TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2020
    Saat
    09:49
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @toprak.61 @StratoS o zaman ötv siz değil tüm fatura tutarına göre kasko yaptırıp kaza durumunda normal araç tutarının tamamını almak daha mantıklı değil mi? evet kasko bedeli artar ama bu gibi sorunlar da yaşanmamış olur diye düşünüyorum

Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @fatih_123 Aracıma kasko yaptırırken. Zaten Ötv li sıfır fiyat üzerinden yaptılar. Sorunda bu zaten. Vermeye gelince neden Ötv yi düşüyorlar. Anlamdim

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2020
    Saat
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    10

@toprak.61

o zaman sahtekarlık yapmış olurlar. sözleşmede olsa bile ver mahkemeye. lehine sonuçlanır çünkü menfaate yönelik taraflı bir sözleşme oluyor. kaldı ki ötv tutarını sana vermiyorlarsa maliyeye vermeleri lazım. ötv zaten teknik olarak senin hakkın değil çünkü. ötv yi maliyeye senin adına öderlerse senin de 5 yıl engelin ortadan kalkar aldığın parayla yeni aracı alabilirsin.

Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Asıl sorun burada hurdaya çıkacak olan aracimin benim üzerimden 2. Bir şirkete ihleylen satışını istemeleri. Ve sonuç olarakta aracın satışını kendim yapacağım için. Ötv benden kesilecek. Ve 5 yıl araç alamıyorum. Samsun vergi dairesinin bu konudaki. Cevabı ise araç engelli üzerinden. Direk hurdaya çıkarılır ve trafik ten düşürülür. Ve trafik hurda raporuylanda bizde vergi dairesinden. Aracın geçmişini sileriz. Deniliyor. Ama sompo japon ise kendileri. Bana hitaben. Vergi dairesi seni yanıltıyor. Onlar anlamazlar bu işlerden sen bizim dediğimizi yap diyorlar. Kendilerinin. Presuduru doğruymuş.??! Bu işin aslı nedir. Vergi dairesi şimdi burada yanlış diyormuş. Lafa bak. İnsanları cahil zannediyorlar.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    189
    Verilen Beğeniler
    100

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Sigorta şirketi hurda değil perte çıkarmak istiyor sanırım.

Arabayı Hasarlı araç diye satıp (araç trafikten düşmüyor ve tamir edilip tekrar satışa çıkıyor) para kazanmak istiyor ancak aracın ötv si ödenmediği içinde bu işi sizin yapmanızı istiyor.

Bu sebeple hurdaya çıkarmak istemiyor olabilir.

Ancak böyle olursa siz tekrar ötv siz araç alamıyorsunuz, taki eski aracınızın yılı dolana kadar.

Ama araç direk hurdaya çıkarsa , araç trafikten men olur ve araç tekrar tamir olmadan parçaları satılır.

Araç hurdaya çıkarsa da otomatikman sizin ötv siz araç alma hakkınız tekrar oluyor.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    632
    Verilen Beğeniler
    162

@fatih_123 @toprak.61

Bu konuyu heralde sayfalarca tartıştık. Kanun ÖTV muafiyetli olan aracın pert durumunda ÖTV'siz tutarın ödenerek işlem yapması gerektiğini söylüyor. ÖTV de ödenirse sebepsiz zenginleşme olarak kabul ediyor. Zaten mantık olarak ÖTV'siz aldığınız araçta 6 ay sonra pert durumunda ÖTV'li tutarı almak zaten vicdan ile de açıklanmaz.

Burada bizlerde madem ÖTV2siz tutar ödenir, tamam. O halde kasko fiyatı hesaplanırken ÖTV'siz fiyat dikkate alınsın ve indirim yapılsın diyip yaklaşık %25 indirim alıyoruz. Daha önce paylaştığım başlıkta bunu detaylı açıklamıştım...

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2020
    Saat
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    10

@toprak.61
    onlar bildiğin dolandırıcılık yapıyor. aracın ötv sini vermiyorsa sana aracın mülkiyetini senden alamaz. araç üzerinde senin araç bedeli ve kdv hakkın var maliyenin de ötv hakkı var sonuçta sen ötv li tutar üzerinden kasko ödediğin için ötv nin de maliyeye ödenmesi lazım. ötv yi de ödeyip ondan sonra aracı yaptırıp satabilirler. aksi halde mahkemeye ver yoksa maddi zararın oluşur sonuçta bugün sana ötvsiz ödenen tutarla 2–3 yıl sonra araç alamazsın her yıl zam geliyor

Üye
    toprak.61 Avatarı

Son Giriş
    24.08-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, arkadaşlar aracimin kasko bedeli için başvurdugumuz tahkim komisyon tarafından verilen kararda, engenlli bireyin sebepsiz zenginleşme sağlayacağı için Ötv nin verilmesinin uygun olmadığına karar çıktı ve bende itiraz sürecinde itiraz sonucunu bekliyorum, pek umudum yok itiraz sürecinde aynı karar çıkar zaten hepsinin kafası aynı karar ilen çalışıyor, adamlar bırakın Ötv vermeyi, aracıma eklediğim aksesuar faturalarımin, bedelini dahi hesaba katmamislar, buradan tahkime gitmeyi düşünen varsa, gitmesinler yerel mahkemeye gitmeleri daha mantıklı olur, bence, çıkan karari burada yayınlicaktim, ama nasıl yayınlanıyor bilemiyorum??! Biri nasıl yayınlanır konusunda bana yardımcı olursa sevinirim,

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    10.11-2020
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

ben de; kasko fiyatlandırması konusunda Sompo Japan hakkında tahkime başvurmuştum olumsuz sonuçlandı

Üye
    Serebralmipalsi Avatarı

Son Giriş
    10.11-2020
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ÖTV'siz fiyat dikkate alınıp birkaç ay içerisinde kasko yaptırmış olan arkadaşlarımız kangi firmalardan yaptırdılar paylaşabilirler mi?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12