TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 16 / 42 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon
Toplam 630 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ncyk Avatarı

Son Giriş
    24.11-2020
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sizin sigrtanız orası ile anlaşmalıymış ben sigortam liberty sigorta idi ve enka ile anlaşmalıydı.Bende vekaleti enkaya verdim.Sovtaj bedelini bu şirket ödüyor.Mutabakatınızda sovtaj bedelinden bahsediyormu.Muhtemelen bahsediyordur.Okısmı cesar trafik müş. ödeyecek ve aracı hurdaya çıkaracak.En azdan 28 günde mutabakat gelmiş liberty bana 46.gün göndermişti

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@fringe

Ben açtım davayı inşallahta kazanacağım

Üye
    deepdarkblue Avatarı

Gerçek Adı
    aytekin
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    08:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mutabık kalınan piyasa değeri 165.000 TL yazıyor...ayrıca mutabakatımda sovtaj bedeli olarak 40.000 tl yazıyor...Bu 40.000 Tl sovtajı sanırım cesar ödeyecek bana..geri kalan 125.000 tl yi euroka ödeyecek sanırım
    size mutabakat geldiğinde ne kadar sürede evrakları tamamladınız ve aracınız hurdaya ayrılıp ödeme yapıldı..1 hafta 10 güne kadar çıkarmı acaba

Arkadaşlar sigortadan bana gelen dosyanın başlığı EUREKO SİGORTA A.ŞMUTABAKATLI AĞIR HASAR İBRA VE FERAGATNAMESİ...bu ne anlama geliyo bilen varmı? mutabakatnameden farklı ağır hasar ibra ve feragatnamesi yazıyo..ayrıca bu metinde aracın hurdaya ayrılacağıyla ilgili herhangi bir madde yok..

EUREKO SİGORTA A.Ş
    MUTABAKATLI AĞIR HASAR
    İBRA VE FERAGATNAMESİ

Yukarıda yazılı poliçe ile EUREKO SİGORTA A.Ş. nezdinde sigortalı bulunan vasıtam(ız) yukarıda belirtilen tarihte ağır hasara uğramıştır.

EUREKO SİGORTA A.Ş.’nin tarafımıza ödediği gerçek ve mutabakatımızda olan aşağıda belirtilen tazminat bedelini tahsil etmekle, keşide ettiğim/iz ve edeceğim/iz faiz ve fazlaya dair hasar ve poliçeden yöneltilecek bütün yükümlülük ve taahhütlerinden ihtarnameler, açtığım/ız açacağım/ız dava ve icra takipleri ile işleyecek bir alacak ve iddiam/ız kalmamak kaydı ile tam ve mutlak suretle ibra eylediğimi/zi, üçüncü şahıslara karşı olan talep ve dava haklarımızın aşağıda yazılı tazminat miktarı kadar EUREKO SİGORTA A.Ş.’ye devir ve temlik ettiğimizi kabul beyan ve taahhüt ederim/ederiz.

Bu kere EUREKO SİGORTA A.Ş. ile aramızda vaki anlaşma neticesi, poliçe şartları gereği 16,5000 TL ( KDV dahil ) olmak üzere nakden ve tamamen EUREKO SİGORTA A.Ş.’den aldığımı(zı), işbu meblağı almakla mezkur kaza ve işbu ibranameye konu sigorta ilişkisi ile ilgili olarak her ne sebeple olursa olsun EUREKO SİGORTA A.Ş.’den bir alacağım(ız) kalmadığını, Şirketin zimmetini her türlü hukuk ve müddeiyatdan rücu kabil olmamak üzere tamamen ve katiyen ibra eylediğimi(zi) ve ağır hasarlı aracım/ızın mülkiyetinin teklif sahibi kişilere devri için EUREKO SİGORTA A.Ş.’nin gösterdiği kişilere gerekli olan vekaletnameyi vereceğimizi, Kasko Genel Şartları’nda belirtilen trafikten çekme belgesini EUREKO SİGORTA A.Ş.’ye teslim edeceğimi/zi, bahse konu ağır hasarlı aracımız/ın tescil işlemi yapılana kadar araç üzerine konabilecek her türlü haciz, vergi borcu vb. yükümlülüklerden tamamen sorumlu olduğumu/zu ve bu tür takyidat ve borçlardan ari olarak aracın tescil işleminin yapılmasını sağlayacağımı beyan ikrar ve taahhüt ederim/iz.

Bununla birlikte, yapılacak tazminat ödemesi sonrasında hasara konu aracımıza ilişkin no’lu
    poliçemin / poliçemizin iptaline muvafakat ettiğimizi ve poliçeye şerhedilmiş rehinli alacaklı bir kredi kurumu bulunması durumunda ödemenin talebi halinde rehinli alacaklıya yapılması gereğine ilişkin yasal zorunluluğunun bilgimiz dahilinde olduğunu bildiririz.

İşbu ibraname mutabık kalınan gerçek zararın sigortalı ya da poliçeye şerhedilmiş rehinli alacaklı kredi kurumu hesabına alacak kaydedilmesi ile hüküm ifade eder.

İş bu ibranamede belirtilen tazminat tutarı ve sovtaj bedeli EUREKO SİGORTA A.Ş. garantisinde olup, tanzim edilen poliçe toplam primlerinin (vadesi gelen veya gelmeyen) tamamının EUREKO SİGORTA A.Ş. tarafından tahsiline/mahsubuna muvafakat ederim.

mutabık kalınan piyasa değeri: ......... TL
    stovaj: ................TL
    tazminat bedeli: ..... TL

Tazminat Bedelini Alan
    Sigortalı & Rehinli Alacaklı :

ÖNEMLİ NOT: Ödeme için ibraname ile birlikte aşağıdaki bilgi ve belgelerin tarafımıza gönderilmesi gereklidir.

IBAN No: .................................................. ..................................... (Zorunludur)

Gerçek kişi : T.C. kimlik numarası içeren nüfus cüzdanı fotokopisi
    Tüzel kişi ; Ticaret

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

ÖTV'siz araç aldım. 5 yıl bitmek üzere ve kaskoyu yenileyeceğim. 5 yıl boyunca kaskoya engelli için özel bir klozu maalesef ekletemedim. Hiçbir sigorta şirketi bunu yapmıyor. Bu şekilde çok şükür kazasız belasız 5 yılı doldurdum. Kasko hep aracın rayiç değerinden yapıldı.

Şimdi sorum şu: ÖTV'siz alınmış ama süresi (5 yıl) bitmiş arabaya yapılan kasko için, araç pert olursa yine de sigorta şirketi ÖTV'siz değeri mi öder? Çünkü sigorta şirketi araç pert olduğunda ÖTV'den dolayı satmakta sorun yaşamayacak ve bunu bahane edemez artık.

Bu aracı satıp yeniden ÖTV'siz araç alırsam bu kasko sorunu yine sil baştan başlayacak. Bu konuda yasal bir düzenleme yapılması için nereye başvurmalıyız? Herkes bu başvuruyu yaparsa dikkate alınır belki.

Sigorta şirketi zarar etmeme derdinde ama bize yapılan ÖTV indirimini kendi lehine kullanıyor. Diğer araçlar da rayiç değerinden yaptırıyor ama pert olması durumunda tüm parayı alabiliyorlar. Bize de ÖTV'den dolayı satış yasağı bahane edilerek ÖTV'siz fiyatından hesaplanıp bize verilmesine razı olmak zorunda bırakılıyoruz. Burda eşitlik kanununa aykırılık yok mu?

Herkese kazasız belasız günler dilerim.

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Sigorta şirketlerinin ağzımıza bir parmak bal çalıp aman uğraşmayalım zihniyetiyle gidersek daha çok paralar kaptırırız.Hukuk yolunu kullanmalı ve emsal olacak davalar kazanmalıyız.Ki sonunda düzenleme yoluna gidilsin

Üye
    karakas69 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    30.11-2021
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

yeni araç aldım.2016 citroen kaktus dizel otomatik.
    kaskosu:1624 tl
    poliçemde birt sıkıntı varmı.bilgisi olan .....
    POLİÇEMDE ENGELLİ ARACI KLOZU YAZIYOR.
    İşbu poliçe ile teminat altında olan aracın engelli aracı olması nedeniyle,araç satın alınırken sigortalıdan tahsil edilmeyen her tür vergi ve fonlar aracın çalınması veya tam hasara uğraması halinde ödenecek tazminattan tenzil edilecektir.taraflar bu konuda peşinen mutabık kalmışlardır.araç sahibi tarafından kullanılması zorunlu hallerde h sınıfıu sürücü belgesi veya kanunen bu belgenin yerini almak üzere düzenlenmiş olan sürücü belgesi ile diğer hallerde 3.dereceye kadar kan ve sihri hasımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilmiş bir sürücü tarafından kullanıldığına dair belge ibraz şartı aranır.aksi halde tazminat ödenmez.

Üye
    turgut67 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Selam arkadaşlar,
    Yeni ötv siz aldığım araca kasko yaptırıcam. ne yapmam gerekir ileride sorun yaşamamak için?
    Konu turgut67 tarafından değiştirilmiştir (19.12-2016 Saat 17:15 ).

Üye
    ncyk Avatarı

Son Giriş
    24.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim paramı enka pert şirketi hala ödemedi araç hurdaya çıkalı 10 gün oldu satış sözleşmesini bekliyorlarmış Arıyorum mail atıyorum oyalıyorlar. Liberty ve enka kaza yapıp ölmeyeni kanser edip öldürmek için uğraşıyorlar.Liberty ise geçtiğimiz perşembe ödedi .Kaza tarıhi 11 ağustos düşünün.Bana mutabakat geldiğinin ertesi günü evrakları gönderdim.Mutabakat 26 eylülde gelmişti.Hala uğraşıyorum.Avukat bir tanıdığınız varsa mutabakatı önce ona gösterin öyle imzalayın.

Üye
    deepdarkblue Avatarı

Gerçek Adı
    aytekin
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende evrakları gönderdim..aracım henüz hurda işlemleri yapılmadı..bu hafta hurdaya ayrılır öbür haftaya paramı alırım diye tahmin ediyorum..kaza tarihim 11 kasım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üye
    ncyk Avatarı

Son Giriş
    24.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umarım sizinki çabuk olur sonucu paylaşırsanız hangi sigorta şirketleri bizim için daha iyi onu tespit ederiz

Üye
    deepdarkblue Avatarı

Gerçek Adı
    aytekin
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar süreç tamamlandı gibi..dün aracın hurda ruhsatı çıktı..ayrıca dün euroka sigortadan paramın tamamını aldım..şimdi hurdaya ayrılan tescil belgesini ve ek 1 formunu bekliyorum..kargo ile gönderiyolar..evraklar gelince vergi dairesinden aracın düşümünü yaptırıcam..kazayı 11 kasımda yapmıştım 1 hafta 10 gün içinde exper raporu çıktı..daha sonra arac ihaleye cıktı ve aralık ilk haftası sigorta mutabakatname gönderdi..toplam 45 gün gibi bir sürede aracın işlemleri ve ödemesi tamamlandı..herhangi bi sorun yaşamadım..aracımın şuanki sıfır satış fiyatını tam olarak aldım..5 ay önce aldığım aracla şuan ki fiyatı arasında 15.000 tl oynuyodu kur farkı ve zamdan dolayı..mağdur olmadan işlemler bitti..euroka sigortaya ve çalışanlarına teşekkür ediyorum ve tavsiye ediyorum..

Üye
    ramsey28 Avatarı

Gerçek Adı
    Bahtiyar
    Son Giriş
    28.02-2021
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@deepdarkblue

Aracın size ÖTV siz bedelini odemediler mı nasıl tamamını alabildiniz. Aracınız hurdaya ayrıldı mı kesin yoksa otvli fiyatı ödeyip hurdaya ayırmadilar mı?
    Zamanında sizden vekaletname isterken aracı hurdaya ayırmak için mı aldılar yoksa satışını yapmak için mı ?

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    deepdarkblue Avatarı

Gerçek Adı
    aytekin
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aracın ötvsiz bedelini ödediler..yani şuan aynı aracın ötvsiz fatura bedeli ne ise onu ödediler..aracada hurda belgesi çıkarttılar..bende zaten başka arac alabilmem için aracın hurdaya ayrılması ve trafik tescilden ve vergi dairesinden düşümünün yapılması gerekşyodu

Vekaletname için zaten baya kapsamlı matbu bir metin var..noterden o metni yazdırıp vekalet verdim..hurdaya ayırma satma vs gibi bi çok madde vardı vekalette

Üye
    ramsey28 Avatarı

Gerçek Adı
    Bahtiyar
    Son Giriş
    28.02-2021
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevap için teşekkürler. Aracın bir yılı dolmadigi için kasko mecburen sifirinin fiyatından ÖTV yi düşüp ödedi. Yalnız bunu bir yıldan sonra nasıl yapıyor acaba ÖTV düşecek fakat bu ÖTV yi ne üzerinden baz alıyor.onu merak ettim birde aracı nasıl satmaya kalkmadilar yani sizin haberiniz olmadan aracı satıp size yine ÖTV siz fiyatı odeyebilirlerdi.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    deepdarkblue Avatarı

Gerçek Adı
    aytekin
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aracı satmaları mantıklı değil..çünkü kanuna göre ötv instisnalı aracın satışında önceden ödenmeyen ötv bedelini alıcının ödenesi gerekiyor..

Sayfa 16 / 42 İlkİlk ... 612131415161718192026 ... SonSon