Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    27

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu sene başı kaza yaptım aracımı perte çıkarıcaklardı hurda belgesi vermeye yanaşmadı sigorta şirketi çünkü sadece hava yastıkları patlamıştı.
    sonuç aracı yaptırıp ödediler servise parayı.
    çok geçmiş olsun sıkıntılı günler, sıkıntılı bekleyiş,işiniz rast gitsin.

Üye
    nurbldk Avatarı

Son Giriş
    27.11-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önceki başlıkta belirtmiştim aracım pert oldu ve şirket bana parayı ödeyip aracı hurdaya ayırdı. Ben yeni araç aldım herşey tamamdı şehirdeki vergi dairesi hurda olan aracın ötv sini kim ödeyecek dedi bizde ona hurda aracın ötv sinin olmadığı kanunu gönderdik.

Sorun burada başlıyor;

Bunlar maliyeye bu konu hakkında danışmışlar, cevap ne zaman gelir bi fikri olan varmı?

Bi tanıdığım en az 1 ay vergi muafiyetiyle ilgili olduğundan min 2,3 ay diyor.

Üye
    nurbldk Avatarı

Son Giriş
    27.11-2010
    Saat
    19:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam babam Beyin kanseri ve yaklaşık 5,6 aydır felç.
    Araba inanılmaz lazım oluyor yoksa ben ne uğraşacam bunlarla.

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

bu konuda oturan boğa arkadaşa katılıyorum poliçeye araca kullanıcının ödediği miktarın yazılması aracın daha düşük değerde olduğunu gösterir vve bu poliçede hem sigortalı hemde şirket açısından daha düşük maliyet teşkil eder yani 40 bin tl lik bi araç için kullanıcı 30 bin tl vermişse poliçeyi 30 bin tl üzerinden kesmek 40 bin tl lik aracın 1000 tl ye yapılan kaskosunu 30 bin tl için 800 tl gibi bi fiyata düşürür daha mantıklı gelmiyomu aracın hurdaya ayrılması durumunda şirket 40 bin tl yi ödeyip 10 bin tl sini geri almak yerine direk sigortalıya 30 bin tl öder sorun ortadan kalkar

birde poliçelerde tek şöför indirimi diye bi uygulama var bu neden poliçelerde uygulanmıyo sonuçta bu araçları bizden başkası zaten kullanamıyo % 15 tek şöför indirimiyle beraber bu kasko 700 lira gibi bi fiyata düşer

bide bu hurdaya ayrılan araçlar için maliye geriye dönük vergi alıomu onuda iyice öğrenmek gerekiyo

Üye
    fsam Avatarı

Son Giriş
    16.06-2013
    Saat
    15:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar hurdaya ayırma ile pert arasındaki fark part olan aracın satışını alıyolar sizden ama hurdaya ayrılan araç trafikten çekildiği için aracın rayiç bedeli size ödenir ve tekrardan ötvsiz araç alma hakkınız olur ama pert için böyle olmuyor. Perte ayrılan aracı yeniden yaptırıp satıyorlar netice itibariyle burada engelli araç sahibinin yararladığı haktan sigortada faydalanmış oluyo gibi.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12