TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 21 / 42 İlkİlk ... 1117181920212223242531 ... SonSon
Toplam 630 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blackman34 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2021
    Saat
    16:32
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2 gün once kaskoyu yenilemek için sigorta ile konuştum ve aşağıdaki maddenin kasko policesine eklenmesini istedim. Bugün bana dönüş yaptılar, aracının emniyette engelli aracı görünmüyor, bu yüzden araç kasko sigortasına böyle bir madde eklenemez. Anlamadığım şey, nasıl engelli aracı görünmüyor? Ruhsatta engelli aracı yazıyor.

Eklenmesini istediğim madde;

Engelli statüsünde ÖTV-MTV istisnası ile satın alınan araçların kasko poliçelerinde aşağıdaki maddelerin olması olası kazalarda sigorta şirketleri ile sorun yaşanmaması açısından çok önemlidir:

1. Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 53/4 maddesinde belirtilen araçlar bu kloz kapsamında olup, hasar vukuunda yönetmelikteki şartlar esas alınarak değerlendirilir. Bu kişilere ait araçların sigortalanması durumunda kısmi hasarlarda eksik sigorta uygulanmaması için araç bedeli 0 km araçlarda ÖTV'li bedel 1 ila 5 yaş arasındaki araçlarda ise piyasa rayiç bedeli üzerinden sigortalanır.

2. Tescil tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde sigortalanması koşuluyla, 0 km Engelli Statüsü'nde tescilli aracın poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğraması halinde aracın hasar tarihindeki ikinci el piyasa değerine bakılmaksızın (Motorlu Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları'nın B.3.3.1.2 ve B.3.3.1.4 hilafına) aracın teknik özellikleri aynı olan yenisinin anahtar teslim bedeli (ÖTV'li bedel) tazmin edilir. Engelli Statüsü'nde tescilli aracın 1 ila 5 yaş arasında ve ilk ruhsat sahibinin değişmemiş olması durumunda poliçe süresi (1 yıl) içinde tam hasara uğraması halinde, vergi düşülmeksizin piyasa rayiç bedeli ödenecektir.

Ödenecek tazminatın üst sınırı, poliçede belirtilen Sigorta Bedelinin poliçenin başlangıcı ile hasar tarihi arasındaki gün sayısı üzerinden Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aylık ÜFE endeksine göre artırılmasıyla beklirlenir ve hiçbir şekilde bu üst sınır aşılamaz.

3. Yönetmeliğin ilgili maddesine göre yetkili kişi tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır. Aksi halde tazminat ödenmez.

Aracın tam hasarlı sayılabilmesi için aracın çalınmış veya pert (onarımı mümkün olmayan hasar) olması gerekmektedir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@blackman34

Merhaba,

Bununla ilgili bir önceki sayfada paylaştığım yazıları görebilirsiniz. Eski sigortacıyım. Hiçbir kasko şirketi belirttiğiniz maddeleri kloz olarak poliçelerine eklemiyor. Çünkü eklemek zorunda değiller. Yasal bir yükümlülükleri yok.

Ekledik diyen varsa, inanmayın, ve eninde sonunda sigorta genel şartlarının geçerli olduğunu unutmayın. Bunlarda aracın pert olma durumunda size ÖTV'siz tutarın ödenmesidir.

Diyeceksiniz ki çözüm nedir, bir önceki sayfada belirttim. Yasal olarak bizi koruyan tek çözüm, ÖTV'siz tutar üzerinden primlerinizi hesaplattırıp, nispeten daha düşük ücret ödeyip, olası pert durumunda aracın trafikten çekilmesini ve hurdaya ayrılmasını sağlamak. Bu şekilde hem 5 yıl ÖTV borcu ve yeni araç alamama dan etkilenmezsiniz hem de ÖTV'siz rakam üzerinden prim hesaplandığı için maddi anlamda sizden, rizikonuz kadar para çıkmış olur.

Sevgiler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

@blackman34
    Poliçeye o maddenin yazdırılması gerçekten çok faydalı olur. Bu konudan mağdur olan çok sayıda engelli görüyoruz.

Aracınızın kayıtlı olduğu trafik tescil şubesine ruhsatınızla giderek kontrol edin, gerçekten engelli aracı görünmüyorsa işletin. Kayıtlarda olabiliyor böyle eksiklikler.

Örneğin benim ehliyetim gözlüklü ve "ticari araç kullanamaz" şerhi var.
    Ama sorgulamada ehliyet üzerinde hiç bir şerh ve kısıtlama yok görünüyor.

Belki 20 yıl oldu gözlerime lazer uygulattım, o tarihten bu yana gözlüksüz sürekli trafikteyim. Sayısız çevirmeye takıldım, bir Allah'ın kulu gözlüğün nerede demedi.

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    18.11-2021
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    46

Geçen ay sompo japan ile kasko yenilemesinde yaşadığımız problem neticesinde Cimer'den şikayetim sonucunda Maliye bakanlığının e-devlet üzerinden sigortacılık şikayet edinme kategorisinden başvurmam gerektiği ile ilgili bir cevap almıştım. Oradan da şikayet ettim gelen cevap aşağıda. ÖTV'siz alınan araçlar için yazı gönderen Hazine'ye dalga geçer gibi cevap atmışlar.

Çok rahat bir şekilde kendilerince buldukları açıklıktan yararlanarak aklımızla dalga geçiyorlar.
    Eureko Sigorta ile anlaşarak Sompo Japan firmasından kurtuldum fakat Devletimiz bunu kanun olarak uygulamadığı müddetçe sigorta firmaları biz engellilerin önüne daha çok engel olmaya devam edecektir.Gerçekten çok yazık.

İsteğimiz çok basit
    - Ya rayiç bedeli üzerinden ödediğimiz araçlara olası pert durumunda ÖTVli olarak geri ödenmesi
    - Ya da olası pert durumunda ÖTV'siz oran ödenecekse aracı ÖTV'siz rayiç bedeli üzerinden kaskolamaları.

Ama ikisini de uygulamayıp, sigorta şirketlerini sebepsiz zengin etmeye devam ediyoruz.

Üye
    sattuf Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@halil385
    Ben dün Eureko Sigorta'yı aradım ötv'siz tuttar üzerinden kasko yapmalarını söylediğimde böyle bir uygulamanın olmadığını söylediler

@StratoS

Değerli dostum,

Dün Eureko Sigorta aradım ve bana teklif edilen rakamı gönderdiler ötvli olarak

onlara ötvsiz indirim yapmlarını söyledim fakat müşteri hizmetlerindeki bayan indirim yapamayacaklarını söyledi

ayrıca 2017 yılında yapmış olduğum ötvl'i fiyattan yapılan kaskodan fazla alınan ücreti istesem iade ederler mi?
    Fikirlerinizi bekliyorum.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

Selamlar,

@sattuf

Sadece başvurmak değilde usul çok önemlidir Ülkemizde

Öncelikle size teklif verildiyse artık telefonu bırakın. Eureko sigortanın önceki sayfada belirttiğim mail adresine size verilen teklif ile Hazine Müsteşarlığının ÖTV'siz tutardan prim hesaplanmalı yazısını ekleyin.(Bir önceki sayfada onuda paylaştım.)

Mailde belirtin ki, bu teklif ÖTV'li tutar üzerinden ve ben engelliyim. Burada ÖTV'siz tutar üzerinden hesaplayacağınızı belirtiyor Devletimiz. Bana 15 gün içinde ÖTV'siz tutarı hesaplayıp dönmezseniz SİGORTA TAHKİM KURULUNA sizi şikayet ediyorum.

Bu kadar...

Telefonunuzu da mailde belirtin. 1 hafta geçmeden sizi ararlar, özür dilerler ve ÖTV'siz tutar üzerinden hesaplanan yeni bedeli söylerler. Bonus kartla öderseniz %10 Bonus da verirler.

Sözün özü sigortada, söz uçar yazı kalır

Üye
    sattuf Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Acaba, Kasko poliçemizi aldıktan sonra da hak iddia edebilir miyiz?

Üye
    halil385 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil
    Son Giriş
    18.11-2021
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    47
    Verilen Beğeniler
    46

@sattuf
    herhangi bir hak talep edemiyoruz mevcut poliçeyi iptal ettirebilirsiniz kullandığınız gün sayısı düşülüp üzeri geri yatırılır. Ama iptal etmeden önce ayrı teklif almanız da yarar var.
    @StratoS
    Artık bonus kapmanyası yüzde 10 değilmiş %15 veriyorlar ama onda da siteden direkt yaptırınca veriyorlarmış. Biz tabi ayrı mail kanalı ile revize olunca teklifler yan çiziyorlar eskiden yapıyorlarmış şimdi değiştirmişler şartları.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    643
    Verilen Beğeniler
    162

@halil385

Benim 1 ay oldu, ama 1 hafta bekledim 3 hafta oldu bana yapıyorlar?

Enterasanmış. Neyse, engelli indirimi bile yeter 1.000 TL fark etti sonuçta bizde.

@sattuf

Eski sigortalar için ya da yürürlükte olan için Halil arkadaşımın dediği gibi bir şey yapamazsınız

Üye
    Sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    24.12-2018
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Saygıdeğer Arkadaşlar

engelliler.biz platformuna özel indirimler Kasko Sigortasında ve Özel Sağlık sigortasında indirim uygulanacaktır.

e-sigorta adresinden başvuru yapın yada info[a]e-sigorta.com.tr adresine iletişim bilgilerinizi gönderin *Ad Soyad *Telefon *Forum Nicki biz sizinle irtibata geçelim.

Saygılarımla.
    Konu Sigorta tarafından değiştirilmiştir (03.12-2018 Saat 17:35 ). Gerekçe: site

Üye
    Ufukalp Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    20.11-2021
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1.207
    Verilen Beğeniler
    542

Sayın @Sigorta
    Öyle üç beş kuruşluk indirimlerle reklam yapmak yerine, ''gelin biz o sorunu aştık, pert durumunda tam bedel ödeneceğine dair özel madde koyuyoruz'' deyin platformdaki tüm engelli araç sahiplerini peşinize takıp götürün.
    Aksi halde genel olarak indirim gibi reklam içerikli sloganlar her yerde var.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    01.12-2021
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.211
    Verilen Beğeniler
    804

@Sigorta

Ne ve nasıl yapacağınızı önceden ilan eder misiniz?

Üye
    Sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    24.12-2018
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sayın @hozgul anlamadım önceden ilan derken ben sadece platforma özel gerçek bir indirim yapmayı tavsiye ettim kampanya değildir ben elimden geleni yapacağım yönetici olarak bu platforma özel böyle bir işlem yapmadan öncemi bildirmemi talep ettiniz ?

Saygılarımla.

Merhaba:

Pert vb. durumlarda Kasko Genel Şartları çerçevesinde ödeme yapılır şu anda Rayiç bedel uygulaması mevcuttur ve kullanıcıların %90 kadar bu sistemden memnun oldukları görünüyor. Engelli indirimi ile alınan araçların pert durumları ile ilgili bir çalışma yapılacakmı yada ileriki dönemlerde ne gibi bir sistem getirilecek bu mağdur olan insanların talepleri doğrultusunda oluşturulur bir mağduriyet varsa giderilmek için çalışılır ve devlet sistemimizde bu gibi sorunları çözmeye devam ediyor ve edecektir. Platform olarak bu konuda bir şikayetimiz var ise toplu olarak şikayetimizi bildiririz ve yetkililer bir çözüm getirmeye çalışırlar aksi halde sigorta şirketleri Kasko Genel Şartları çerçevesine çıkmak istemeyeceklerdir efendim.

Saygılarımla.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    01.12-2021
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.211
    Verilen Beğeniler
    804

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Sigorta

İyi ifade edememiş olabilirim. Şöyle; siz indirim yapacağınızı ifade etmiştiniz. Bir örnek ile bunu açıklayabilir misiniz? Ya da indirimden anlamamız gereken bir oran ise, o oranı yazar mısınız? Böylelikle daha açıklayıcı olur.

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    01.12-2021
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    172
    Verilen Beğeniler
    318

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    BEn hem sigortam.neti hemde hemen hemen tüm sigorta şirketlerını arayıp gerekirse farkını verip ÖTV li kasko yapmalarını istedim . Oyle bırseyın olmadıgını soyledıler. Halıyle yaptıramadım . Ama dedim bende normal arac kadar prim ödüyoruz onlar pert durumunda ÖTV li alıyor biz alamıyoruz dedım . Orası öyle sadece diğer hakların hepsınden yararlanıtorsunuz dedi . Saçma bır durum .

Sayfa 21 / 42 İlkİlk ... 1117181920212223242531 ... SonSon