TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar kaza sonucu aracım pert ve hurdaya ayrılmasından dolayı kaskom. Şirketi. Bana mukavemet raporunda teklifi. 67.500. Oldu. Benim aracimin rayiç değeri. Bugün şartlarında. Megane4 joy 1.6 benzinli. 2018.6.567.kliometrde.90.ilen.100.bin arasıdır. Benden. Kasko. Şirketi. Otv yi düşüyor. Ve bana devlet size bir hak daha tanıyor boleliklen. Arac alma hakkınız bulunuyor. Egerki. Hurda. Ve vakaletnameyi doldurup. Arac satışını. Yaparsam.?? Teklifi kabul etmesim. Sonuç size verilen teklif bu kadar bunun üstünü veremeyiz deniliyor.. Sizce arkadaşlar ne yapmam gerek. Acil. Yardımınızı. Bekliyorum. Bu konu hakkında. ersin55toprak61@gmail.com.
    Konu toprak.61 tarafından değiştirilmiştir (26.09-2019 Saat 21:49 ).

Üye
    Ali_Gs Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    2

Kasko yaptırdığın zaman ki sözleşmeyi oku eğer bu dediklerin maddeler halindeyse yapacak bir şey yok ama ÖTV indirimi hakkın doğuyorsa aynı aracın sıfırını alabilirsin zararın olmaz

Üye
    mandreyam Avatarı

Son Giriş
    17.11-2020
    Saat
    07:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    0

Kasko hakli

Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mandreyam. Hangi konuda haklı kasko.?

Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar maliyelen girusmemde aracın hurdaya ayrılmasından dolayı otv düşer ama 2. Bir satış daha olursa otv çıkar deniliyor. Kaskom şirketi aracimi hurdaya ayırması gerekirken ihale usuluylen satışa çıkarıyor. Ve ötv yi bana yüklüyor. Kendilerine aracimi yaptırıp bana teslim edin dedim. Kabul etmediler. Ne yapmam gerekli.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    632
    Verilen Beğeniler
    162

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @toprak.61

Bu konuda aşağıdaki başlıkta sayfalarca görüşüü yazmıştım. Keşke okusaydınız...

https://www.engelliler.biz/forum/eng...eriniz-29.html

Kasko şirketi genel hükümleri gereği size ÖTV'siz tutarı düşerek ödeme yapar. Bu adaletsizliği ortadan kaldırmak için kaskoyu yaparken ÖTV'siz tutara göre prim hesaplatmanız gerekirdi. Bunu geçiyorum...

Siz bunu alsanız bile şirket, aracı yaptırıp tekrar satışa çıkaracağı için 5 yılınız dolana kadar ÖTV'siz araç alamama durumunuz orataya çıkar. Bunu ortadan kaldırmak için aracı hurdaya çıkartıp, trafikten çekilmesi gerekir. Ama firma buna yanaşmaz çünkü gelir elde edecektir...

Bu tür durumlarda tüm engelli arkadaşlara söylediğim gibi yapılması gereken şey, aracı mümkün olduğunca perte çıkartmadan onartmaktır. Eğer bunu yapamıyorsanız pert kaçınılmazsa, şirket ile iyi pazarlık yapıp, mutlaka trafikten çektirmeniz ve hurdaya çıkarttırmanız gerekir. Eğer yine bunu yapamıyorsanız, o halde sıkı pazarlıkla iyi para almanızı gerekirse mahkemeye gitmenizi öneririm. Çünkü 5 yıl ÖTV'siz araç alamamanız bir hak kaybıdır.

Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Stratos. İyi günler. Sompo japon sigorta yetkilileri nekadar. Görüştu sem. Fiyat konusunu. Verdikleri. Fiyattan fazlasını vermediler. Uzlaşma yoluna gidim diyorum yanasmiyorlar. Hiç. Benim araştırma ma göre. Aracimin eksprez. Raporunda. 115.binliralik.aracin.86.binlira hasar kaydı çıkıyor. Yapılamaz durumunda. Oldundan. Hurdaya ayrılır deniliyor. Bana gönderdikleri vekalet namerde. Noterden satışını başka bir şirkete istiyorlar. Bende vermedim. Acele etmedim. Sigorta tahkim kuruluna baş vursam netice nasıl olur. Bikgisi olan varmidirr efendim

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    632
    Verilen Beğeniler
    162

Başvurabilirsiniz.

Ama öncelikle sigorta ile tekrar yazılı olara görüşüp, maduriyetinizi anlatmanız ve bu aracın hurdaya ayrılıp trafikten çekilmesini sağlamanızı öneririm. Olumsuz cevap alsanız bile tahkime o cevabı sunarsınız.

Mutlaka 5 yıl araç alamama durumuna değinmeli ve bu yüzden hurda istediğinizi söylemelisiniz.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    189
    Verilen Beğeniler
    100

Geçmiş olsun.
    Yasal bir boşluk var ve her zaman ki gibi tüketici magdur ediliyor.
    Yıllar önce aynısı benimde başıma gelmişti, tabi şimdi ki şartlar nasıl bilmiyorum.
    Şartları zorlayıp hurdaya çıkartın, yoksa verdikleri teklif etmek zorunda kalacaksnız yada mahkemeye vereceksiniz.

Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sigorta tahkim komisyona başvuracam ve kasko sompo japon un bana gönderdiği mukavemet te aracimin. 2.bir satışının istedikleri ve şimdide bana vakelet satışını unut. Sana biz hurda elgelerini gönderelim sen kendin hurdaya düşür ve 2.bir otv siz arac alma hakkın doğsun. Deniliyor. Neden dondulerse. Bende aracimin gerçek değerini otv düşülmeksizin. İstiyorum dedim ve sigorta tahkim komisyona başvuracami dwyincede. Tehdit eder gibi avukatını tutsan iyi olur. Diye cevap veriyorlar. Yaptıkları iş yasal değil ama ne yaparsak kar dır düşüncesiyle hareket ediyorlar. Arkadaşlar sigorta tahkim komisyondan sizce bir olumlu karar çıkarmi

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    632
    Verilen Beğeniler
    162

@toprak.61

Sigorta genel hükümleri gereği size ÖTV'siz tutar ödenir. Oradan brşey beklememenizi öneririm.

Ancak size önerilen Hurdaya çıkarma mantıklı gibi. Eğer verecekleri tutar ile emsal aracı alabiliyorsanız, hemen hurdaya çıkarp, yeni araç alabilirsiniz.

Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba stratos verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ve çok yararlı oldu bazı konularda. Sigorta tahkim komisyonunda. Dava süreci devam ediyor. Şunu belirtmek isterim. Arkadaşlar. Ötv siz alınan araçların. Kasko tarafından. Araç Hurdaya yada. Perte ayrılacağı zaman. Aracın rayiç ve kasko bedelinden. Ötv yi düşürme gibi. Bir hak ve yetkileri dahi yoktur. Burada bilinen yanlış budur bazı arkadaşlar. Sanırım. Bu konunun tam ayrıntısınan bir haber değildirler.!? Tekrar ediyorum. Ötv siz alınan aracın kasko tarafından. Aracın rayiç bedelinden. Ötv kesinliklen dusurulemez. Ve onların. Hadlerine dahi değildir. Bu konuda elimde sigorta genel müdürlüğünden cimer üzerinden. Verdiğim soru metnine cevaben. Kanun metni tarafıma göndermiş olup ve sigorta tahkim komisyon yetkilileri iletmek üzere dosyama eklemiş bulunuyorum. Kasko aracimin benim üzerimden. Satış vekaletiyken. İhale yoluylan satısini yapacağı firmaya. Vekalet vermemi. Ve buda yanlış sakın böyle bir şey yapmayın. Sulh hukuk mahkemesinden. Aracın hurdaya ayrılması için dilekçe verip. Hakim de aracimi hurdaya ayrılmasını ve Ötv siz araç alma kararını verdi

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    2

@toprak.61

Bu konuyu bende araştırdım aynen sizin dediğiniz gibi Tahkim komisyonundan kara çıktığında lütfen bizimlede paylaşın bu gibi durumlar için bu kararlar örnek teşkil eder.
    Konu Jungle tarafından değiştirilmiştir (24.01-2020 Saat 14:07 ).

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    632
    Verilen Beğeniler
    162

@toprak.61

Yetkisi vardır. Genel Riziko Kabul Yönetmeliklerinde bu madde var. Bu yönetmelikte T.Sigortalar Birliği taraf oluyor. Bu konuda kaybedilmiş mahkeme kararları da ÖTV'nin kesilmesi gerektiğini aksi halde sebepsiz zenginleşme olduğu şeklinde hükümleri var.

Neyse tahkimdesiniz, dosya sonucunuz ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sigorta genel müdürlük ve Ötv 1.2. Müdürlüklerin. Bu konuda. Ötv kanun. Metinleri vardır. Kendilerine gönderdiğim. Ötv nin. Düşürülmesi konusunda.ki cevaba. Ötv nin engelli lehine muaf bırakıldığı. Ve tekrar Ötv siz araç alabilir.maddesi geçiyor.?!

Sayfa 1 / 2 12 SonSon