ancak bu yazı bize gelmemiş diyorlar. Yani kısacası bu yazı genel müdürlüğümüze gelmediği için hiçbir işlem yapamayız diyorlar. Bu durumda ne yapılabilir? Bu yazı onlara gelmedi diye, onları bağlamıyor mu?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@ugir

1.000 TL ye yakın olması mantıklı olurdu. 1.200 TL bilemedim... %10 Bonus veriyordu Eureko, onla biraz daha anlamlı olurdu ama onuda kaldırmışlar sanırım.

İsterseniz 1-2 gün daha uygun teklif aldım dediğiniz sigorta şirketine de aynı Eureko gibi mail atarak zorlayın. Daha fazla uğraşmayayım derseniz yaptırın.

Bana göre 1.000 TL araç değerinize göre (Oranladım, yoksa elbette fiyatı ben tahmin edemem) mantıklı gibi.
    @blackman34

Öyle birşey yok. Sizi şikayet ediyorum, engelli vatandaşları kazıklıyorsunuz diyeceksiniz. İllaki o sigorta şirketinden yaptırmak istiyorsanız şikayet edin. Ama bir sürü sigorta şirketi var. Birinden sonuç alana kadar bence denemeye devam edin. Şuan biz Eureko sigortadan indirim alıyoruz.
    @ugir

Başka şirketin düşük kalmasında lütfen klozlara dikkatli bakın:

*İkame araç süresi
    *Mini onarım var mı? Varsa hangi servis?
    *Aracınızın garantisi devam ediyorsa, gittiğiniz servise anlaşması var mı?

Eureko da ikame araç sınırsızdı, mini onarım vardı Otoking'den. Hyundai Servisi ile de anlaşması vardı. Birde aracınızda park sensörü vb aksesuar varsa onu işletin mutlaka.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

tşk ederim

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

ANADOLU sigortada engelsiz dev kasko diye reklam yapıyor 2 defa aradım henuz yeterlı bılgı yok dıyor musterı hızmetlerı.
    sızlerde arayıp bılgı talep edın bakalım neymıs sartları ogrenelım.

Üye
    mayastrofobi Avatarı

Son Giriş
    18.05-2021
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

@StratoS @ugir

Benim aracım 2 yıldır anadolu sigortadan kaskolu, genel müdürlüğü aradım bana aşağıdaki şekilde bir yazılı dönüş yaptılar.

Talebimizi poliçe yenileme zamanında mı yapıyoruz yoksa mevcut poliçemizde de düzeltme isteyebilir miyiz ? Bu arada poliçemde kloz yer alıyor.

Sayın Sigortalımız,

Kasko sigorta sözleşmelerinin ana muhtevasının Hazine Müsteşarlığınca onaylanan ve sigorta şirketlerince aynı şekilde uygulanacak olan genel şartlara uygun olarak düzenlenmesi kararı doğrultusunda, 01.04.2013 tarihli Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları değişikliği ile birlikte poliçe şablonu da Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmiştir.

Bu düzenleme neticesinde poliçelerde "Sigorta Bedeli" kısmında belli bir tutar yer almamakta olup "Sigorta şirketi aracı hasar tarihi itibariyle rayiç değerine kadar teminat altına almıştır." ibaresine yer verilmektedir. Ayrıca poliçelere hasar tarihi itibariyle rayiç değerin tespitinde esas alınacak yöntem yazılmaktadır. Bu değişiklik neticesinde sigorta bedeli prim hesabında direkt etken olmaktan çıkmış, sigorta şirketleri sigortalının özellikleri ve aracın teknik özelliklerini dikkate alarak primi belirlemiştir. Engelli araçlarına yönelik tazminat taleplerinde aşağıdaki kloz kapsamında işlem yapılmakta olup rayiç bedel tespiti aracın ÖTV'siz bedeli dikkate alınarak yapılmaktadır.

Engelli araçlarında kısmi hasar durumunda ise herhangi bir kesinti yapılmaksızın tazminat ödemesi gerçekleştirilmektedir. Kasko sigortası genel şartları, sigortalı araçların tam hasar(pert-total) işlemine tabi tutulmaları halinde trafikten çekme belgesi, onarılamayacak derecede ağır hasarlı olduğunun eksper tarafından tespiti halinde ise hurda belgesinin teminini zorunlu tutmaktadır.

Bu kapsamda, ÖTV muafiyetli bir aracın pert-total işlemine tabi tutulması durumunda araç sahibinin ruhsat üzerindeki "satılamaz" şerhini kaldırdıktan sonra Şirketimize çekme belgeli ruhsat ibraz etmesi gerekmektedir. Bu durumda araç bedelinden herhangi bir kesinti yapılmayacaktır.

Bilgilerize sunarız.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

@mayastrofobi

Bana dönüş olmadi henuz iki gundur yazıyorum arıyorum ama ses seda yok

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@mayastrofobi

Sayfalarca konuştuğumuz konu...

Engelli araçlarında pert durumunda ötvsiz tutar ödenir. Çekme ve Hurda belgesi ile ilgili de hususlar var. Burada önemli konu, çekme değilde hurda belgesini almak, yoksa dediğim gibi hem ÖTV çıkar hemde 5 yıl ÖTVsiz araç almama süresi devam eder.

Bizde işte, ÖTV'siz tutar pert durumunda bize ödenecekse, prim ödemeleri de ÖTV'siz tutar üzerinden hesaplansın diyoruz.

Üye
    mayastrofobi Avatarı

Son Giriş
    18.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @StratoS

Anadolu sigorta yukarıdaki yazıda da belirttiği gibi kasko hesaplarken fiyatı baz almıyormuş Poliçeye de değer yazmıyormuş. O nedenle benim aracımda engelli statüsünde değerlendirilerek hesaplama yapılmış. Madem engelli statüsünde hesap yaptınız, Hesap detayını istiyorum vermiyorlar, acentayı telefonla arattırıp ikna ettirmeye çalışıyorlar.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @mayastrofobi

ÖTV'siz değerden prim hesaplandıysa, sıkıntı yok. Size yinede yüksek geldiyse, başka şirketlerden de teklif alın. Ama şunu söyleyeyim, örneğin Eureko, bana sordu. Yani ÖTV'siz tutardan siz aracı kaça aldınız dedi. Benim beyanıma göre değeri aldı hesapladı ve bana döndü. Burada amaç benim şikayetimi önleme. Yarın pert durumunda bana zaten ötvsiz tutarı ödeyecekler. Ben niye böyle dediğimde, sizin beyanınızla ötvsiz tutar üzerinden prim kestik diyecekler ve hukuki sorumlulukları kalmayacak.

İşte bunu sağlamak önemli. Benim şuan içim rahat ve kaskoya araç değerine göre az para ödüyorum. Özellikle yeni araç alan engelli arkadaşların bunu yapmasını öneririm.

Ama size sormadan biz ÖTV'siz tutarı hesapladık diyorlarsa, bana açıkcası çok inandırıcı gelmiyor. Çünkü, ÖTV mevzuatı devamlı değişiyor. Dilimler değişiyor. 4 ay önce %60 ÖTV dilimde olan araç, %50 ye ve en son şimdi %35'e düştü.Neyse

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

@mayastrofobi ne fiyat verdi anadolu sigorta size arac bedelı yılı modelı nedır?
    fıyat neydı ne kadar dustu

Üye
    mayastrofobi Avatarı

Son Giriş
    18.05-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

@ugir

Aracım 2016 model Megane HB 1.5 Dizel Otomatik SBM de rayiç bedeli 125bin TL gözüküyor. Kasko primim 1600 TL sanırım hasarsızlığım %40

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

Sigortam netten yaptırdım arkadaşlar.125 tl zubızu ındırımıyle beraber 820 tl ye basakgroupama super kasko olarak yaptırdım.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@ugir

Engelli indirimli değil sanırım? Hayırlısı olsun.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    26.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

stratos acıkcası hıc bır fark goremedım.euroko cok fıyat verdı.burdan bır arkadasta yuksek fıyatlar verdı.bıraz da butceyı dusunerek en fayda saglayacak sekılde yaptırdım.seneye kadar sag salım ınsallah sorun cıkmaz ıse zaten aracımın satıs suresı dolacak sonrasında artık yıne bakarız

Üye
    nilcan Avatarı

Gerçek Adı
    nil
    Son Giriş
    25.02-2021
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    5 yılı dolan aracın durumu nasıl oluyor, yine ÖTV kesintisi yapılıyormu acaba?

Sayfa 25 / 42 İlkİlk ... 1521222324252627282935 ... SonSon