TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aslan_55 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    örnek bir sıfır araba aldım 60 binliralık bir araba vergiindirimli bu arabyı 40 aldık farzedin. bu aracı kasko yaptırdıkörnek kasko bedeli binliraya. allah gösdermwın bir kaza yaptık. kasko arabanın parsını 60 bin olarakmı ödücek yoksa indirimli fiyatınımı 40 binmi. bu konu hakkındakı duydğum. kasko aranın indirimli fiyatını ödüyormuş yanni 40 binlirayı. eğer böleyse peki bu kasko şirketleri özürlü indirimi nden yapmıyorlar bilen arkadşlar başına geln arkdaşlardan yyardım bekliyorum saygılarımlaaa

Üye
    webduskunu Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Yılmaz
    Son Giriş
    26.10-2021
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    7

Kasko aracı kesilen fatura tutarına göre ötv siz rakam üzerinden kasko yapacağı için ödeme yi yaparken de fatura tutarından ödeme yapar kasko yaptığında fatura tutarına göre hesaplama yapar diye biliyorum

Üye
    brn2191 Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    24.11-2021
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    43

Her şeyi bir bir kasko poliçesinde yazar. Kasko poliçesiniz varsa engelli kloz bölümüne bakiniz

Benim bir sene bittikten sonra 2. Sigorta poliçemi inceledim anladığım kadarı ile sigorta şirketi Aracı fatura değeri üzerinden değilde piyasa değeri üzerinden sigortalatmiş bu olunca tabi primde yüksek çıkıyor. Pert olması durumunda ise aracın ilk iktisabinda ödenmeyen ÖTV miktarı düşürülüyor diye yaziyor

Tabi başka detaylar da var. Ama sorunuz sıfır araç olduğu için sanırım aynı işlem yapılır diye düşünüyorum

Selametle

Üye
    aslan_55 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    25.11-2021
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

bu gun kasko şirketini aradım ÖTV'si düşülerek ödeniyor diyor buraya kadar tamam gelelim kosko şirketinin bizden aldğı üçretee burada ahkam kesen arkdaşlara sesleniyorum

bizim aracları kasko yaparken normal araba gibi kasko yapılıyor nden engellli indirimi olmuyor kaskoda . kasko şirketi özürlü aracları sağlam araba kaskosu gibi tam pra alıyor . her şey için depinen çabalayan arkdaşlar bunun derdine nden düşmüyonuz dayanışma yapıyonuzz yaaaa bunda nden bu şirketler hakkında şikayetde bulunmuyosunuzzzz sizlerden ricam inşllah bunuda gündeme getırısınız

Üye
    Merkez-1 Avatarı

Son Giriş
    21.03-2018
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Piyasa değeri üzerinden ödeme yapar çünkü sigorta faturaya bakmaz.

Üye
    powerthink Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @aslan_55

Sanırım yanlış bilgi var ben kaskoyu yapan yere özellikle sordum o da genel merkeze sordu kasko değeri üzerinden ödendiği söylendi, daha önce bu konular çok işlendi eskiden ötvsiz ödeme yapmaya kalkan yerler vardı sonra düzeldi sanırsam, sanırsam diyorum çünkü kanun yönetmelik görmedim bu konuda. Ayrıca bir ara engelli kasko vardı sanırım artık o da yok, klozlarda da engelli için ve ötv muafiyeti için belirleyici hiçbir kasko firmasının sözleşmesinde yok. Yani halen muallak olan bir konu, bülent bey bu konuyu daha iyi biliyordur sanırsam