TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 15 / 42 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon
Toplam 630 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ncyk Avatarı

Son Giriş
    24.11-2020
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ,

Yazılarda ötvsiz alınan aracını kaza sonrası sigorta şirketinin hurdaya ayırdığı yazanlar olduğunu gördüm.Bende böyle talihsiz bir kaza yaşadım ve sigorta şirketi bir türlü aracı hurdaya ayıramadı.Trafikte hak mahrumiyetinden dolayı bertaraf formu düzenleyemediğini ileri sürüyor.Trafik ise hak mahrumiyetini kaldırmak için bu belgeyi istiyor.Hak mahrumiyeti ötvsiz alınması sebebiyle var.Aracını kaza sonrası hurdaya ayıranlardan bana yardımcı olabilecek biri var mıdır ?Engelli araçlarının hurdaya ayrılmasında trafik tescil hangi belgeleri istiyor acaba.Dönüş yapacak olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    18.01-2022
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

Hak mahrumiyeti nedir.?

Üye
    ncyk Avatarı

Son Giriş
    24.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötvsiz alınan araçlara 5 yıldan önce satış yapılmaması için trafik tescilin koyduğu hak mahrumiyet oluyor.Artık vergi daireleri değil trafik tescil takip ediyor.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    18.01-2022
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    212
    Verilen Beğeniler
    169

Öncelikle çok geçmiş olsun.

Anladıgım hurda belgesini trafik tescil istiyor, ki bence haklı.

Sigorta sirketide o belgeyi istiyorki, hurdaya çıkarmadan arabayı hasarlı olarak satıp gelir elde edeyim diyor.

Sigorta şirketi iş güzarlık yapıyor, siz hurdaya çıkarılmasını isteyin belgeyi alın.

Yoksa ötv yi size ödetmeye çalışıcaklar.

Üye
    ncyk Avatarı

Son Giriş
    24.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sorunu hallettik gibi.Teşekkür ederim ilginize

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Nasıl hallettiniz öğrenebilirmiyiz

Üye
    ncyk Avatarı

Son Giriş
    24.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben trafikten bulunduğum ilde halledemedim.Trafik ısrarla hak mahrumiyetini kaldırmak için bertaraf formu istedi ancak bertaraf formu düzenlemek içinde hak mahrumiyetinin kalkması gerekiyordu.Sigorta şirketinde zaten vekaletim vardı.Sigorta şirketinin üst düzey yöneticilerine ulaştım.Ve dün sigorta şirketi kendi gidip çözdü.Eksper raporu ve sigortadan yazı ile çözdüler.Bu yolu da ben önerdim onlara.Ne yazık ki mevzuatlar çok net değil herkes işine geldiği gibi yorumluyor.Sigorta şirketleri zaten müşterilerinin memnuniyetini hiç düşünmüyor.Sizi zorlayıp en kötüsüne razı etmeye çalışıyorlar.Bu hafta inşallah paramı alırım.Neredeyse 4 aydır uğraşıyorum.Burada da gördüğüm kadarıyla birçok yanlış bilgiler dolaşıyor.En kısa sürede kasko ile ilgili süreci burada başka arkadaşlara faydası olması için paylaşacağım.

Üye
    ramsey28 Avatarı

Gerçek Adı
    Bahtiyar
    Son Giriş
    28.02-2021
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende hep merak etmisimdir basima böyle bir hal gelirse ne yaparim diye. Bir önceki aracim pert olmuştu ama otv indirimli değildi sorun olmadı. Surecinizi bende merakla bekliyorum. Böyle bir durumda sigorta şirketinin aracı hurdaya ayırdığını nasıl anlayacagiz. Onlara vekalet veriyoruz ya arabayı satarlarsa ne olacak.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    AYAK Avatarı

Gerçek Adı
    Kaya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    3

Arkadaşlar tam olarak nelerden muhafız otv vergi başka ?

Üye
    ncyk Avatarı

Son Giriş
    24.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru olan kaskonun ötvsiz tutarı ödemesi ve aracı hurdaya ayırması.Aracı hurdaya ayırmazsa hem arac için ötv doğuyor o durumda kasko ötvli ödüyor siz ötvyi ödüyorsunuz ancak araç hurdaya ayrılmadığından aracınızın alım tarihinden 5 yıl süreyle ötvsiz araç alamıyorsunuz.Vekalet vermeden mutabakat metni geliyor ve aranızda mailleşme oluyor.Ben maillerde hurdaya ayrılması koşuluyla ötvsiz tutarı kabul ettiğimi bildirdim.Zaten sigortalar birliği de doğru uygulamanın bu şekilde olması gerektiğini söylüyor. O yüzden kafa karıştırmaya gerek yok artık sigorta şirketleri de bu durumu iyi biliyorlar.Benim aracım ilk yıl dolmadan kaza yaptığımdan liste fiyatından ötv düşüp mutabakat yaptık.Ama diğer yıllar için olduğunda bence mağduriyet artabilir.Çünkü orada bildiğim kadarıyla 2 el piyasasından ilk alımdaki ötv düşüyor.O zaman kayıp daha fazla olabilir onu aşmak içinde ilk 3 yıl 0 araç klozlu kasko yaptırmak .

Üye
    theaprantice Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.12-2019
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ayık olmak lazım bu sigorta şirketleri tam düzenbaz olmuş.Eksperler bile sigorta şirketlerinin sigortalı elamanı gibi

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    11.09-2019
    Saat
    07:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

@asaltekin

Aslında teferruata hiç girmeden talep ettiğimiz şey çok basit.

Biz en kötü durumda (pert) güvende olmak istiyoruz. Sebepsiz zenginleşme de istemiyoruz. Sigorta firmaları da hem bize (rayiç bedel) hem devlete (perte çıkmış aracı satmak için hesaplanan) ÖTV ödemek istemiyorlar.

Bunun basit bir yolu var.

Kasko ya eklenecek " Araç kaza sonucu ağır hasarlı raporu alması durumunda, çekme belgesi alması alınarak, araç sahibine (sıfır araçlar için) ÖTV siz bedel (1 - 5 yıl arası araçlarda rayiç bedel) ve çekme belgesi verilecektir.

[ Sıfır araç Örnek "Araç kaza sonucu ağır hasarlı raporu alması durumunda, araç sahibine çekme belgesi verilir ve ÖTV siz bedel ödenir.]

(Yukarıda ki ifadeler daha teknik ve mevzuata daha uygun bir şekilde düzenlenir. Ancak mantık aşağı yukarı bu)

Sigorta şirketleri nin bu boktan duruma düşmüş olmalarının tek sebebi açgözlülükleri. Kendileri pert olmuş aracı da satıp kâr elde etmek istediklerinde karşılarına ÖTV borcu çıkıyor. Hem bize hem maliye ye ödemek istemedikleri için en kolay da bizimle uğraşabilecekleri için bize oynuyorlar.

Bizim ÖTV li ödeme alma talebimizi de açgözlülük (kişi kendinden biliyor işi) olarak nitelendiriyorlar. Yarattıkları mağduriyetin de farkında değiller. Çünkü duruma hizmet penceresinden değil kârlılık ekseninden bakıyorlar.

Pert araba satmak hevesinden vazgeçen herhangi bir sigortacılık firması yüzbinlerce engellinin derdine derman olup asıl işi olan poliçe satmakta büyük mesafe kateder. Ayrıca pert araçları toplatmak ÖTV lerini ödemek tekrar trafiğe çıkartmak vs bi ton yükümlülükten kurtulmuş olacaklar. Ayrıca engellilerle yaptıkları poliçelerin tümü diğerlerine göre daha kârlı olacak (135 binlik araca göre prim ödüyorum kaza durumunda bana 85 bin TL taahüt ediliyor bu herifler mal yemin ediyorum. Ballı kaymaklı iş fırsatı önlerinde duruyor, onlar çöpleri [perte çıkmış aracı toplayıp kâr elde etmek] karıştırıyorlar)

Emeğin için teşekkürler ama onlara kanunlardan bahsetmen manasız anladıkları dilden konuşman lazım

Üye
    deepdarkblue Avatarı

Gerçek Adı
    aytekin
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    08:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba bende anneme ait %91 engelli raporuyla 5 ay önce araç aldım ve euroka sigortadan kasko yaptırdım..aracım ile geçen ay kaza yaptım ve aracım ağır hasarlı olarak pert işlemi yapılıyor..poliçemde engelli araç klozu başlığı altında aracın kaza sonrası hurda belgeli olması durumunda ötv hariç bedel ödeneceği yazıyor..Ben ötv hariç bedel ödemesine razıyım ancak aracımı hurdaya ayırması şartı ile razıyım..Çünkü ancak bu şekilde aynı raporla tekrar ötv indirimli araç alabiliyorum..aksi taktirde aracıma sadece çekme belgesi düzenlenirse hem ötv indirimden tekrar faydalanamıyorum hemde çekme belgeli aracı satış işlemi yapılacak olurlarsa ÖTV ödenmesi zorunlu olacak..(Gerçi satış olacaksa ötv yi ödeme sorumluluğu alan kişide olacak) Bu durumda 2 alternatif var...ya bana ötv li tutarı ödeyecek bende aracın satışını sigortaya vereceğim..yada ötv hariç ödeme yapacak ama aracımı hurdaya ayıracak ki bende aynı raporla tekrar ötv indirimli araç alabileyim
    Bu durumda hangi yol izlenmeli kaskoya ne teklifte bulunmalıyım..mutabakata hangi şartları yazdırmalıyım.?daha önce bu durumla karşılaşan arkadaşlar nasıl bir yöntem izlediler? aracın hurda işlemini trafik şubden kendimiz mi yapmalıyız yoksa mutabakata gerekli şartları yazıp sigortaya vekalet gönderip onların mı yapmasını beklemeliyiz?

Hurda işlemini kendim yapsam Trafik şube hurda işlemi için bertaraf formu istiyor..Bertaraf formunu da ancak lisanslı hurdacılar verebiliyor ama onlarda aracı görmeden teslim almadan bertaraf formu düzenleyip bana gönderir mi?

Üye
    ncyk Avatarı

Son Giriş
    24.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin yapmanız zor olur bertaraf formu için aracı hurda atık merkezlerine teslim edilmesini istiyorlar.Ben daha yeni böyle bir durum yaşadım ve dört ay oldu paramı pazartesi alacağım hurda belgemle beraber.Sizin zaten engelli araç için klozunuz varmış ötvsiz bedeli ödeyecekler ve mecburen hurda belgesi düzenleyecekler ama sigorta şirketi önemli öncelikle sigorta şirketiniz kendisimi hurdaya ayıracak yoksa enka pert şirketimi.Bir çok sigorta enka pert şirketi ile çalışıyor.Ve o şirket çok duyarsız işlemleri uzatıyor.Sizi trafiğe gidip hak mahrumiyetini kaldırmaya zorluyorlar.Gerçi benim olayımdan sonra nasıl yapacaklarını öğrendiler çünkü sonunda benim işlemlerimi onlar yaptırdı.Mevzuatta bazı yoruma açık durumlar var kimse işi nasıl yapması gerektiğini bilmiyor.Normalde eksper raporu ile hak mahrumiyeti kaldırılıp, bertaraf formu düzenlenmeli ama trafik hak mahrumiyetini kaldırmak için bertaraf formu istiyor.Bertaraf formu ise hak mahrumiyetinden dolayı düzenlenemiyor.Trafik tescildekilerde çok da işleyişi bilmiyor.Size tavsiyemönce enka pert şirketine internetten bakın sigortanızın anlaşması varmı varsa sigorta şirketine süre ile ilgili şartlar koşun sonunda alırsınız istediğinizi ama uzun sürer ben kazanın şoku ile pek ilgilenemedim süreç böyle sandım ama değilmiş o yuzden işlemlerin uzun sürdü şimdiden kolay gelsin

Üye
    deepdarkblue Avatarı

Gerçek Adı
    aytekin
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    08:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben kaza yapalı 28 gün oldu..euroka sigorta mutabakatı dün gönderdi..ancak mutabakatta net cümleler yok..bende çelişkide kaldım..bana mail olarak mutabakat gönderildi cesar trafik müşavirliği tarafından..sanırım işlemleri cesar trafik müşavirliği yürütecek..evrakları ve vekaleti oraya göndermem isteniyor

Sayfa 15 / 42 İlkİlk ... 511121314151617181925 ... SonSon